1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фалбаџии

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 9 јуни 2010.

  1. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    па го слушам човека али ако претера од едно уво влегува од друго излегува,така нема да слушнам дали се фалиле или не..а и тие кога ке забележат така ке сменат тема :)
     
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Леееееее значи можам да слушам ама па ако претера кажувам во фаца нема тука што. Секој се пофалил и се фали, ама она претерано со таков тон ептен ме иритира, и истото па истото. Нејќам фалбаџии што замараат со нивните приказни углавном, а прифаќам секој да се пофали па што, ако му е мерак и сака да сподели, ама не со намера да се возвишува.
     
  3. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Уф не да ме нервираат.На нерви ми одат :@ Ги мразам ваквиот тип на луѓе,и тоа премногу ги мразам! :@ :@
    А најмногу ваквиот тип на машки! :@ :@ :@
     
  4. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Ги слушам и им се чудам на паметот :fubar: :@ многу ме иритираат вакви луѓе, неможам да ги поднесам ајде јас сфаќам среќен си сакаш да ја споделиш радоста со сите да се испофалиш ама не претерувај се има граници мислам мрш таму кај што не треба ајде по ѓаволите проклето фалбаџиско самобендисано створение!!!
     
  5. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Фалбаџии па не сме тоа сите понекогаш ? !
    Сме ...
    Само да не се претерува , сакам луѓе кои се свесни за своите квалитети кои нешто ќе постигнат и ќе го споделат или се пофалат не е проблем заслужиле . Но никако не оправдувам јас , јас и само јас . Јас ова направив , купив , добив , подарив тоа е замор за мозок и уши .
    Имам забележано една мнооогу интересна појава СЕКОЈ што ми се пуштал , се фалел свесно или несвесно не знам битно сите сакаат да се направат фраери некогаш тоа оди толку наивно но ниско ехх ...
    Неодамна во друштво иако знаеше дека не сум слобoдна си проба преку други луѓе во друштвото да направи нешто . Ај онака го стопираа и се фати муабет онака за скијање леле луѓе кога почна како дечкото скијал , па каде , па колку пари му чинела опремата и чизмите . Настрана фактот што фактиве не беа баш битни зошто од тука и никој посебно не се занимава со спортов :D . Зборува ме гледа , кажува цифри некои леле се смеев во лице признавам :$ :D
     
  6. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    секој ден сум со такви -.-' ок де и јас сум се фалила ама не до толку како шо има некој -.- ауу не се трпат али тоа е ..
     
  7. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Ухх ме нервираат и тоа како ги слушам додека не ми одат на живци и кога претеруваат веќе им кажувам во лице.
     
  8. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Таквите на живци ми одат,многу ме нервираат. :devil: :@ :@
     
  9. lovero

    lovero Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    Насекаде околу мене.
     
  10. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    ми иде да ги стрелам
     
  11. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Колку мрзам, да ги убие човек... :@ :@ :@
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  12. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    ајј колку само мразам вакви лиуѓе :envy: :headbang: :headbang: :punch: ,нај мизерно нешто ми тоа фалењето :puke:
     
  13. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    Ау имам една другарка.Сите знаеме дека е богата ама таа претерува.Ке ја прашаш нешто на пример од кај ти е купена кошулава и таа сега да се напрај побогата ке врати ауу оваа од Солун 60 евра ја зедов.И демек ке и кажат аман бре многу секаде се по 20 евра многу скапа си ја зела и таа ауу што се 60 евра.Или на пример ако земиш од некоја тезга некое парче лел како можиш, за 300 блуза ке ја носиш... :^) :puke: ми се гади од такви како неа. :@
     
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Јас сепак мислам дека не се сите машки фалбаџии и дека двајца од тројцата со кои бев немаат споделувано наша интимност со другарите.
     
  15. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Uf mnogu mrzam takvi lugje....na nervi mi idat, za zal ziveam so takvi luge, a mojot takanarecen maz e poglavar na falbadziite(facepalm) strasno nesto...
    Ama koga gi slusam kako se falat egnostavno se povlekuvam vo soba...ne podnesuvam
     
    На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
  16. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    Луѓе што споделуваат успех или нешто ново, а им се гледа во очите радост и при тоа го прават тоа со одредена доза на скромност, е на таквите им се радувам од срце. Дури и јас ги фалам и им честитам.
    А оние кои се фалат со цел другиот да се осети мизерно, као јас имам, јас можам - ти небитен, таквите ги игнорирам на широко. Менувам тема и реагирам ладнокрвно, не затоа што им љубоморам туку баш ради гореспоменатото фалење без осет. Најчесто таквите луѓе се тие кои ги јаде љубомора и завист, исфрустрирани особи кои практично живеат за другите.
    Живеам во средина со луѓе опседнати со пари, опседнати со брендови, скапи телефони... сакаат да живеат луксузно и од петни жили се трудат се да им биде најскапо и од најнова мода, а кутрите едвај крпат крај со крај. Опуштете се аман! Живејте нормално, никој нема да ве цени повеќе ако носите брендирана облека ако под неа се крие бедна душа.
     
    На hermosa и Nalutena1 им се допаѓа ова.
  17. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Невкусна и нападна особина, која остава контра-ефект.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  18. Love 83

    Love 83 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    1.587
    Допаѓања:
    31.694
    Пол:
    Женски
    Мене искрено не ми се допаѓаат такви луѓе и ги избегнувам колку што можам
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Не поднесувам вакви луѓе.
    Одамна не сум сретнала некој ваков за моја среќа.:lol:
     
  20. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Не дека се фалам ама многу сум убава.. :D

    Нормално е во границите на нормалата. Али секоја ситница, секој нов чекор да се споделува не е во ред. Избегнувам такви луѓе.
     
    На David4o му/ѝ се допаѓа ова.