Факултет за психологија

Дискусија во 'Образование' започната од k.broken, 6 јуни 2010.

 1. Rock\m/girl

  Rock\m/girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Уписите кога се?
   
 2. Yvanna

  Yvanna Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Ќе се запишува некој на психологија сега, мислење за факултетот и психологија како наука?
   
 3. Yvanna

  Yvanna Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Мислам дека на 30 август ама не сум сигурна
   
  На Rock\m/girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rock\m/girl

  Rock\m/girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Јас ќе се запишувам
   
  На Miiah и Yvanna им се допаѓа ова.
 5. Miiah

  Miiah Нов член

  Се зачлени на:
  19 август 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  И јас, ако ме примат
   
 6. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Оваа година нема многу голема квота за психологија
   
 7. Rock\m/girl

  Rock\m/girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  А со колку поени примаат да не знаеш?
   
 8. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Јас кога се запишував во 2015 год последниот примен од државна квота беше со 92 поени а од приватна со 83.
   
  На Lady D ❤️ и Rock\m/girl им се допаѓа ова.
 9. Yvanna

  Yvanna Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Ако не ме примат не знам на кој друг да идам, матурава ми е проблем за поени
   
 10. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Зависи тебе што те интересира. Мислам дека оваа година квотата за психологија е 30/50, ама зависи од конкуренцијата.
   
  На Yvanna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sara1606

  sara1606 Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Според вас, кој од приватниве во Скопје е најдобар за психологија? И признат:angel:
   
 12. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Од приватни психологија има на мит, мислам сега се оформи програма и на американ колеџ. За другите приватни дали има психологија немам слушнато.
   
 13. sara1606

  sara1606 Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Има и балкански и southeast, и за ФОН не сум сигурна. Ме интересираше мислење кој од овие би бил најдобар избор.
   
 14. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Јас не сум информирана за тоа кој приватен е најдобар. Воглавно мислењето во Македонија за приватните факултети е многу негативно.
  Можам да кажам како е на филозофски на психологија, а за приватните немам некоја детална информација. За ФОН многу негативни критики имам слушано.
  Може да ми пратиш линк од програмата на овие факултети за да ја видам што учат таму?
   
  Последна измена: 21 август 2019
  На Lady D ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Yvanna

  Yvanna Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Како е на филозофски на психологија?
   
 16. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Прво има многу јака конкуренција. Аплицираат ученици со доста високи поени. Вонредни студенти нема, шти значи задолжително присуство на вежби и предавања (со одреден број на отсуства, кај секој професор различно, се презапишува предметот, а тоа значи дека нема да може да се полага таа година). Неколку предмети немаат колоквиуми и се оди директно на испит. Сега има промена на програмата и сметам дека е малце потешка за разлика од минатите години.
  Ова како информација која и не е така поврзана со факултетот, ама многу студенти не се информирани, доколку сакаш психотерапија треба за тоа соодветна едукација, а само со факултетот не знам колку би можела да работиш психотерапија.
  За професорите, секој професор е различен, има професори кои не се толку строги и некои кои навистина се строги и принципиелни.
  Има два предмети статистика кои доколку се слушаат проф на предавања нема да се има проблем. Ја споменав статистиката зошто некои се плашат од математика и сл.
   
  На Lady D ❤️ и Yvanna им се допаѓа ова.
 17. Yvanna

  Yvanna Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Знае некој како се вика плавата просорка што ги прегледуваше документите на влез денеска???
   
 18. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш за уписите, најчесто се ангажирани вработените од студентски прашања. Професори на упис нема.
   
  На Lady D ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Yvanna

  Yvanna Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Епа даа не знам јас не сум уште многу запознаена со целава оваа работа со факултети :$(facepalm)
   
 20. weird girl

  weird girl Нов член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво.Не живим у Македонији,али бих хтела уписати психологију следече године.Ако жели неко да ми објасни мало више какав је упис за нас "странце".Шта нам је потребнп за упи и све то.Унапред хвала пуно!