1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фалсификување на сведителство

Дискусија во 'Канта' започната од TeaB, 2 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  фала за вашите мислења... не треба повеќе да се коментира
   
 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  хааххахахха се згазив од смеење темава за брзо ќе биде заклучена . ;)

  Мој совет нека разговара твојата другарка со родителите и нека му каже искрено како поминала дека не и се сите 5ки ......затоа што на лагата и се кратки нозете кога тогаш ќе се дознае вистината. ;)
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Неможеш да фалсификуваш свидетелство. Мислам како би го направил тоа?
  А,и не ја разбирам поентата да фалсификувам свидетелство за да ги лажам родителите.Многу е ниско тоа за мене.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  Па како би фалсификувале сведителство кога на сведителството потребно е да стои печат од училиштето, ај потписите ќе се фалсификуваат но секој знае дека ниту еден документ не е валиден без печат. А и не ми е јасно зошто би лажеле дека демек мн учите, само така ушчте повеќе ќе се разочараат родителите и ќе ја изгубат довербата. Секоја лага кога тогас се дознава
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Ако родителите на таа блиска личност пазат на детето тогаш би знаеле какви се оцените преку цела година па нема да може да ги излаже сега на крај . Ако не се толку заинтересирани за успехот на своето дете нека каже дека професорката ќе ги дава во септември сведителствата и тогаш ќе го покаже . Фалсификување колку што знам , не може :)
   
 6. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  не може да се фалсификува свидетелство....освен ако не најдите ново и сте толкави среќници да го најдите печатот од школото...хаха.......аа за фалсификат може да направи само фотокопија ;)....не дека имам правено и нешто слично ама може да се изведе фалсификат на фотокопија......аа твојата другарка подобро нека разговара со нејзините родители....еве на пример јас во сите години што поминав скроз на скроз одлична во прва имав 2 4-ки и тоа по физичко и музичко (з’ш професорите толку многу ме „сакаа“, не дека не знаеф да пеам или паа да напраам дво чекор...) и им кажав дома вака и вака и на крај никому ништо...така да подобро ќе и биде на другаркати да разговара со своите родители
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Ахам, ќе фалсификувате ракопис, потпис, печат...се?? Браво, ептен паметно!! :clap:
  Аман те бе, зошто вака? толку е тешко да се научи за една двојка?? А? толку? Крајна двојка?
  Треба родителите да се ептееееееееен глупави за да не сфатат дека тоа е фалсификат!!
  И добро, зошто на форумов не праша таа блиската личност туку ти? Секако ник се пишува! Мислиш ние нафта пиеме? Не е битно дали е за тебе или за блиската личност, не правете вакви работи, може еден куп проблеми да си навлечете!
  Ако ја кажувате вистината на родителите нека ви е со среќа, ама ако фалсификувате ич среќа не ви пожелувам!!
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  е ништо ќе си седи другарка ти летово дома, нема на одмор да иде ;)
   
 9. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Ako беше работата за 2-3 мислења можеше да прашаш во темата Сакам да прашам,а не да отвараш нова тема за глупости.
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.871
  Допаѓања:
  65.862
  Пол:
  Женски
  Темата е заклучена бидејќи авторот го реадктирал воведното мислење, па сега темава нема цел.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.