Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултет за безбедност-Скопје (БФК)

Дискусија во 'Образование' започната од Lina24, 4 мај 2011.

 1. Perelex

  Perelex Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2019
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Да не ти рушам филм ама според мене бегај што подалеку. Имам блиска роднина која заврши криминалистика и до сега ниту една работа што ја работеше немаше допирна точка со факултетот.
   
 2. GoodGirl89

  GoodGirl89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Знам.. Сакам надвор да учам да продолжам и се стремам кон тоа ептен. Само работата е што не знам што би учела, а ако е тоа нешто поврзано со криминалистика,и надвор да е, мислам дека пак ќе нема некој просперитет. Некако те обврзува да останеш во таа држава каде ќе го завршиш факултетот.
   
 3. SandraPink

  SandraPink Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Луѓе, јас сакам да за запишам на БФК или правен факултет оваа година, но се уште не сум запознаена со тоа кој факултет меѓу овие двајца е повеќе просперитетен.. Доколку имате информации ве молам споделете.
   
 4. La.RagazzaMisteriosa

  La.RagazzaMisteriosa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  10.713
  Пол:
  Женски
  Знае некој во кој книга може да се најде материјал за одземање на возила?
   
 5. Blla5

  Blla5 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Јас сум 4 год средно и планирам да се запишам безбедност, дали некој би можел да ми каже некои информации во врска со факултетот?
   
  На _Dream girl_ и Pepka им се допаѓа ова.