1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фантомот од Операта (Гастон Леру)

Дискусија во 'Книги' започната од KatarinaLehotska, 12 декември 2015.

 1. KatarinaLehotska

  KatarinaLehotska Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Дали ја имате читано? Ја купив пред една година, целосниот превод, зошто тој на Ѓурѓа е скратен а неќам кратени книги. Книгата многу ми се допадна и брзо ми стана омилена покрај Богородичната Црква во Париз (и Лолита), мислам дека ја сакам дури и повеќе. Со тек на време, како повеќе ја читам, повеќе ми прераснува во срце. Нe ми е проблем една книга да ја читам повеќе пати ако ми се допаѓа еве оваа е пример за тоа. Ми се свиѓа приказната, сметам дека е многу уникатна, стилот на пишување, жанрот и секако ликовите. Ако сте ги гледале мјузиклите и филмовите, а и ако не, секако ви ја препорачувам книгата! :) Еве неколку убави илустрации од неа кои мене лично ми се допаѓаат:
  tumblr_n2temjdKTp1s4crs9o1_500.jpg Bachelier-Phantom-Epilogue.jpg Bachelier-Phantom-Opera-Stage.jpg tumblr_n0ljbqc8JG1s4crs9o1_500.jpg tumblr_n0uqr3kQ1i1s4crs9o1_500.jpg tumblr_n0wpk3V2xq1s4crs9o1_500.jpg