1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Утрински секс

Дискусија во 'Секс' започната од femina11, 21 октомври 2011.

  1. lara-s

    lara-s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Pa ne mnogu cesto (zatoa sto retko se budeme i sme doma zaedno vo isto vreme)ama ponekogas da
    go praktikuvam.I se soglasuvam so toa sto vi dava pozitivna energija preku cel den :)
     
  2. jasna.mache

    jasna.mache Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    ууууууууу јакоооооооооо нај нај најјјј јакоооооо
     
  3. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    мммммммммммммммм :$ :$ :$
     
  4. Blue-eyes-girl

    Blue-eyes-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    30
    Ух :$ :$

    Пробајте си :D
     
    На Elenika му/ѝ се допаѓа ова.
  5. IviA

    IviA Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    24
    Не сакам утрински секс , не сум запалена , а и кога се разбудам ми треба малку време да се расонам и воопшто не мислам на секс утрово :)
     
    На crazylady и Elenika им се допаѓа ова.
  6. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    многу ме бендисува насабајле после одма се расонувам
     
    На Elenika му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Е па олку лајкови на одредена тема не сум бувнала од моето постоење на форумов ]:) :rofl: :rofl:
    Мхм, да, утрински...после ластовички околу глава и пеперутки во стомак ол деј алонг... :inlove:
    Сакам, сакам кога неговата рака нерасонето се движи по мене, сакам кога ќе ми ги бакне очните капаци за да ме разбуди, сакам кога го осеќам кон мене, сакам кога ме „користи“ за да „му“ тргне денот :wasntme:
    Јас станувам со насмевка, зажелена сум секој ден да се будам до него, гарант насмевката ќе ми е дупло поширока бе :geek: :rofl:
     
    На Umbrella22, Zlatnata.Alis и Elenika им се допаѓа ова.
  8. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    ^^^

    Ме изнасмеа. :rofl: :rofl:


    Иначе, што знам, знам дека дечко ми го сака утринскиот, а и јас баш немам нешто против. :rofl:
     
  9. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    па како викаат утрото по денот се познава ;) го практикуваме обично за викенд кога сме цел ден заедно и после секс сме расположени и најубаво и совршено си го поминуваме денот цел ден со нашите дечиња,и се разбира има и викенд што не сме во можност или не сме расположени ама ни тогаш не ни смета тоа што немаме :)
     
  10. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
  11. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    некако пред да го пробам не го сакав, и уште не го сакам толку многу ако можам да изберам наутро или навечер гласам за навечер. Но утринскиот секс си има посебна привлечност, нерасонетоста и утринската ерекција даваат посебен шмек на утрото и можеш ли да му одолееш? не не не... затоа искрено почнав да го применувам а потоа сум :rofl: цел ден просто човек се навикнува лесно на убавините :lol: :lol:
     
  12. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Точно дека утринскиот секс е корисен и за здравјето воопшто и посебно за расположението, но како и се друго си има свои негативни работи. Прво здивот на мажите посебно на оние што пушат знае да биде одвратен насабајле, потоа оралниот секс е исто така непрактичен од повеќе причини, пред се поради лачењето на одредени секрети на вагината во текот на нокта. А, и мирисот на телото знае да биде непријатен поради потење во текот на нокта итн. Значи да но само секс без пропратните елементи, е сега ке речете па може да се истушираат, измијат заби итн. Но под утрински секс се мисли на секс веднаш о удењето без да станете од кревет, а не само поради периодот во кој имате секс. Значи да пофторам утрински секс е доар но не практичен.
     
    На Anne15 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Zlatnata.Alis

    Zlatnata.Alis Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    79
    мммммммммммммммммммммм...................два пати прошлата недела..........подобар старт на денот , здравје
     
  14. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    И јас го сакам ... уште не расонета одма го факам од доле :D , најмногу сакам кога му е кренат мммм :$
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.296
    Допаѓања:
    83.252
    Пол:
    Женски
    Не баш практикуваме утрински секс но сме пробале 2-3 пати и многу е убаво :)
     
  16. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Нема шанса да се разбудиме заедно, а да не почнеме со галење, гушкање и сл. што секако резултира со најубавиот секс :$ а после тоа цел ден ми е преубав и не постои нешто што ќе ми го расипе расположението :inlove:
     
  17. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    нешто најубаво :) после тоа насмевната до ушиња сум :$
     
  18. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Се согласувам со ова.Знам дека е убаво наутро да се разбудиш и одма..... :wasntme: ,но според мене јас не можам да имам односи ако пред тоа не сум истуширана,не знам зошто,но подобро се чувствувам така.
    Досега не сум пробала утрински секс и не знам дали ќе пробам. :)
     
  19. smigool

    smigool Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    355
    Пол:
    Машки
    многу го тупиш за едно ебење!

     
  20. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Од истата причина и јас го засакав. :lol: А не го сакав не само пред да го пробам, туку и откако го пробав на почетокот не го сакав, ме нервираше што само што ќе отворам очи мојата посилна половина почнува со допири кои водат кон тоа. :$ Некогаш сум многу мрзелива наутро пред да се расонам, па дури немам желба ни за таква активност. А ако веќе енергија не ти недостига, убава работа е да, цел ден ти го разубавува, а и како подобар да е сексот наутро, и јас мислам дека за тоа е должна утринската ерекција. :wasntme: