Факултет-Мајка Тереза

Дискусија во 'Образование' започната од NOVAVON, 7 ноември 2016.

 1. NOVAVON

  NOVAVON Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  438
  Пол:
  Женски
  Видов конкурс за овој нов факултет. Се запиша ли некој сега од 1ви ноември? Што мислите имаше ли реална потреба од уште еден факултет? Не разбирам што имаше потреба да се отвараат смерови пр.архитектура, прехрамбена технологија кога веќе истите постојат во склоп на УКИМ? ИМА смер Европски студии под област социјални студии, за што ли се, што би работело лице со такво образование? Чисто да споделиме милење за овој факултетски новитет.
   
 2. jolo

  jolo Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2013
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  354
  Јас кога го отворив сајтот на факултетот, менито беше само на албански. Во ранг листата сите пријавени беа албанци, срамота што ниту веб сајтот не е двојазичен. Се надевав на повеќе информации ама чиста утка е
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.660
  Допаѓања:
  143.546
  Може линк? Изгледа гугл ми потфрли овој пат 8-|
   
 4. jolo

  jolo Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2013
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  354
  http://unt.edu.mk/
   
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.660
  Допаѓања:
  143.546
  Тек сега гледам :)
  Фала за линков, ни на гугл не го даваше ..
  По самиот назив UNT.edu.mk се гледа дека е наменет за албанската популација, инаку би бил UMT.edu.mk
  Страшна работа :envy: