Учење

Дискусија во 'Канта' започната од deedee0, 11 декември 2012.

 1. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  не најдов ваква тема,ама ако е дупла слободно канта
  Дали учењето за вас е обврска или не?
  Како учите? пишувате ли белешки или пак поголемиот дел го памтите од часот?
  Колку време во текот на денот посветувате на учење? :)
   
 2. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424

  Нормално дека е некој вид на обврска, како ќе научиш нешто во животот ако не? Сега ептен ако не те бива подобро откажи се, или пак ако имаш други интереси, што не би требало, дете до 18 години нема друга обврска туку само да учи. Тоа му е работа. Па понатака патот кој сакаш да го одиш ќе си го одредиш.

  Јас учев и имав желба за учење, имам желба и денес, не е ништо тешко. Само треба да се има малку волја и мотивација.
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.062
  Допаѓања:
  48.384
  Пол:
  Женски