1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултет за безбедносно инженерство - Славјански

Дискусија во 'Образование' започната од Ivana J., 9 април 2018.

 1. Ivana J.

  Ivana J. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите. Ова е моја прва тема. Ја направив бидејќи не најдов конкретно за оваа насока на Меѓународниот Славјански Универзитет и решив јас да направам. Завршувам четврта година и ова ми е еден од факултетите за кој размислувам да продолжам. Доколку некој студира таму или завршил би сакала да ме извести како е да се студира таму, што се учи, лесно ли е, интересно ли е хах, вреди ли овој факултет и каде би можеле да се вработиме по неговото завршување. Инаку овој факултет нуди две насоки и тоа:
  • Безбедност при работа (3+2)
  • Безбедност од пожар (3+2)
   
  На Fabulouss му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fabulouss

  Fabulouss Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Здраво Ивана, и јас завршив 4та година и сакам да продолжам на овој факултет и овој смер во Битола.. Доколку имаш некој информации стекнато сподели ги.