1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Учење јазици

Дискусија во 'Канта' започната од Angel-Adriana, 13 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  КОЛКУ ШТО ВИДОВ НЕМА ВАКВА ТЕМА, АКО ИМА КЛУЧ СЛОБОДНО!


  -Колку јазици знаете?

  -Кој јазик би го научиле сега да можете и зашто?

  -Кој јазик учите во последно време?

  -Добри курсови за учење јазици (и секако ве молам пишете кој јазик).

  АЈДЕ ФЕМИНКИ ДА СЕ МОТИВИРАМЕ И ДА УЧИМЕ ЈАЗИЦИ

  Јас знам македонски, англиски, германски (го мрзам јазиков, ама морав да го научам зашто како мала живеев во Виена 3 години) и шпански, а разбирам малку француски. И балканските српски, хрватски и така натаму.


  А би го доучела француски, италијански & португалски (бидејќи се од истата група од латински јазици) и руски (бидејќи ми се свиѓа).
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.878
  Допаѓања:
  65.889
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.