1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултет за безбедност

Дискусија во 'Образование' започната од ma4ence-d, 28 февруари 2010.

 1. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  8
  ај ако има некој што е на факултет за безбедност нека ми пише на кои предмети треба да обрнам повеќе внимание.... инаку сум трета год средно уцам гимназија и сакам да одам на факултет за безбедност во струмица... ај ве молам кажете повеке работи околу тоа...???
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  579
  Знам дека во скопје има факултет за одбрана ама што точно се учи појма немам, имав колешка (од работа) тоа студираше. Ова мислам е во битола http://www.uklo.edu.mk/faculties/view/10..пиши си на гугл мислам дека има се.
   
 3. Bananka

  Bananka Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  2
  ај ве молам ако има некој на овој факултет или да знае да ми каже што како е на факултетот, што предмети има и се.. нека пише :)
   
 4. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.417
  Допаѓања:
  21.089
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Не знам која би била соодветната тема за ова, најдобро овде да прашам...
  Дали со завршен факултет за Безбедност, на Филозофски оној што е, може да се работи нешто надвор од државава, во некоја од европскиве земји, пример Швајцарија?
  И ако да, што? На какво работно место?
   
 5. ivana.jovanovska

  ivana.jovanovska Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Sakam da odam na bezbednost i kriminalistika dali nekoj moze da mi pise nesto za ovoj smer kakav e dali mnogu e tezok i taka
   
 6. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Се запиша ли некој тука? :)
   
 7. ClaudiaLeBoursier

  ClaudiaLeBoursier Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  22
  Океј...јас сега дипломирав на Факултет за Безбедност во Идризово што е и гледам дека никој од вас што има пишано не е воопшто упатен на оваа тема. Прво - каков е тој Факултет за Безбедност во Струмица???? Нема нешто такво таму...има само во Скопје. Дипломирав криминалистика и не е баш лесно ама треба да се учи сепак нели. Имате по 14 предмети во година освен во 4та имате 10.
  Плус да напоменам нема Факултет за Безбедност на Филолошки....тоа се мировни одбрамбени студии и се стекнува звање дипломиран дефендолог и нема никаква врска со Факултет за Безбедност. За повеќе информации можете да ми пишете ЛП. Позз
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.341
  Допаѓања:
  80.199
  Пол:
  Женски
  ^ Најверојатно се мисли на смерот Детективи и безбедност при Универзитетот ФОН, зашто друг и нема во Струмица од таа област. А колку и дали се исти тоа не знам и не би коментирала. :)
   
 9. enesa17

  enesa17 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  nekoj so se zapisa na kriminalistika ? baram cimerka za vo blizina na fax
   
 10. m.10

  m.10 Нов член

  Се зачлени на:
  24 декември 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Прашање за форумот?

  Ке може ли некој што е студирал или сега студира на http://msu.edu.mk/fakultet-za-bezbednosno-inzhenerstvo/ да ми каже дали е добар факултетот и смерот дали се цене и дали би имало работа од како го завршеш ?
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  Феминки има ли некој што ке се запишува на факултетот за безбедност во идризово позз
   
 12. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.557
  Факултетов ко детска градинка
  Прво немаш некој избор за работа во државава ( за надвор незнам колку е признат) но Фон е сигорно попризнат а исти цени се
  И тука и тамо исспод 2000 евра нема год.
  Е сега на тие што не им се учи многу, тогаш ке си ’купат’ дипломче овде.
   
 13. Glorcheto

  Glorcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Дали ако одам деловен смер ке можам после да се запишам на овој факултет.?
   
 14. _jovanna_

  _jovanna_ Нов член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj od vas studira na fakultet za bezbednost vo skopje?
   
 15. Filito

  Filito Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  За уписи треба врски? Кого би требало да го факаме?
   
 16. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  713
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Има на филозовски факултет за безбедност?
   
 17. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  713
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Дали може со завршен факс од 3 год на уким, да се оди на додипломски
   
 18. teap1

  teap1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Дали има некој што ќе студира оваа година на овој факултет?
   
 19. JustBeautiful

  JustBeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  996
  Пол:
  Женски
  Некоја што е запишана на овој факултет да ми пише може?
   
 20. Cutiie

  Cutiie Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Некој што студира ако може да ми објасне повеќе за факултетот.