Учење дома или во читална?

Дискусија во 'Канта' започната од Waka-waka, 23 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  Каде преферирате повеќе да учите,дома или во библиотека и зошто? Каде полесно и побрзо го совладувате материјалот?

  Кои се предностите на учењето дома наспроти учењето во читална и обратно?

  Во кои читални одите најчесто?

  Во темава исто ќе може да си разменуваме и информации за работното време ,условите на читалните кај нас и за насловите на стручната литература достапни таму. Повелете :)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.872
  Допаѓања:
  54.024
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.