Факултет за психологија

Дискусија во 'Образование' започната од k.broken, 6 јуни 2010.

 1. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.515
  Епа има ли идни колешки?
  Иако оваа година мислам дека ќе примаат само 80.
  Ајде мили со среќа нека ви биде ако сте примени :!:
  Само десетки да си редите во индексите :D
   
  На FairyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.362
  Допаѓања:
  12.125
  Има ли некаде повеќе да се информирам за предметите, програмата? Дали се бираат некој вид смерови при запишување, како се делат и сл?
  Ако има некој повеќе запознаен или нека ми прати лична порака или нека постира тука. Фала
   
 3. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  15.199
  Пол:
  Женски
  Во однос за предметите и програмата јас од тука се информирав http://www.fzf.ukim.edu.mk/index.php/mk ... 2-14-20-19

  Има предметна програма за секој семестар, основна литература за студиската програма...
  Инаку мислам дека има изборни предмети кои се бираат, ама со оглед на тоа и дека јас ова ќе го искусам првпат годинава не знам да ти кажам повеќе.Веројатно ќе се најде некој што знае да ни каже повеќе :)
   
 4. FairyGirl

  FairyGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  А се избира ли помеѓу дипломиран психолог или професор? Или нема таква поделба? :^)
   
 5. sonyxperiasp

  sonyxperiasp Нов член

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  психологија

  вее молам за помош кои предмети да ги одберам за прва година прв семестар на психологија при филозофскиот факултет
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  психологија

  Покрај Вовед во психологија и Психологија на перцепција избери си педагогија, филозофија и физиологија ама кај Ицко Ѓорѓоски ако можете да бирате кај Владимир Трајковски НЕ! Исто не и за социологија.
  Сепак изборот е твој.
   
  На sonyxperiasp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sonyxperiasp

  sonyxperiasp Нов член

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  психологија

  fala donnalia pedagogija i filozofija dali imas informacija koi predavaat i kaj koj polesno se proaga poso gleav na stranata na fakultetot nema istaknato prof.
   
 8. psiho1994

  psiho1994 Нов член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  психологија

  Педгогија кај Елизабета беше избери, не е тешко али никогш немој да се обидеш да препишуваш НИКОГАШ!!!фИЗИОЛОГИЈА кај Ицко и да не положиш на колоквиум не грижи се на испит ќе те пушти и филозофија земи, во никој случај немој социологија :)
   
  На macka5 и sonyxperiasp им се допаѓа ова.
 9. sonyxperiasp

  sonyxperiasp Нов член

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  психологија

  фала на помошта многу, е сеа се мислам за филозофија цуцуловски или олга мислам дека тие предаваат да не имате некоја инф
   
 10. psiho1994

  psiho1994 Нов член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  психологија

  На мене ми предаваше Цуцуловски ама мислам дека е сега во пензија,ко сум грешка тогаш кај него избери сите 10 имавме,таа Олга не ја знам
   
 11. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  психологија

  Педагогија требаше да ни предава Марија Тофовиќ - Ќамилова но професорката не се појави ниту еднаш, па асистентката ни ги водеше предавањата вас сигурно ќе ви предава Елизабета Томевска - Илиевска а Филозофија професорката се викаше Олга за презиме не ми текнува но отиде во пензија ако не се лажам.
   
 12. sonyxperiasp

  sonyxperiasp Нов член

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  аха ме интересира д ане имате инф оваа година кој се во комбинациија за филозофија помеѓу кои да изберам пошо утре треба да бираме :worried:
   
 13. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  15.199
  Пол:
  Женски
  Некој што е на психологија доколку сака да ми пише лп да го прашам нешто?Фала однапред :)
   
 14. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Луѓе, а примаат со помали оцени од 5? Имам послаб просек а имам голема желба да одам на овој факултет.
  Некој што е запишан на овој факултет нека ми пише ЛП.
   
 15. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.515
  И колешки, како ви изгледа? :geek:
   
 16. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Денес социјална психологија од колку почнува предавањето?
   
 17. bunny19

  bunny19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  165
  Ми треба есеј на тема поврзаноста мегу педагогијата и психологијата па ако може некој да ми помогне некој околу темата многу ке ми значи :)
   
 18. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  11.862
  Пол:
  Женски
  Женски прва средно сум и рано ми е за факс.
  Али уште од основно имав желба за психологија и право, иако ова првото многу повеќе ме влече.
  Ме интересира со каков успех примаат и дали е лесен и интересен факултетот? :)
   
 19. Mrs.A

  Mrs.A Нов член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  И јас сакам право.Сите велат дека е многу тешко и многу треба да се учи.Но вреди за тоа што се сака.Инаку за устехот со одличен мислам дека примаат но можеби и може со мн.добар. :)
   
 20. Dennings

  Dennings Популарен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  2.520
  Пол:
  Женски
  Девојки четврта година сум и сакам да правам проектна психологија конкретно за анксиозност. Ве молам ако има некоја било какви материјали нека ми прати во лп :)