Фалбаџии

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 9 јуни 2010.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.654
  Допаѓања:
  19.619
  Пол:
  Женски
  па го слушам човека али ако претера од едно уво влегува од друго излегува,така нема да слушнам дали се фалиле или не..а и тие кога ке забележат така ке сменат тема :)
   
 2. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  Леееееее значи можам да слушам ама па ако претера кажувам во фаца нема тука што. Секој се пофалил и се фали, ама она претерано со таков тон ептен ме иритира, и истото па истото. Нејќам фалбаџии што замараат со нивните приказни углавном, а прифаќам секој да се пофали па што, ако му е мерак и сака да сподели, ама не со намера да се возвишува.
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.722
  Допаѓања:
  4.805
  Пол:
  Женски
  Уф не да ме нервираат.На нерви ми одат :@ Ги мразам ваквиот тип на луѓе,и тоа премногу ги мразам! :@ :@
  А најмногу ваквиот тип на машки! :@ :@ :@
   
 4. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  239
  Ги слушам и им се чудам на паметот :fubar: :@ многу ме иритираат вакви луѓе, неможам да ги поднесам ајде јас сфаќам среќен си сакаш да ја споделиш радоста со сите да се испофалиш ама не претерувај се има граници мислам мрш таму кај што не треба ајде по ѓаволите проклето фалбаџиско самобендисано створение!!!
   
 5. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.459
  Фалбаџии па не сме тоа сите понекогаш ? !
  Сме ...
  Само да не се претерува , сакам луѓе кои се свесни за своите квалитети кои нешто ќе постигнат и ќе го споделат или се пофалат не е проблем заслужиле . Но никако не оправдувам јас , јас и само јас . Јас ова направив , купив , добив , подарив тоа е замор за мозок и уши .
  Имам забележано една мнооогу интересна појава СЕКОЈ што ми се пуштал , се фалел свесно или несвесно не знам битно сите сакаат да се направат фраери некогаш тоа оди толку наивно но ниско ехх ...
  Неодамна во друштво иако знаеше дека не сум слобoдна си проба преку други луѓе во друштвото да направи нешто . Ај онака го стопираа и се фати муабет онака за скијање леле луѓе кога почна како дечкото скијал , па каде , па колку пари му чинела опремата и чизмите . Настрана фактот што фактиве не беа баш битни зошто од тука и никој посебно не се занимава со спортов :D . Зборува ме гледа , кажува цифри некои леле се смеев во лице признавам :$ :D
   
 6. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  секој ден сум со такви -.-' ок де и јас сум се фалила ама не до толку како шо има некој -.- ауу не се трпат али тоа е ..
   
 7. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  Ухх ме нервираат и тоа како ги слушам додека не ми одат на живци и кога претеруваат веќе им кажувам во лице.
   
 8. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Таквите на живци ми одат,многу ме нервираат. :devil: :@ :@
   
 9. lovero

  lovero Активен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  Насекаде околу мене.
   
 10. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  ми иде да ги стрелам
   
 11. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Колку мрзам, да ги убие човек... :@ :@ :@
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 12. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.736
  ајј колку само мразам вакви лиуѓе :envy: :headbang: :headbang: :punch: ,нај мизерно нешто ми тоа фалењето :puke:
   
 13. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  Ау имам една другарка.Сите знаеме дека е богата ама таа претерува.Ке ја прашаш нешто на пример од кај ти е купена кошулава и таа сега да се напрај побогата ке врати ауу оваа од Солун 60 евра ја зедов.И демек ке и кажат аман бре многу секаде се по 20 евра многу скапа си ја зела и таа ауу што се 60 евра.Или на пример ако земиш од некоја тезга некое парче лел како можиш, за 300 блуза ке ја носиш... :^) :puke: ми се гади од такви како неа. :@
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.479
  Допаѓања:
  47.103
  Пол:
  Женски
  Јас сепак мислам дека не се сите машки фалбаџии и дека двајца од тројцата со кои бев немаат споделувано наша интимност со другарите.
   
 15. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  1.752
  Пол:
  Женски
  Uf mnogu mrzam takvi lugje....na nervi mi idat, za zal ziveam so takvi luge, a mojot takanarecen maz e poglavar na falbadziite(facepalm) strasno nesto...
  Ama koga gi slusam kako se falat egnostavno se povlekuvam vo soba...ne podnesuvam
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 16. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.531
  Пол:
  Женски
  Луѓе што споделуваат успех или нешто ново, а им се гледа во очите радост и при тоа го прават тоа со одредена доза на скромност, е на таквите им се радувам од срце. Дури и јас ги фалам и им честитам.
  А оние кои се фалат со цел другиот да се осети мизерно, као јас имам, јас можам - ти небитен, таквите ги игнорирам на широко. Менувам тема и реагирам ладнокрвно, не затоа што им љубоморам туку баш ради гореспоменатото фалење без осет. Најчесто таквите луѓе се тие кои ги јаде љубомора и завист, исфрустрирани особи кои практично живеат за другите.
  Живеам во средина со луѓе опседнати со пари, опседнати со брендови, скапи телефони... сакаат да живеат луксузно и од петни жили се трудат се да им биде најскапо и од најнова мода, а кутрите едвај крпат крај со крај. Опуштете се аман! Живејте нормално, никој нема да ве цени повеќе ако носите брендирана облека ако под неа се крие бедна душа.
   
  На hermosa и Nalutena1 им се допаѓа ова.
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  20.550
  Пол:
  Женски
  Невкусна и нападна особина, која остава контра-ефект.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 18. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  991
  Допаѓања:
  21.273
  Пол:
  Женски
  Мене искрено не ми се допаѓаат такви луѓе и ги избегнувам колку што можам
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.336
  Допаѓања:
  114.837
  Пол:
  Женски
  Не поднесувам вакви луѓе.
  Одамна не сум сретнала некој ваков за моја среќа.:lol: