1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Учење во странство-средношколци

Дискусија во 'Образование' започната од black hole, 29 јануари 2015.

 1. black hole

  black hole Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема на мак.форуми и неможев да најдам некоја со нови информации ако има дајте линк и одма ја бришам оваа.
  Јас сум 2год. средно и би сакала да одам да учам некаде во странств следната или после неа годината.
  на YES програмата не поминав :sweat: .Дали знаете некоја друга таква слична програма?Или пак некоја страна каде што има такви стипендии(scholarships)? Најубаво би било некои бесплатни но може и некои за кои треба да се плати. Фала ви о:l: