1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултет за арт и дизајн

Дискусија во 'Образование' започната од skorpija1992, 21 јули 2010.

 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  Ве молам да ми казете каде има во македонија фалутети за арт и дизајн на пример за моден дизајнер ,накит,етериер или за како на пример некои фирми за некое лого фала однапред :) :) :) :)
   
 2. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  za graficki dizajn ako sakas ima bitola na tehnickiot fakultet strukata se vika graficki dizajn i multimedija malku e potesko ima mn matematika ima i dosta praksa so e najvano ama sepak super e....ako se zapises tamu nema da zazalis a i ovoj fakultet e eden od najdobrite vo cela makedonija...inaku na praksa pravime logo za firmi i sl raboti poz...;)
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  мислам дека ваков факултет има наамериканскиот колеџ или на фон.еден од тие два сигурно,провери
   
 4. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  61
  И што ќе бидеш ако го завршиш овој факултет, мислам каде ќе се вработиш?
   
 5. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Можиш да работиш како графички дизајнер сопствен бизнис,или пак во печатница,или пак да работиш за некое списание,за некоја фирма како сопствен дизајнер на фирмата,или како професор по графички дизајн,асистент и тн. приватни часови да држиш по фото шоп ,илустратор и др предмети,но сепак за да го работиш ова треба да бидиш многу креативен и да имаш мн идеи.Јас учев средно за графички дизајн,сега сум на факултет за графички дизајн,планирам да магистрирам на нуклеарна физика и да работам како дизајнер во нуклеатните лабаратории (дизајнирање на структури на атоми,молекули и сл.) секако не во Македонија.
   
  На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pufche

  Pufche Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  38
 7. Lanicka95

  Lanicka95 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Најпрво се извинувам ако има иста тема ..
  Сакав да прашам дали има некој што студире моден дизајнер овде на форумот или има завршено ?
  Ми треба да го прашам за некој совет, :)
   
 8. b.o.n.i

  b.o.n.i Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  1.137
  Дечки, може ли некој да ми каже од каде може да ги земам учебниците од факултетот за моден дизајн од Фон , Европски, или кој беше тој факултетот некој во Куманово...
  Ако има некоја од вас да била на овие факултети ја замолувам да ми пише порака, да поразговараме околу програмите и условите.

  Друго, нели имаше порано Академиа Италијана во скопје, ја нема ли веќе, не можам да најдам никаде.

  Фала ви многу.
   
 9. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.075
  Допаѓања:
  6.635
  Пол:
  Женски
  Дали во Скопје има ваков факултет?
   
 10. cinderella7

  cinderella7 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  1.588
  Пол:
  Женски
  Има на Европски Универзитет, ФОН, Американ Колеџ...