1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фантазија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од meredith, 11 јануари 2010.

  1. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Луѓето имаат бујна фантазија.Секој си фантазира за нешто.За што вие фантазирате???
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Фантазирам прво и основно за WORLD PEACE :D (mission impossible)
    Фантазирам за... за се шо е убаво и шо ми фаќа мерак окото, фантазирам за комплетно душевно спокојство, за движење по скалите ама по нагорна линија и сите оние филмчиња за кои ќе ми треба многу мноооооогу време да се распишам тука :mrgreen:
     
  3. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Jas sum golem fantazer i sekogas si imam nekoi filmcinja vo glavata ..no najcesto fantaziram za nekoe masko koe slucajno ke go vidam a koe ke mi go fati oko...ama se ostanuva samo fantazija :P :D
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Фантазијата е многу важна за здравата психа.Луѓето кои фантазираат (секако во нормални рамки,а не што се граничат со халуцинации и се светлосни години од реалноста,па и веруваат во своите фантазии дека се реални) полесно се регенерираат,се сновуваат со стресот и несреќите кои ги среќаваат во текот на животот,се пооптимистични од оние другите.Срцки,да ги грабнеш и да бегаш,сакам такви луѓе многу!

    Јас сум тип на човек кој сака да фантазира,ама често ми се случува да немам желба за фантазија или пак да немам инспирација.Најчесто фантазирам за тоа како сакам да ми биде животот ако во моментот не е онака како што сакам или пак за ситуации кои се случувале во еден правец,а јас во мислите им ја менувам насоката и претпоставувам како би биле.Често лоши искуства ги вртам во глава како би можеле позитивно да се променат,често фантазирам за иднината,секако светла и блескава,без грижи,со се сите ситни елементи што сакам да ме опкружуваат и прават среќна.
    Тоа би било во кратки црти.Баш фина тема!
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    iskreno da vi kazam za se i sesto si fantaziram.pa ako ne se fantazira zivotot ke ni bide pomalku dosaden neli??A i nekoi raboti moze ida stanat realnost ;)
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Најчесто си фантазирам пред спиење :lol: Ќе легнам и едно пола саат си фантазирам.Размислувам за некои случки кои би сакала да се случат.Фантазирам да најдам добри другарки кои што би биле со мене секогаш кога ми се потребни.Арно ама секогаш кога ќе замислам за некоја случка што треба да се случи во иднината да идам некаде и сл. никогаш ама баш никогаш ми се нема случено истото :?.А коа ќе се помрднам и коа ќе ми излезе ногата од ќебе си замислувам дека ќе дојде некое чудовиште и ќе ја лапне . :lol: па у иста секунда ја враќам назад.
     
  7. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    фантазирам за мојот човек од соништата, фантзирам за то да бидам успешна жен, која еден ден ќе ја видеш во некое кафуле со цигаре во раката, Космополитен и лап топ пред неа. Фантазирам за тоа како би било да го најдам душевен мир. Најмногу фантазирм за нешто од минатото, кое можело да биде вака- а не така. Најголемиот дел од времето го поминувам во фантазирње. :D
     
  8. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    И јас си фантазирам и тоа многу често,дури некогаш и несвесно си влегувам во филм :) најмнгу си фантазирам дека сум поинаква дека животот ми е поинаков,тоа кога ми е посебно тешко некогаш.И многу често си се присетувам кога бев помала и кога нема никакви проблеми,се вракам низ времето...... :lol:
     
  9. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Јас многу често си фантазирам...да си признаам.Највише си праам филм дека сум во некоја друга држава,каде што не сум била а умирам за да отидам.Најчесто “патувам“ во Италија со мојот совршен дечко (што го имам во реалноста) и заедно си се шеткаме низ Рим и Ватикан кај прекрасните дела на Микеланџело и Бернини. Ах... :D
     
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Фантазирам , но не претерувам, иако знаат да ми речат дека имам бујна фантазија. :)
     
  11. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    fantazijata od minatoto,ja ziveam vo segasnosta...Mu blagodaram samo na eden covek za toa koj me pocituva i saka.Ne prestanuvam da fantaziram a fantaziram najcesto navecer pred da si legnam...So sigurnost tvrdam deka fantazijata se ispolnuva...Ne prestanuvajte da fantazirate toa e moj sovet...vi posakuvam na site fantazijata da vi se ispolni!
     
  12. FuriousBaby

    FuriousBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    2
    Уфф ме погодивте со темава :D цел живот си го поминав фантазирајќи :D а и животчево какво - такво топ ми е не се жалам :) нормално дека не е перфект, но ништо не е совршено нели? :) најчесто си фантазирам пред да заспијам саат време...или кога ќе треба да фатам книга, јас ке се загледам во нешто и одлетаа мислите :D
     
  13. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    i jas pred spiene obavezno da fantaziram nesto, ili podobro da kazam za se i sesto,nekogas i mi se ima sluceno istoto od fantazijata :D
     
  14. majaaaaa

    majaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Обожавам кога фантазирам :D ми го исполнува денот и понекогаш кога не сум расположена ми дава надеж :D
     
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Па не фантазирам многу,не си летам многу со памтетот,иако може да ми се случи да се заборавам во фантазирањето,но тоа ретко ми се случува,иако донекаде со самата фантазија ние всушност ја поттикнуваме потсвеста наша,да реагира на фантазијата како навистина да се случила,па затоа подоцна таа фантазија се остварува.Сепак има голема врска фантазијата со потсвеста,затоа и се остварува тоа што сме го фантазирале.
     
  16. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Си фантазирам и тоа многу :rofl: Пред да легнам или кога ќе фатам книга си правам милион филмчиња :lol: Понекогаш и самата си се чудам од тоа до каде може да оди мојата имагинација :lol: а кога ќе видам дека поминало прилично доста време си викам алоооо госпожа враќај се во реалноста (која и не е баш така лоша :) )
     
  17. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Да сум сега на некоја тропска плажа, да си пијам кокос и двјца полуголи момци да ме масираат , па малку да попливам во морето ....ах....
     
  18. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Развиена фантазија имате девојки :clap:
    Јас обично фантазирам совршен живот пред спиење..т.е си се тешам :lol:
     
  19. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Јас најмногу фантазирам за мојот живот во иднина тоа би дошло вака:
    ПА ПОСЛЕ ШТО САКА НЕКА БИДЕ СЕГА ЗА СЕГА САМО ЗА ТОА ФАНАТАЗИРАМ
     

    Прикачени фајлови:

    • busines_women.jpg
      busines_women.jpg
      Големина на фајлот:
      32,8 KB
      Прегледи:
      162
    • mother_child.jpg
      mother_child.jpg
      Големина на фајлот:
      12,5 KB
      Прегледи:
      162
    • family.jpg
      family.jpg
      Големина на фајлот:
      25 KB
      Прегледи:
      162
    • family (1).jpg
      family (1).jpg
      Големина на фајлот:
      10,6 KB
      Прегледи:
      162
    • index.jpg
      index.jpg
      Големина на фајлот:
      14,2 KB
      Прегледи:
      162
  20. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.803
    Пол:
    Женски
    Фантазирам да имам убав бел кабриолет и секој ден со него да идам на школо и оние што ме мразат да ме гледаат завидно хахаха...исто така фантазирам да имам цела соба со облека каква што ми душа сака (истото важи и за кондури) ... и такаааа :D