1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултет за арт и дизајн

Дискусија во 'Образование' започната од skorpija1992, 21 јули 2010.

  1. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    Ве молам да ми казете каде има во македонија фалутети за арт и дизајн на пример за моден дизајнер ,накит,етериер или за како на пример некои фирми за некое лого фала однапред :) :) :) :)
     
  2. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    za graficki dizajn ako sakas ima bitola na tehnickiot fakultet strukata se vika graficki dizajn i multimedija malku e potesko ima mn matematika ima i dosta praksa so e najvano ama sepak super e....ako se zapises tamu nema da zazalis a i ovoj fakultet e eden od najdobrite vo cela makedonija...inaku na praksa pravime logo za firmi i sl raboti poz...;)
     
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    мислам дека ваков факултет има наамериканскиот колеџ или на фон.еден од тие два сигурно,провери
     
  4. roberta-rubi

    roberta-rubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    61
    И што ќе бидеш ако го завршиш овој факултет, мислам каде ќе се вработиш?
     
  5. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Можиш да работиш како графички дизајнер сопствен бизнис,или пак во печатница,или пак да работиш за некое списание,за некоја фирма како сопствен дизајнер на фирмата,или како професор по графички дизајн,асистент и тн. приватни часови да држиш по фото шоп ,илустратор и др предмети,но сепак за да го работиш ова треба да бидиш многу креативен и да имаш мн идеи.Јас учев средно за графички дизајн,сега сум на факултет за графички дизајн,планирам да магистрирам на нуклеарна физика и да работам како дизајнер во нуклеатните лабаратории (дизајнирање на структури на атоми,молекули и сл.) секако не во Македонија.
     
    На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Pufche

    Pufche Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    38
  7. Lanicka95

    Lanicka95 Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    Најпрво се извинувам ако има иста тема ..
    Сакав да прашам дали има некој што студире моден дизајнер овде на форумот или има завршено ?
    Ми треба да го прашам за некој совет, :)
     
  8. b.o.n.i

    b.o.n.i Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    1.136
    Дечки, може ли некој да ми каже од каде може да ги земам учебниците од факултетот за моден дизајн од Фон , Европски, или кој беше тој факултетот некој во Куманово...
    Ако има некоја од вас да била на овие факултети ја замолувам да ми пише порака, да поразговараме околу програмите и условите.

    Друго, нели имаше порано Академиа Италијана во скопје, ја нема ли веќе, не можам да најдам никаде.

    Фала ви многу.
     
  9. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Дали во Скопје има ваков факултет?
     
  10. cinderella7

    cinderella7 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    1.588
    Пол:
    Женски
    Има на Европски Универзитет, ФОН, Американ Колеџ...