1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фамилијата Марковски (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Ketchup, 23 септември 2017.

  1. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Значи серијата е врв!!
     
    На simonna.a, toogood, SexiLy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.029
    Пол:
    Женски
    Ја отворив темава само да ѕирнам за последнава епизода да не пишал некој нешто бидејќи немам баш можност да следам редовно, иако ми се допаѓа серијава. Отварам и како што си претпоставив, начекав негативни коментари.
    Абе еднаш да не плукавте по нешто наше, барем еднаш. Пусто Македонче, ги гледа редовно турските серии кои сѐ повеќе наликуваат една на друга, океј е во секоја епизода секој втор да се разведува/изневерува/абортира и слично, а веднаш дава критики за македонска серија во која реално е прикажано со што сѐ се соочува еден хомосексуалец во таква околина со луѓе кои се поконзервативни и осудуваат. Навистина не разбирам.
    Некако совршено го отсликува секојдневието и проблемите со кои се соочуваат луѓето, немав високи очекувања на почеток, но пријатно се изненадив и дефинитивно ќе продолжам да ја гледам.
     
    На 1209, Dream-Girl, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
  3. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Јавните личности и треба да ја изнесуваат реалноста на виделина, преку серија, говор, песна, статии ... кој од која е бранша е, соодветно.
    Серијава е супер.
    Глумците исто така.
    Ако се земе во предвид фактот дека и не е толку тешко да се глуми нешто што и реално се живее, тогаш е јасно зошто моќно ја пренесуваат приказната.
    Содржински оваа серија немаше да биде дозволена ако немаше промена на власта. За жал, правото на слободен говор кај нас и не е баш некое право, зошто го нема. Е сега...би било фино кога би продолжиле со снимање. Да се пренесува не/промената во живеењето на обичниот човек.
    Дали оваа демократска власт би дозволила?
    Предлог епизода. Лиле избркана од Мин.за транспорт и врски, по промена на власта ја враќаат на работа, но овој пат во администрација во Мин.за здравство. Министерството се соочува со смрт на повеќе од 10 новореденчиња во период од три месеци.
    Без полемизирање.
    Прашањето ми е - дали мислите дека во нашава држава може да се дава реална слика ин реал тиме?
     
    На *Amethyst*, Dust, 1209 и 9 други им се допаѓа ова.
  4. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно не. Тоа е и поентата, не се знае што е потрагично - дали реалноста што е прикажана во серијата или фактот дека во време на владеење на партијата што ја критикуваат, сигурно би била цензурирана.

    А темата на Кајгана, вчера од љубопитност ја отворив. Ми се згади, али не сум ни изненадена... уште една потврда дека сѐ што е најисфрустрирано и највулгарно младо машко (воглавно) е собрано таму. Само не сум знаела дека уште и по определба се predominantly тврдокорни...
     
    На *Amethyst*, Victorian, Melodie и 5 други им се допаѓа ова.
  5. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Силвија Стојановска глуми најдобро. Ама таа отсекогаш си беше противник на минатата власт, па и легна улогата, можда си ја сфати најсериозно од сите :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Јас чекав да излезат повеќе епизоди и да ги изгледам наеднаш, бидејќи вака од викенд на викенд не ми се чека. Сè на сè ми се допаѓа. Глумата е супер кај возрасниве, кај маливе е малку аматерска, ама нема врска. Омилен лик ми е Лиле. Врвен лик кој во секоја епизода ме смее. Мислам дека требале да вментат малку и од ноќниот живот на ликовите, бидејќи вака делува ко цел живот да им е работа и школо. Исто така со тоа што сакале да ја доловат лошата ситуација во државава, малку претерале. Конкретно мислам на школото, бидејќи со другиве институции и немам баш искуство. Снимање на час не е никако дозволено, посебно не професор, или директор. Плус, повеќе музика мислам дека недостасува во серијава. Другото си е океј. Ми се допаѓа.
     
    На PaLaVa, Dream-Girl, *Amethyst* и 7 други им се допаѓа ова.
  7. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Ако решиш дека не ти се допаѓа серијава ќе бидеш обвинет дека си од Вмро ? Колку смешно.
    Јас врска немав ни која е темата, ни кој ја спонзорирал, само малку погледнав и глава ме заболи.
     
    На LoneWolfGuy и carangigia им се допаѓа ова.
  8. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.423
    Пол:
    Женски
    Во животот толку бавно немам гледано серија, и мислам за "На Терапија", ама ете обврски. Да не ме сфатите грешно, уживам дур ја гледам ама не можам да си дозвола повеќе од две епизоди пред спиење.
    Читав сега и за оваа серија и многу ми се допадна и сакам да ја гледам. Предвидени се само осум епизоди во прва сезона или нема да продолжи?
    Многу, многу, многу ми е мило што почнавме да мрдаме од мртва точка со серии, и тоа не било какви серии, туку далеку подобри од тоа што сме имале претходно. Имам надеж за константно подобрување.
     
    На glosipgirl, simonna.a, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
  9. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    Виктор не е оној малион од Наше маало?
     
    На simonna.a, Ketchup, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    593
    Пол:
    Машки
    А шо последните две во понеделник и вторник 21.20
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Тој е - и ти дури сега го позна? :lol:
    Многу се изменил, мене ми падна вилицата кога ми светна кој уствари е дечково. Каков беше ситен и слабичок, ептен пораснал и се изменил.
     
  12. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    денес почнав да ја гледам на Јутуб, одма ми заличи само дека смеѓ го памтам...
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.227
    Зошто нема епизода?!
     
  14. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.311
    Пол:
    Машки
    Во понеделник ке ги има последните две.
     
    На cresa-jagoda, referentka и LiliBoz им се допаѓа ова.
  15. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    ни на канал на Јутуб нема?
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.227
    Јас пак се нацртав пред ТВ:(.
     
    На dunika му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    Мене серијава ме утепа психички искрено. Ем поради коинциденции (татко ми е технолошки од МЗТ) ем ради здравството... си велам утре ако не сум јас моќна син ми да го вработам вака ли ќе биде !?
     
    На Dust, dunika, Melodie и 6 други им се допаѓа ова.
  18. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.227
    Јас пак како да сум дел од серијава..сите ликови можам да ги поистоветам со реални и секојдневни.
    Затоа ми е интересна.
     
    На Dust, Victorian, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  19. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Петта и шеста епизода ги изгледав пред некој ден, беа најдобри досега. Викендов не ви даваат епизоди затоа што утре цела вечер ќе известуваат за изборите.
     
    На Ketchup, cresa-jagoda, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    да. но кога го гледам како дупло стрес да ми е :) а не дека нема да ги изгледам наредните две..
     
    На Someonespecial, Ketchup и referentka им се допаѓа ова.