1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ФМУ-Факултет за музичка уметност - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од Diamondkiss, 5 март 2012.

 1. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  38
  Како што можам да видам,нема на форумов тема за музичкава академија.
  Па така одлучив да отворам и сакам да прашам дали некој има искуство со овој факултет. Се што знае за него нека каже. Сакам да знам за катедрите, професорите и се што е интересно хахаха!

  Поздрав! ;)
   
 2. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  38
  Луѓе нема никој што студира тука?
   
 3. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Јас сум четврта средно музичко завршувам сега па планирам да се запишам на ФМУ ама има многу различни смерови не знам да се одлучам немам искуство што е убаво интересно просперитетно ти или некој друг ако имате искиства со ФМУ пишете позз...
   
 4. jagoda1979

  jagoda1979 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  Немам искуство, но познавам неколку луге со музичка академија. Според мене инструменталец да се запишеш е подобро, па после да дополагаш три предмети и да имаш можност и да предаваш во некое училиште.
   
  На teffi.tkm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  454
  Пол:
  Женски
  Jas sum 2 godina na muzicka akademija vo stip
   
 6. ivannaj33

  ivannaj33 Нов член

  Се зачлени на:
  9 април 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Луѓе нова сум на форумов, само да прашам за мислења сум, околу факсов. 4та година сум у гимназија, и сеа треба као приемен да полагам. Дали можам да се спремам за 2-3 месеци? Солфеж, теорија нешто такви ствари. Плус неодамна почнав со гитара. Мислам дека не сум спремна баш за тој смер, но за смеров што е теорија и педагогија. Има ли надеж?
   
 7. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  454
  Пол:
  Женски
  Kade planiras vo Skopje?
   
 8. ivannaj33

  ivannaj33 Нов член

  Се зачлени на:
  9 април 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Da da
   
 9. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  454
  Пол:
  Женски
  Za vo Skopje malce potesko :/ neznam dali ke uspees da vlezes. Vo Stip imam kolega so sredno ekonomsko i dobro mu odi. Imas li nekoi znaenja okolu teorija, solfez, klavir?
   
 10. bibiK23

  bibiK23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2016
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Очекував да видам јадење гомна за професори на ФМУ и сл, штета само си прашувале дали да се запишат и како е....
   
  На Norah Jones и SexyGirl2 им се допаѓа ова.