1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факт е дека...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ceca-1, 22 јануари 2017.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Во оваа тема да споделуваме факти, помалку или повеќе дискутабилни.
  Еве јас ќе почнам прва
  1 факт е дека не постои човек кому не му е потребна љубов
  2.факт е дека мачето ми е најубаво
  3.факт е дека Леонардо Ди Каприо конечно заслужуваше Оскар
  4.факт е дека кога ќе се спомне филм општо, прва асоцијација е Титаник
  5.факт е дека младите сакаат да се забавуваат
  6.факт е дека Фемина рулс
  7.факт е дека Адриана Лима е убава
  8.факт е дека на сите ни требаат пари
  9.факт е дека смеењето го продолжува животот
  10.факт е дека пица, палачинка и кока-кола се најдобрата комбинација
  11.факт е дека кругот се врти а Земјата е тркалезна
  12.факт е дека Ријана има убави песни
  13.факт е дека Каролина е најдобрата македонска пејачка
  14.факт е дека момците со брада и реп се секси
  15.факт е дека црешите се најубаво овошје.

  Any adds?
   
  На anelchylola, КикиМаус и "Zoki" им се допаѓа ова.
 2. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, КикиМаус и "Zoki" им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Некои од фактиве во воведов ми се некако...ко да не се факти уствари туку измислици. :drunk:
  Каролина најдобра, црешите најубави, Титаник прва асоцијација... абе? Од каде ова, кој е изворот?
   
  На cresa-jagoda, ku4ence, Ingvild и 4 други им се допаѓа ова.
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  @Bitter-Sweet факти од моја гледна точка. За мене е така а темава е отворена за секакви "факти", субјективни или објективни, секоја реченица што започува со "факт е дека...".
  Fell free, no stress:drunk:
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 5. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  617
  Пол:
  Машки
  Факт е дека некои луѓе отвараат теми на форумов отвараат што не кореспондираат со насловот.
  Инаку кога сме кај фактите подобро би било да се искажуваат вистински факти, а не измислени пр:   
 6. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  617
  Пол:
  Машки
  Штом е за секакви факти, во ред (и објективни и субјективни), тогаш ОК е.
   
 7. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  1.657
  Пол:
  Женски
  Освен осмата точка се друго е релативно не е факт. :D
   
  На cresa-jagoda, Gushkalo и I I им се допаѓа ова.
 8. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Ако ја тупиме со научно докажани факти темата нема да биде толку интересна. Знаеме што е факт но овој пат да бидеме поопуштени и повеќе да се споделуваат смешни "факти" него ли озбилни научни факти. Значи терам накај субјективизам. Нешто што за ВАС е факт, за вашиот живот и вашто животно искуство, баталете научници, тези и антитези.:D
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Добро, се разбравме. :) Ќе пишам тогаш и факти кои се однесуваат на мене но и општи ама не сега. :D
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Факт е дека утре ќе паднам на испит.:drunk:
   
  На alexa_dimoska, cresa-jagoda, ku4ence и 3 други им се допаѓа ова.
 11. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Твоето се вика факАт :drunk:
   
  На КикиМаус, Summerlover и Baby-bubu им се допаѓа ова.
 12. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.103
  Допаѓања:
  36.705
  Пол:
  Женски
  Факт е дека никој не сака да остане сам на светов и дека во одреден период во животот сфаќаме дека ни треба некој покрај нас па макар и домашно милениче.

  Факт е дека додека не си бил на дното закопан во калта никогаш нема да го цениш врвот и патот до него.

  Факт е дека тој што не бил вистински сам и не ја осетил осаменоста во нејзината најпеколна форма никогаш нема вистински да го цени присуството и љубовта на партнерот.

  Факт е дека има луѓе кои можат да те вивнат високо во облаците или да те закопаат длабоко во земја близу пеколот.

  Факт е дека срцето може да се скрши исто ко стаклена чаша на милион парчиња.

  Факт е тоа дека додека не почнеш да се цениш сам себе никој друг нема да те цени.

  Факт е тоа дека додека не научиш да се радуваш на малите работи во животот никогаш нема да научиш да се радуваш ни на големите.

  Факт е дека скромноста е карактеристика на доблесните луѓе.

  Факт е дека убави работи се случуваат баш во оној момент кога се осеќаш безнадежно и мислиш дека цел свет е против тебе и дека ништо не ти оди од рака.

  Факт е дека за да си среќен потребно е малку.

  Факт е дека на овој свет сеуште постојат искрени луѓе и вистински пријатели.

  Факт е дека на овој свет сеуште постои вистинска љубов.

  Факт е дека позитивната мисла ти го менува текот на денот.

  Факт е дека без здравје ни милиони во банка не ти вредат ништо.

  Факт е дека се тече се се менува, па ни лошите денови не траат вечно но и добрите исто така.

  Факт е дека сексот не ти битен се додека не останеш без него подолг период.

  Факт е тоа дека надежта навистина последна умира.
   
  На cresa-jagoda, Crna Dama, ceca-1 и 4 други им се допаѓа ова.
 13. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.108
  Пол:
  Машки
  Факт е дека мора да се умре.
  Факт е дека човекот неможе да ги изброи влакната на главата.
  Факт е дека на човечкото тело му е потребно воздух.
  Факт е дека без вода нема живот.
   
  На Incule, cresa-jagoda, Crna Dama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Факт е дека колку пати и да паднам, секогаш пак ќе станам. :!:
   
  На cresa-jagoda и ceca-1 им се допаѓа ова.
 15. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.293
  Fakt e deka ako imas pari imas i zdravje.

  Ic ne trebale da vrsat istrazuvanja.
  Inace spored poslednite istrazuvanja tie sto imaat pari ziveat vo prosek 12 god podolgo.
   
  На cresa-jagoda, dzeliii и ceca-1 им се допаѓа ова.
 16. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  2.134
  Пол:
  Женски
  Факт е дека денес не ми се работи ич и затоа си дремам на форумов. 8):D
   
  На Crna Dama и ceca-1 им се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.509
  Пол:
  Женски
  Факт е дека луд ј**е збуњеног:D
   
  На cresa-jagoda, Crna Dama, Aleksandar1212 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  -Фaкт е декa мнoгу се нaјaдoв и ќе ми пукне стoмaкoт.
  -Фaкт е декa денес сум мрзa.
  -Фaкт е декa oбoжaвaм дa читaм книги.
  -Фaкт е декa вoздухoт е зaгaден.
  -Фaкт е декa не мoжеме дa живееме без вoдa.
  -Фaкт е декa турскиве серии веќе не се пoднедувaaт, a не пaк дa се гледaaт.
  -Фaкт е декa чим Трaмп иaкo неискусен стaнa претседaтел немa спaс зa светoт кoлку oди се нaдoлу и нaдoлу.
   
  На Crna Dama и ceca-1 им се допаѓа ова.
 19. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.108
  Пол:
  Машки
  Факт е дека не ми се оди на работа денес :@:rofl:
   
  На ceca-1 и Crna Dama им се допаѓа ова.
 20. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.070
  Пол:
  Женски
  Факт е дека врска си немам зошто некои работи ми се случуваат во животов.....:|
   
  На ceca-1 и "Zoki" им се допаѓа ова.