Факултети афирмирани на светско ниво

Дискусија во 'Образование' започната од maya..a, 4 ноември 2012.

 1. maya..a

  maya..a Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Епа вака сега сум 4та година средно и за 2-3 години планираме фамилијарно да заминеме за австралија ме интересира дали знаете кој факултети тука се признаени на светско ниво поконкретно мене ме интересира за австралија
  Фала ви мн
   
 2. Raven

  Raven Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  незнам. види на интернет. со среќа
   
 3. teletabis4e

  teletabis4e Нов член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  27
  Универзитет Гоце Делчев Штип ФМН Фармација
   
 4. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  14.330
  Мислам дека дипломата признаена е од ФЕИТ, ПМФ, Машински, Техничко-технолошките. За други не знам.
   
 5. plavata212

  plavata212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  491
  Пол:
  Женски
  и мене ме интересира истото. економски знам дека не е признат,но дали ќе можиш со преполагање на неколку испити во странство да добиеш признание?