1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултет за земјоделски науки и храна

Дискусија во 'Образование' започната од Irrepleceable, 2 јуни 2013.

 1. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Има ли такви кои се дел од овој факултет? Што мислите за смеровите,професорите,начинот на студирање..? И што би им препорачале на матурантите кои сакаат да се запишат тука :D
   
 2. Oleeenka

  Oleeenka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  523
  Размислував јас да идам на безбедност на храна, но сепак ми е втора опција. Средно завршив нутриционизам.
  Се надевам ке се развие дискусија за факултетов.
   
  На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Ако имаш прашања пиши,ќе добиеш информации од прва рака :P :D
   
 4. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.625
  Јас бев дел од тој факултет. Тоа што вреди на овој факултет е стручниот наставен кадар, со дипломи поткрепени со многу знаење. Ако сакате таму да учите ќе има и од кого да научите.
  Она што е разочарувачко е што не познавам многу од мојата генерација кои работат по струка ... за жал.
   
 5. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.044
  Во последно време размислувам за овај факултет,тешко лесно какво е ?
   
 6. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Ти пишав во лп на долго и широко ;) :)
   
 7. noctisumbras

  noctisumbras Активен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Да ја живнеме темава, јас планирам да одам на овој факултет, отсек Енологија, односно лозарство и винарство. По завршувањето на факултетот се стекнуваш со стручен назив инженер, а има и доста опции за студирање во странство. Најдобро е што дипломата е признаена секаде во светот. Нема потреба од преполагање. :)
   
 8. problems94

  problems94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  15

  Може да добијам copy-paste во ЛП и јас? :$ :D
   
 9. Angelceto

  Angelceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  236
  И мене ми требаат подетални информации за студирањето, стручниот кадар на овој факултет. :)
   
 10. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Ајде сега ќе ви пратам :)
   
 11. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.044
  Постои ли воопшто смер каде што нема хемија ?
   
 12. kin

  kin Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Ако може и мене некој да ми прати инфо за земјоделски факултет :)
   
 13. denicijaa

  denicijaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  ќе иде некој на земјоделски? :)
   
 14. kin

  kin Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Jас :)
   
  На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
 15. denicijaa

  denicijaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  Кој смер?
   
 16. kin

  kin Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  4
  Квалитет и безбедност на храна
   
 17. denicijaa

  denicijaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  леле и јас, ете најдов некого :))
   
  На kin му/ѝ се допаѓа ова.
 18. eminik

  eminik Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  lele konechno neshto za ovoj fax nz shto da pravam upisite se nedelava ....daj kazete nekoj so imal iskustvo so ovoj fakultet :)))
   
 19. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.044
  А некој што ќе оди бт на истиот ?
   
 20. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Што конкретно те интересира? :)