1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултети во странство

Дискусија во 'Образование' започната од AnaToft, 9 јануари 2014.

 1. AnaToft

  AnaToft Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Веќе подолго време размислувам каде да го продолжам моето образование и мислам дека ако се решам да го продолжам во странство нема да згрешам. Ама имам еден проблем: не знам каде! Сакам да студирам хемија или нешто поврзано со хемијата. Дали знајте некој добар странски факултет, сте имале искуство, знајте некој кој студира(л)?
   
 2. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  722
  И мене ме интересира ова,баш нешто поврзано со хемија...Предлози за добар факултет во странство,начин за добивање стипендии,некое слично искуство? :)
   
 3. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски