1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фантазија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од meredith, 11 јануари 2010.

  1. Irena93

    Irena93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    4
    Многу често си фантазирам и тоа ми е како некој начин да избегам од досадното секојдневие. Фантазирам за типот од соништата за тоа како еден ден кога ќе пораснам :P ќе бидам успешна жена која ќе биде еден од главните лица во огромна фирма која иде на деловни патувања ручеци вечери... забегав Ирено враќај се :D А да исто и си фантазирам дека нема да живеам овде :D :D :D . Да не ми е фантазијата гледајќи си ја реалноста ќе паднам во длабока депресија жими се таа ми влева некако ко надеж дека ете сепак еден ден се ќе се среди и дека сепак ќе си го живеам животот од соништата :)
     
  2. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Па и јас исто си фантазирам за совршен живот..а кој не :) а може понекад ја скоз забегувам ама ајј..фантазијата е поубава од реалноста :D
     
  3. Pinar

    Pinar Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Точно така, се сложувам со тебе, фантазијата е поубава од реалноста :)
     
    На Hayley му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Maktub

    Maktub Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    znaci jas od kako ke gi otvoram ocite nautro pa se dodeka ne gi zatvoram navecer jas si fantaziram...
    nene,ova sto go kazav e premnogu,no sepak imam bujna fantazija koja se budi navecer,koga ke si legnam.Mislam deka e do pernicata:worried::D
    hahah
    pa si fantaziram:D
    Si pravam filmcinja okolu toa sto bi bilo kad bi bilo..najcesto okolu momcinja mi se vrtat fantaziite,toa definitivno:)
     
  5. valenTina.bT

    valenTina.bT Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    10
    Истото и јас го фантазирам :D
     
  6. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    74
    Фантазирам за... за многу работи... конечно да ми се среди животов и да фати некоја насока, да се средиме со Бубу, да почнеме да живееме заедно, да имаме дечиња... да бидеме среќни... Сакам да му верувам :(
     
  7. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    24
    Пред спиење убавезно пола саат сум на облаци и често кога ке фатам книга ја држам онака у раце а мислите ми летаат. :D
     
  8. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Истооо :lol: :lol: :lol:
     
  9. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Скоро секој ден си фантазирам, а најчесто кога ке си легнам фантазирам за се и сешто ! :rofl:
     
  10. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    porano,kako pomlada,fantazirav mnogu,premnogu,imam bujna i razviena fantazija :D najcesto fantazirav za zivotot kako ke mi bide vo idnina so kako bi mozelo da se desi.so vikaat"sta bi bilo kad bi bilo" :lol: sega ne fantaziram,mnogu retko..
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Тоа пред спиење обавезно. Како рутина ми е. Како баба ми лексилиум што си пие пред заспивање, така и јас ова :lol:
     
  12. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Потпишувам тука и јас. Само би додала, не пола саат, повеќе. :lol:
     
  13. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Фантазија ми е второто име :D ..Најчесто кога слушам музика,си правам слики во главата за тоа како сакам да ми помине мојот совршен ден,што сакам да имам,да бидам..Фантазирам во граници на нормала,за да можам да ги остварам моите сонови,и повеќето од нив веќе си ги исполнив :)
     
  14. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Оф тие мои филчиња...Сите ми викаат дека ќе бидам режисер :P
    мислам дека претерувам со фантазијата.но не можам против себе. за се правам филмче. на сите му е интересно :rofl: :rofl:
     
  15. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    2.758
    Пол:
    Женски
    Фантазирам за модните комбинации што би ги пробувала доколку живеам некаде во странство. :lol:
     
  16. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ооф,и јас се приклучувам во клубот на фантазиерите,и то пред спиење,мора.Абре па моиве фантазии за нигде не се,оваму ќе живеам,таму ќе имам викендица,па и куќата си ја имам испланирано и дворот :lol: .Па после шетам по Париз,по Италија,па ќе идам по висока мода јас,па ќе пеам со Енрике,ќе снимам филм со Анџелинка и Џони,абе бетер од двегодишно дете сум :D :D .
     
  17. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Јас кога влезам во некој филм,никој неможе да ме извади. Ама најмногу си фантазирам кога слушам музика, па како настапувам со таа песна :$ Истотака, пред натпревар си фантазирам што ќе направам, како ќе победиме.. :D Фантазер во душа сум..
     
  18. Maat

    Maat Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Кога сум заспала јас без да фантазирам едно 5-16 саати?? Никогаш. :D
    И си продолжувам, многу често, и да сонувам - тоа ќе е од што премногу мислам :rofl:
    Ехеее.. не еден свет имам создадено, не еден принц... И градови имам спасувано од поплави :tmi:

    Фантазија и се е можно... барем во мислите :)
     
  19. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Уф и јас сум исто фантазер..најчесто пред спиење, кога не ме мрзи, и кога не сум толку уморна, си правам филмче, како да си го створувам сонот и после заспивам водејки го сонот уф убаини
    често имам сонувано како го срекавам мојот принц.. како разговараме се шеткаме,романтики, едноставно убави ствари.. имам сонувано/фантазирано како имам волшебно стапче и како со него си створувам се.. (инспарајт бај заспаната убавица).ова како помала..и еднаш толку се внесов у сонот што кога се разбудив ми беше чудно некако, ко да си го барав стапчето :D се соживеав едноставно...и ми беше криво после кога видеов дека е сон :( и ред други работи да не се изнакажам тука..али фантазер сум 8)
     
  20. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Многу често фантазирам. Најчесто за иднината, за убави нешта, за нешто што ми фатило око, ми останало во сеќавање. Фантазирам за ХХ личности...за тоа како ќе биде тогаш и тогаш, кога че одм таму и таму...
    Абе јас не сум јас ако не фантазирам пред спиење! хихи