1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултет за дизајн и технологии на мебел и ентериер - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од Ognenija, 17 мај 2012.

 1. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  585
  Во размислување сум за факултетов. Ке може ли да ми дадете некои информации кои предмети се учат, каква работа можам да добијам со него, каде се наоѓа итн.
  Ако има дупла тема избришете ја.
   
 2. tea94

  tea94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  0
  Факултет за дизајн

  Ве молам доколку има некој што стурира на факултетот за дизајн ( дизајн на било што),нека ми каже нешто повеќе за него.
  Ви благодарам однапред. :)

  Доколку има иста тема,слободно во канта.
   
 3. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.125
  Допаѓања:
  4.320
  Пол:
  Женски
  Факултет за дизајн

  Јас знам за Факултет за дизајн и технологии на мебел и ентериер при УКИМ, мој другар студира таму, нов факултет е, од пред неколку години, одвоен е од Шумарски мислам, и другаров е многу задоволен од однос, учење, услови и итн.
  Еве ти линк, па разгледај сама:)
  http://www.fdtme.ukim.edu.mk/
   
 4. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
 5. martinaj

  martinaj Нов член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дизајн и технологии на мебел и ентериер -нешто повеќе за овој факултет, дали е многу тешко и дали има многу математика?
   
 6. franca

  franca Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  290
  Основна математика имаш,не е нешто кој знае колку тешка......иначе ако нешто те интересира секако дека нема да ти биде тешко,ама споредбиве француски со дизајн и ентериер......чудни ти се малце.
   
 7. afroditaristova

  afroditaristova Нов член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Да прашам нешто .. дали некој знае колку чини потпис за да полагаш испит на овој факултет?