1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фалбаџии

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 9 јуни 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  „Една ноќ на советникот на царот му дошла на ум прекрасна идеја, па утредента, рано, рано отрчал кај царот. "Честити царе, имам прекрасна идеја како да ја наполниме царската каса". Ајде да чујам - рекол царот. "Честити царе, предлагам на сите мажи во државата од 18 до 65 години да им се воведе данок за секое легнување и правење "ќеф" со жена - по еден талир и истиот да се плаќа на крај на месецот". Кралот троа се позадумал и рекол: "Чекај бре, а како ќе ги контролираме кој колку пати легнал со жена и дали чесно го плаќа данокот?" "Ич да не бериш гајле, честити царе. Нашите мажи се толку фалбаџии и суетни на овој план , што ќе плаќаат и повеќе отколку што треба, а најмногу ќе плаќаат оние што ништо не прават“. :lol:

  Ве нервираат ли фалбаџиите од тој тип? Кога се фалат и измислуваат нешта со цел да се направат фраери? Или откако ќе раскинат со девојката на цел свет кажуваат што правеле со неа ? Чекам одговори. :)
   
 2. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  ahh gi mrazam :@ :@ so prviot decko odev 3 god go sakav preemnogu (za zal) pred da raskineme imase period od 6 meseci koga se raspravavme mnogu i dodeka jas se obiduvav da svatam sto trgnalo naopaku i kako da go popravam seto toa, idiotot se falel na drugarcinjata bukvalno za se sto sme pravele :@ i sega samo da go vidam ke go pregazam so kolata!
   
 3. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.312
  леле стварно баш ме нервираат машки а и девојки од типот фалбаџии. мислам машките од типот ех колку сум легнал , каква беше а да ја видиш жив гроп ( на мене не би ми се ... а не на него ) али фалба е фалба со познатото абе брат знаеш....., мислам јас го осетив пред некое време и ми беше пренесено. на мои 17 год. имав дечко 4 год. постар од мене, со истите луѓе ден денес комуницирам али со него не. и замислете еден од другарите ми вика да бе знам ти си се е***а со него така се фали. али колку слатко се изнасмеав и само му реков да бе прашај го сегашниот ќе ти каже, дали сум се е***а со него :lol: :lol: :lol: , а јас гревче на тој што идев оти мала не му давав ни за г*с да ме фати. али дечкото си се изнафалил.
  а морам да кажам дека многу ме нервираат оние девојки кој после излагање ке почнат да се фалат која колку испила дека се направила мортус пијана и се влечела по под оф тоа ме вади од такт :@
   
 4. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  74
  Лелееее познавам милион вакви луѓе и никогаш не сфатив што е тоа што ги тера да лажат? Се познаваме многу добро меѓусебно, знаеме кој е кој и што е што но ете... лаги и измислици колку ти душа сака. Али пак на крај кога ќе видиш, ништо јас не добивам со тоа ако ме излажале, мене ми е гајле крај краева, само ќе слушам и ќе си се чудам, тие сами себе си се лажат. :lol: :lol: :lol:
   
 5. AlekBt

  AlekBt Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Ејјјј Unfaithful18 добро ти е ова, и е доста вистинито пошто се случвало да ми се фалат мн. пати, но јас никогаш не сум се фалел, па нема ни да се фалам од едноставна причина што се срамам да ги делам моите интимни моменти со други и би се чувствувал непријатно ... Тие се едноставно мои ... А од друга стана пак ја поштовам поговорката “Тоа куче што лае, не каса“ па кога ке видите ... ;)
   
 6. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Да, да, сите другари тебе се ти кажуваат, а ти само си слушаш и си молчиш. Ма и колку да си срамежлив и колку и да не сакаш да си кажеш што и како не можеш мене да ме убедиш дека ни еднаш не си се ''пофалил''.
  Страшно ме нервираат такви машки, особено кога на некој начин биле повредени од девојка, па за да и вратат не само што раскажуваат се и сешто туку и измислуваат, се со цел да се покажат дека не се повредени туку напротив дека се фраери. :devil:
   
 7. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Takvite i mene me nerviraat,tie sto si rabotat si kutat,imam drugari se falat jas na ovaa i imam ova napraveno.pa i si dodavaat.tuka si pravo.
   
 8. AlekBt

  AlekBt Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Како прво не сакам да те убедам, си кажвам каков сум јас, а ТИ сакала верваш, сакал неверваш - твое право ! И со тоа срамам мислам да кажам дека се срамам деталите да ги споделувам со други !!! И на крај краева секој си е посебна идивидуа и не се сите машки исти ... Поздрав ...
   
