1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултет во Германија

Дискусија во 'Образование' започната од Anne96, 12 август 2015.

 1. Anne96

  Anne96 Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ве молам доколку некој знае кои документи ми се потребни за да се запишам на факултет во Германија нека ми пише :( Ви благодарам однапред :)
   
 2. NYC

  NYC Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Машки
  Студирањето во Германија чини многу, значи треба добра финансиска потпора за да се опстане таму. За студирање треба и добро познавање на германскиот јазик, мислам C1 или C2 не сум сигурен точно. Ако не го познаваш германскиот многу (читање, пишување и говорење) ќе треба една година да го изучуваш јазикот, а потоа да полагаш за да добиеш сертификат со кој ќе можеш да конкурираш на некои од германските факултети.:)
   
  На only44you му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RockinIt

  RockinIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2022
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Машки
  Дали за студирање во странство (Германија конкретно) е морално да имаш одличен успех?