1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фантазија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од meredith, 11 јануари 2010.

  1. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    И јас фантазирам најчесто пред спиење а и со отворени очи :lol:
    Имам фантазии за се, дури кога ми е досадно негде и тогаш фантазирам 8)
    Убаво е додека ги имаме фантазиите, лошо е кога ќе ги нема.
     
  2. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Фантазирам со мерка.
    Најчесто пред спиење, или пак на некој досаден час кога професорот дрви за нешто што апсолутно ни малку не ме интересира.
    Фантазиите ми се претежно за понатамошниот живот.
    Каков сакам да биде, што би можело да се случи, а што не, работи од тој тип. :)
     
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    И јас си фантазирам, и тоа многу често. :$
    Најчесто пред спиење се разбира, тоа ми е задолжително. Тогаш си правам цели филмови. Исто така кога слушам музика, или кога едноставно немам што да правам.
     
  4. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Кога сум тажна и нема кој да ме теши, фантазирам за решавање на проблемот.
    И после си викам-нема шанси, не сонувај!
    Поради разочарувањата во периодов... се обидувам да не фантазирам толку... :worried:
     
  5. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Имам БУРНА фантазија, ама кога велам бурна, мислам ептен, ептен бурна :D
    Можам да си фантазирам секаде, во секое време, на секое место, не ми е проблем. Пред спиење највеќе :D Си фантазирам за се и сешто. Пр - како се мажам за фудбалерот што ми е во срце :inlove: , ја поминувам иднината со него и ред други ствари од тој тип :lol:
     
  6. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Фантазирам за тоа како сакам да ми биде живот, ма за се и сешто зависи како ќе ме стрефат бубачките. :D
     
  7. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    си фантазирам за мојот живот понатаму,имам многу бујна фантазија :lol:
     
  8. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Јас си фантазирам пред спиење, ги затворам очите и фантазирам за животот општо... Фантазирам за вистински пријателства, љубов :$ , но тоа што ми е чудно некогаш си правам филмови ама буквално филмови како режисер да сум и мислам сцени, што би рекле ликовите, приказни :lol: Не знам јас фантазирам,но со граници, не мислам дека тоа е стварно. :) И мислам дека фантазијатра е добра,но кај мене може и да ме вонземири :worried: кога ќе закаснат моите родители веднаш си правам филмови како доживеале сообраќајка, сестра ако доцни од излегување како и се случило нешто, ја киднапирале... По нкогаш мислам дека ќе се полудам со ова,но сепак некако се смирувам :)
     
  9. avriill

    avriill Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    И јас си фантазирам пред спиење, кога ќе почнам, уху..има цела книга со бајки да си наполнам. Фантазирам како одам на некој волшебно убави места, како ја запознавам вистинската љубов, како трчам боса по ливада без да ме лазат мравки:) и сл.
     
  10. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Фантазирам,да. Море, какви фантазии, ами шпански серии со 300 и кусур епизоди.Каков режисер сум,еејј. Се си мислам да почнам професионално да се бавам со режија, мош и некој оскар ќе добијам. :D
     
  11. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Фантазирам кога немам друго што да правам. Најчесто навечер пред спиење, но и дење се случува, кога ми е досадно или нема што друго да се прави, едноставно потонувам во светот на фантазиите :D . Најчесто фантазирам за тоа како јас се гледам себеси во иднина во поглед на образование, работа, потоа фантазирам и за љубов, за некои мои желби, што-би-било-кога-би-било ситуации и сл. Колку да има што да се прави :$
     
  12. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Фантазијата според мене е движечка сила која не води напред во животот.

    А моите фантазии хмм...цело долгометражно филмче кое се сомневам дека ќе се оствари...но сосем накратко -
    Да бидам богата и да живеам во лусксуз, да бидам пејачка или актерка, да имам две дечиња итн...
    Има и една нерална - да се одвојам од линеарново време можејки кога сакам да одам во иднината и да се враќам во минатото променувајки сешто не ми се допаѓа :)
     
  13. La.n.a

    La.n.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    18
    Сакам да си фантазирам, многу и тоа.

    Најчеста мета ми е иднината, односно фантазирам за човекот со кој што ќе се омажам, за дечињата кои што ќе ги имам, за животот кој што ќе го живеам. Најчесто ова ми се случува пред спиење или пак среде ултра досаден час од кој што гледам некако да се спасам. :)

    Некако ми доаѓа како бегство од реалноста, интересно ми е, а и бесплатно :D , па си го применувам доста често. Фино е. :)
     
  14. samomarija

    samomarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    45
    фантазирам за машко си прам филмчиња многу xd
     
    На niina16 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    Познавам луѓе кои што си забегуваат фантазирајќи многу често... за моја среќа, моите фантазии се премногу нереални за да залетам и да поверувам дека можеби фантазијата е реалност..
    а што имам бујна фантазија, си имам. Си се водам под една приказна дур не имам идеја за подобра, или дур не се заљубам во некој недостижен (замисли некој си славен хаха) :D :D
    Ако си запишувам за што размислувам, ќе читате мои романи.. хаха :D
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Уууу нон стоп си фантазирам :rofl: баш ми е убаво
    Ама не живеам во неа, тоа е најважно :)
     
  17. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Често знам да и се препуштам на имагинацијата и да си забегам во некои мои светови :) Најчесто си фантазирам за човекот со кој ќе го поминам остатокот од животот,каква работа ќе работам,какви ќе ми бидат дечињата и сл.Зимно време обевезно фантазирам и планирам како ќе ми пројде летото,како сум на некоја егзотична плажа и некои такви ствари.На крај краева зошто да не фантазираме,барем фантазиите се бесплатни :lol:
     
  18. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Могу често фантазирам,и тоа за мојот бивши дечко,но сепак живеам во реалноста....:)
     
  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Фантазирам но многу малку.........
     
  20. MorgaNa

    MorgaNa Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    11
    Без фантазија неможам да опстанам , едноставно нонстоп фантазирам и некогаш и се реализира тоа...зашто сум многу упорна, ама знам често и да се разочарам ...Се на се, бујна многу фантазија имам... :inlove: