1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултетите низ Македонија

Дискусија во 'Образование' започната од LovelyGirl, 26 март 2010.

  1. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    http://www.fbe.edu.mk/

    повелеле :)
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Затоа што овај факултет ми го упропасти животот ;(
     
  3. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    Sakam da ve prasam kakvo mislenje imate za mit univerzitetot? Bratucedka mi saka da se upise tamu pa uste e vo dvoumenje. Fala odnared
    Izvinete za latinicava
     
  4. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    За Мит имам многу лоши мислење. Во април бев на еден семинар за високо образование на кој учествуваа професори и студенти од повеќе факултети од Македонија, и на една трибина за француски јазик почна да збори професорка по француски јазик на Мит. Жената не само што се изразуваше на ниво на просечен студент од 1-2 година (иако е професорка во високо образовна институција), сама си кажа дека не е задоволна од своето работно место затоа што факултетот не вложувал ништо во дообука на професорите. Ова што јас го видов секако дека не е најрелевантен показател за тоа каков е универзитетот, ама па професор по француски јазик на факултет да не знае да сврзе 2 реченици и да муцка на секој збор со лош изговор стварно не иде.
     
  5. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Имаш студирано/студираш на ФБЕ?

    Друг некој на овој факултет? Го разгледував и го додадов на листата :D
    Ме интересира колку студенти примаат? Колку често се оди на семинари, екскурзии и слични работи чии трошоци студентот ги сносува и колкави се тие трошоци?
    А и 500 евра ефтино ми се виде. Освен овие 500 евра и трошоците за семинари и екскурзии други трошоци има? И ако некој знае поконкретно да ми каже колку е застапена математиката, посебно ме интересира за смерот маркетинг..
     
  6. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Каде можам да ги видам сите фалултети на интернет во Македонија?
    Ако може некој да ми каже каде има правен факултет,за странски јазици и психологија?Овие ме интересираат ама сепак сакам да погледнам што има :wasntme:
     
  7. boomsleng

    boomsleng Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    652
    На оваа страна http://www.fakulteti.mk/Home.aspx ги имаш сите информации за сите државни и приватни универзитети кои постојат во Република Македонија, можеш слободно да си разгледаш се што те интересира од таа област.
     
    На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lola122

    Lola122 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Акде ако може да ми кажеш за смеровите на филозогски факултет бидејки сакам да се запишам таму