Факултет за психологија

Дискусија во 'Образование' започната од k.broken, 6 јуни 2010.

 1. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Имам прашање во врска со лиценцата. Дали треба една година или може помалку пр. 8 месеци? И колку време во текот на еден ден се иде? И дали ние бираме каде ќе стажираме или од комора кажуваат?
   
 2. WorkOnYou

  WorkOnYou Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2019
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Треба да се стажира 12 месеци. Пред да почнеш со стаж, ќе идеш во Комора на психолози во Олимпико се наоѓа да се запишеш во книгата таму, се уплаќа нешо ситно. Доколку изучуваш психотерапевтски правец и идеш на група, 3 месеци ти се признава од групата. Поздрав
   
 3. WorkOnYou

  WorkOnYou Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2019
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Времето не е битно, како ќе се договориш со тој што ќе ти биде као ментор психолог.
   
 4. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш за лиценцата не се уплаќа баш нешто ситно. И се плаќа за полагањето на испитот. Повеќе пари се во прашање.
   
 5. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Дали има некој подетални инфо за стажирањето, имам неколку прашања, па да пишам лп?
   
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.130
  Допаѓања:
  99.629
  Најпаметно е да се јавиш во комората, јас и колешката се јавивме се објаснуваат. Што треба да испечатиш, кога можиш да се потпишиш во книгата.

  Можиш тие 12 месеци во башка институции да ги поделиш, можиш сите во една да се. Ако добро памтам, над 4 месечен договор потпишан во една институција ти следува паричен надоместок инаку не. Не ме држи за збор за ова не памтам деталите. На крајот се полага испит за лиценца и така.
   
  На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.