1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фантазија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од meredith, 11 јануари 2010.

 1. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Луѓето имаат бујна фантазија.Секој си фантазира за нешто.За што вие фантазирате???
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Фантазирам прво и основно за WORLD PEACE :D (mission impossible)
  Фантазирам за... за се шо е убаво и шо ми фаќа мерак окото, фантазирам за комплетно душевно спокојство, за движење по скалите ама по нагорна линија и сите оние филмчиња за кои ќе ми треба многу мноооооогу време да се распишам тука :mrgreen:
   
 3. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Jas sum golem fantazer i sekogas si imam nekoi filmcinja vo glavata ..no najcesto fantaziram za nekoe masko koe slucajno ke go vidam a koe ke mi go fati oko...ama se ostanuva samo fantazija :P :D
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.814
  Допаѓања:
  151.738
  Фантазијата е многу важна за здравата психа.Луѓето кои фантазираат (секако во нормални рамки,а не што се граничат со халуцинации и се светлосни години од реалноста,па и веруваат во своите фантазии дека се реални) полесно се регенерираат,се сновуваат со стресот и несреќите кои ги среќаваат во текот на животот,се пооптимистични од оние другите.Срцки,да ги грабнеш и да бегаш,сакам такви луѓе многу!

  Јас сум тип на човек кој сака да фантазира,ама често ми се случува да немам желба за фантазија или пак да немам инспирација.Најчесто фантазирам за тоа како сакам да ми биде животот ако во моментот не е онака како што сакам или пак за ситуации кои се случувале во еден правец,а јас во мислите им ја менувам насоката и претпоставувам како би биле.Често лоши искуства ги вртам во глава како би можеле позитивно да се променат,често фантазирам за иднината,секако светла и блескава,без грижи,со се сите ситни елементи што сакам да ме опкружуваат и прават среќна.
  Тоа би било во кратки црти.Баш фина тема!
   
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  iskreno da vi kazam za se i sesto si fantaziram.pa ako ne se fantazira zivotot ke ni bide pomalku dosaden neli??A i nekoi raboti moze ida stanat realnost ;)
   
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Најчесто си фантазирам пред спиење :lol: Ќе легнам и едно пола саат си фантазирам.Размислувам за некои случки кои би сакала да се случат.Фантазирам да најдам добри другарки кои што би биле со мене секогаш кога ми се потребни.Арно ама секогаш кога ќе замислам за некоја случка што треба да се случи во иднината да идам некаде и сл. никогаш ама баш никогаш ми се нема случено истото :?.А коа ќе се помрднам и коа ќе ми излезе ногата од ќебе си замислувам дека ќе дојде некое чудовиште и ќе ја лапне . :lol: па у иста секунда ја враќам назад.
   
 7. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.647
  фантазирам за мојот човек од соништата, фантзирам за то да бидам успешна жен, која еден ден ќе ја видеш во некое кафуле со цигаре во раката, Космополитен и лап топ пред неа. Фантазирам за тоа како би било да го најдам душевен мир. Најмногу фантазирм за нешто од минатото, кое можело да биде вака- а не така. Најголемиот дел од времето го поминувам во фантазирње. :D
   
 8. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  И јас си фантазирам и тоа многу често,дури некогаш и несвесно си влегувам во филм :) најмнгу си фантазирам дека сум поинаква дека животот ми е поинаков,тоа кога ми е посебно тешко некогаш.И многу често си се присетувам кога бев помала и кога нема никакви проблеми,се вракам низ времето...... :lol:
   
 9. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Јас многу често си фантазирам...да си признаам.Највише си праам филм дека сум во некоја друга држава,каде што не сум била а умирам за да отидам.Најчесто “патувам“ во Италија со мојот совршен дечко (што го имам во реалноста) и заедно си се шеткаме низ Рим и Ватикан кај прекрасните дела на Микеланџело и Бернини. Ах... :D
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Фантазирам , но не претерувам, иако знаат да ми речат дека имам бујна фантазија. :)
   
 11. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  fantazijata od minatoto,ja ziveam vo segasnosta...Mu blagodaram samo na eden covek za toa koj me pocituva i saka.Ne prestanuvam da fantaziram a fantaziram najcesto navecer pred da si legnam...So sigurnost tvrdam deka fantazijata se ispolnuva...Ne prestanuvajte da fantazirate toa e moj sovet...vi posakuvam na site fantazijata da vi se ispolni!
   
 12. FuriousBaby

  FuriousBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  2
  Уфф ме погодивте со темава :D цел живот си го поминав фантазирајќи :D а и животчево какво - такво топ ми е не се жалам :) нормално дека не е перфект, но ништо не е совршено нели? :) најчесто си фантазирам пред да заспијам саат време...или кога ќе треба да фатам книга, јас ке се загледам во нешто и одлетаа мислите :D
   
 13. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  i jas pred spiene obavezno da fantaziram nesto, ili podobro da kazam za se i sesto,nekogas i mi se ima sluceno istoto od fantazijata :D
   
 14. majaaaaa

  majaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Обожавам кога фантазирам :D ми го исполнува денот и понекогаш кога не сум расположена ми дава надеж :D
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Па не фантазирам многу,не си летам многу со памтетот,иако може да ми се случи да се заборавам во фантазирањето,но тоа ретко ми се случува,иако донекаде со самата фантазија ние всушност ја поттикнуваме потсвеста наша,да реагира на фантазијата како навистина да се случила,па затоа подоцна таа фантазија се остварува.Сепак има голема врска фантазијата со потсвеста,затоа и се остварува тоа што сме го фантазирале.
   
 16. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Си фантазирам и тоа многу :rofl: Пред да легнам или кога ќе фатам книга си правам милион филмчиња :lol: Понекогаш и самата си се чудам од тоа до каде може да оди мојата имагинација :lol: а кога ќе видам дека поминало прилично доста време си викам алоооо госпожа враќај се во реалноста (која и не е баш така лоша :) )
   
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Да сум сега на некоја тропска плажа, да си пијам кокос и двјца полуголи момци да ме масираат , па малку да попливам во морето ....ах....
   
 18. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  Развиена фантазија имате девојки :clap:
  Јас обично фантазирам совршен живот пред спиење..т.е си се тешам :lol:
   
 19. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Јас најмногу фантазирам за мојот живот во иднина тоа би дошло вака:
  ПА ПОСЛЕ ШТО САКА НЕКА БИДЕ СЕГА ЗА СЕГА САМО ЗА ТОА ФАНАТАЗИРАМ
   

  Прикачени фајлови:

  • busines_women.jpg
   busines_women.jpg
   Големина на фајлот:
   32,8 KB
   Прегледи:
   162
  • mother_child.jpg
   mother_child.jpg
   Големина на фајлот:
   12,5 KB
   Прегледи:
   162
  • family.jpg
   family.jpg
   Големина на фајлот:
   25 KB
   Прегледи:
   162
  • family (1).jpg
   family (1).jpg
   Големина на фајлот:
   10,6 KB
   Прегледи:
   162
  • index.jpg
   index.jpg
   Големина на фајлот:
   14,2 KB
   Прегледи:
   162
 20. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.143
  Допаѓања:
  6.985
  Пол:
  Женски
  Фантазирам да имам убав бел кабриолет и секој ден со него да идам на школо и оние што ме мразат да ме гледаат завидно хахаха...исто така фантазирам да имам цела соба со облека каква што ми душа сака (истото важи и за кондури) ... и такаааа :D