 9. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Тоа дека не се сите машки исти е точно, како што ни дека не се сите женски исти. Фалбаџии за жал колку сакаме има :worried: Не знам што ги тера да се однесуваат така. Ми се случило повеќе пати да слушнам некои работи кои навистина не се точни...не знам....дали луѓето се незадоволни од себе, па прават така, дали сакаат само лошо да направат...што и да е, сепак не е убаво...
   
 10. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  И јас на такво срамење мислев де. Знам дека не се сите машки исти, меѓутоа мојата поента беше дека јас лично не верувам дека не постои маж кој никогаш, ама баш никогаш не се пофалил за некоја помалку или повеќе интимна ствар. Ете толку. Поздрав
   
 11. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Такви луѓе фалбаџии ги има на секој чекор посебно некој момчиња кога се фалат и страшно ме нервира кога некоја женска ке го откачи тој ке си направи филм дека тој ја откачил тој што и направил вака било онака 100 други работи ке измислат а има и такви девојки што се фалат едноставно ми идат на живци :^) пред некое машко ке запале цигара ке се напие едно убаво малце ке се преправа и со тоа само глупоќата ке си ја покаже ништо друго ама што ке се праве си мислат девојките дека се фраерки и си живеат во некој нивни филм :^) :lol:
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.000
  Допаѓања:
  198.803
  Пол:
  Женски
  Не се само мажите тие што се фалат, и меѓу нас жените има такви, иако ние претпочитаме интимните работи да си ги задржиме за себе. А има и машки што уста не отвораат за своите интимни „подвизи“ за разлика од некои кои штом зинат од устата им излегуваат само фалби за тоа со колку легнале, која ја легнале и колку биле добри притоа. Некои тоа го прават од одмазда кога ќе им раскине некоја девојка (што ли си мислат, не знам), а некои затоа што имаат потреба да се фалат. И најчесто тоа се надувани лаги... а куче што лае, не каса, како што кажа АлекБт.
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Се согласувам со Анат. Ги има - и машки и девојки. Но тие што навистина имаат за што да се пофалат - немаат време да се пофалат :lol: А оние што не знаат што веќе да излажат... одма се приметуваат. На лагата и се куси нозете :D
   
 14. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  сите се фалиме.. и не приметуваме.. онака нормално
  но има луѓе кои тоа им е секојдневна навика... обично ти го раскажуваат денот од тоа што доручкувале и со каква паста се мијат па до каде ке одат следниот месец
   
 15. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  кучето шо лај не каса. тие шо се фалат повеќе измислуваат одколку шо ја кажваат вистината, тие шо си бркаат работа си ќутат. оти МОЛЧЕЊЕТО ВРЕДИ ЗЛАТО :D
   
 16. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Нека се фалат,ако веќе попаметна работа немаат да прават во животот,што се однесува до мене само едно големо IGNORE оти нели Кучињата си лаат ,караванот си продолжува!
   
 17. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  295
  Фалбаџии .. Сите од нас се фалат, а тоа е само за да кажеме кои сме, што имаме односно што сме добиле ние а што немаат другите :) Со фалењето не се постигнува ништо, освен шо ќе се засрамиш ако некој те „закопа“ со зборови односно ти „плесне“ у лице дека више си претеризам. :)
   
 18. dankee

  dankee Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  772
  Мразам фалбаџии :@ едноставно ме нервира кога некој цело време се фали ,понекогаш и повеке отколу што треба.Свакам да се повалиш за нешто ,едноставно да го споделиш тоа со некој но во границата на нормалата :)
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Ме вадат од кожа!
  Особено оние новопечени богаташчиња. |(
  Ау, ми оди да им рипнам и нож во врат да им забодам.

  По нерви ми шеткаат луѓе кои се нешто се фалат, објаснуваат ваму имал сепаре, таму имал куќа.
  Онаа ја легнал, оваа ја мувал.
  Да бил толку вреден и добар, таа самата ќе кажела, бог да чува. :wasntme:

  Како и да е, фалбаџии има и од овој и од другиот пол, тука се и уста не затвораат, само се чека ред на оној кој ќе им лупне некој коментар па да замолчат.
  Во меѓувреме ако ништо друго можеме да пукаме сеир особено кога знаеме дека станува збор за лага, и таквото нешто да си го продискутираме на озборувачко кафенце. :$
   
 20. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.389
  Допаѓања:
  87.636
  Колку им е само тешка живеачката на тие лажговци и фалбаџии .
  Луѓе мои па тие бре треба да си ја памтат секоја бедна лага.. кој , кога, со кого, на кого,,, ееејјј
  Но тоа е стадиум низ кои треба да поминат додека да станат фалбаџии ( лажговци) со титула :)
  Кога ќе станат професионалци... е тогаш дури почнува забавата. Тие и самите си веруваат во своите лаги.
  Страшно,
  Нека е со помин :)