Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултет за социјална политика и социјална работа

Дискусија во 'Образование' започната од st2007, 22 мај 2014.

 1. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој да ми каже оваа година на кој универзитет може да се запишам за да го изучувам овој смер? :)
   
 2. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  580
  На Универзитет Св Кирил и Методиј - Филозофски Факултет - Институт за Социјална работа и социјална политика ќе ти ставам и линк за да може подетално да се запознаеш се во врска со факултетот http://www.fzf.ukim.edu.mk/index.php/mk/2009-09-01-15-15-2311/2009-11-21-18-17-44
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.794
  Допаѓања:
  4.840
  Пол:
  Женски
  Може некој да сподели искуство со факултетов,да каже како е што е :) :D
   
 4. shining_star

  shining_star Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Некој запишан на факултетов да ми пише ЛП ако може :)
   
 5. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  51
  Колку години е овој факултет (виша школа) и како иде магистратурата ?
   
 6. SweetAna

  SweetAna Активен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2016
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  16
  Има ли некој запишан на овој факултет па да објасни подетално бидејќи немам никакви познавања :)
   
 7. Ambra20

  Ambra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2017
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.093
  Пол:
  Женски
  Студиите траат 4 години, јас кога завршив од трета година имавме можност да бираме дали ке продолжиме насока соц. работа или соц. политика (мислам дека сега веќе ја нема оваа можност), сепак на крај сите добиваат исто звање -дипломиран соц. работник.

  Има и магистерски, едногодишни, посебно за соц. работа и посебно за соц.политика.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.530
  Јас овие соц. работници посебно овде кај нас не можам оггаски да ги сварам.
  Знаат гостиварчанките кои квачки седат во тие фотељи и како само со врси и за пари носат одлуки.
   
 9. Ambra20

  Ambra20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2017
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.093
  Пол:
  Женски
  Факт е дека оваа професија во Р.М. нигде не функционира.
  Работата е само државна (што значи ви требаат врски за вработување), а парите што од буџетот одат за социјала се мизерни, па со самото тоа и условите за работа им се никакви.
  Како опција остануваат и невладините организации кои најчесто не се долгоодржувачки и со редовни примања.
   
 10. Elena777

  Elena777 Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2019
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Ima nekoj zapisan na ovoj smer?