1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фантом Прилепчанка-крадец

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MitMax, 21 мај 2020.

 1. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Машки
  Незнам колку е правилно да ја отворам темава но се надевам дека ке биде се ок :D.Дали чувте на Сител за Фантом прилепчанката крадец.Од вујнаи исто така украла 80.000денари.Другото го знаете да не го кажувам (ако некој не знае за ова нека пише на гугл).Или какво мислење имате за ситвацијава?
   
  На RainbowButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.538
  Допаѓања:
  31.545
  Пол:
  Женски
  Не разбрав....како успеала да ги земе парите? Дома ги чувале господата? Имам сличен случај во фамилија кај маж ми. Ама не со прилепчанка.
   
 3. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.321
  Па кога се нафати да отвориш тема можеше да пишеш за што се работи.
  Инаку барав и ништо не ми излезе
   
  На smile:), Sejfullai, raww и 4 други им се допаѓа ова.
 4. SiMpAtIcNaTa

  SiMpAtIcNaTa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  1.492
 5. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.018
  Пол:
  Женски
  Фантом? :rofl:
   
 6. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  10.441
  Пол:
  Женски
  Оваа некоја опасница бре, ко на филмови :)
   
  На Sexychica, Angie1432 и raww им се допаѓа ова.
 7. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.801
  Допаѓања:
  25.050
  Пол:
  Женски
  Значи , известување за вакви работи во нашето новинарство е ужасно . Жената има име и презиме бре , сигурно не се вика Фантом |( . Ваквите измамници ( мажи и жени подеднакво ) треба да бидат објавени со име и презиме , за и други луѓе да знаат и да внимаваат со кого се запознаваат и на кого му доверуваат лични работи ( пари во кеш , злато , документи за имот и слично ) . Иако не сум од Прилеп , би сакала да бидам подобро информирана ( имам фамилија во Прилеп и пријатели ) , не би сакала утре мене или на мои блиски да им се случи вакво нешто , особено ако тоа се пари како во случајот на скопјанецот - жртва на измама , кој имал во план со парите да исплати семеен долг . За жената , мислењето ми е .. мех . Постојат луѓе со болест . Не дека тоа нешто им треба , туку крадат бидејќи мораат ( болеста ги тера едноставно , криптоманија мислам се викаше ) па оттаму мислам дека можеби има проблем со оваа болест , или едноставно нашла лесен начин на заработка преку кражба . Секако не е во ред и треба што е можно поскоро да се реши таа работа , односно полицијата да ја земе работата во свои раце и да ја пронајде жената , да ја принуди да ги врати парите што ги украла .
   
  На Alex.T, bicycle, Feminka192 и 3 други им се допаѓа ова.
 8. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.133
  Допаѓања:
  33.810
  Пол:
  Женски
  Ако тој и го кажал пинот од картичката тогаш не е крадење.
  Џек пот во казино освоил или?
   
  На bicycle, nena2010, angela.kostova и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Машки
  Па скоро на сите телевизии го кажаа ова али ајде сега ќе објаснам 49 годишна Прилепчанка била во врска со повеќе мажи истовремено и им ги градела парите од картичката.Исто така на нејзината стара вујна и украла 80.000денари од картичката без нејзино знаење.У секој случај со жената најверојатно не било се ок хаха
   
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.173
  Како подигнала пари од туѓа сметка?
   
 11. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Машки
  Па тоа искрено и мене не ми е јасно ама најверојатно ја сметале за некоја блиска особа (не знаеле дека ќе ги зезне) па и дали код од картицата
   
 12. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Машки
  Така ја нарекоа на тв
   
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.173
  Епа: Тра-ла-ла, тра-ла-ла, сама си го барала.

  Љубовница му била на тој од линкот погоре. |(
   
 14. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Машки
  Па уше на тв и ги покажуваа кои и биле вагата да се убие човек
   
 15. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Женски
  Ајде в затвор сега. Арамија.:shake:
   
 16. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.801
  Допаѓања:
  25.050
  Пол:
  Женски
  За да му дадам на некој пин од моја картичка , треба да имам апсолутна доверба во истиот . Имам картичка , иако е празна , пинот само јас го знам ( ја извадив за еднократна употреба , и така стои оттогаш ) . Ако треба некогаш да го кажам на некој , ќе размислам прво кој е човекот и што улога има во мојот живот , па после ќе одлучам дали ќе го дадам пинот или не .
   
 17. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Машки
  Епа ете,наивни луѓе,да не речам будали
   
 18. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.805
  Пол:
  Женски
  Kleptomanija se vika.
   
 19. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.801
  Допаѓања:
  25.050
  Пол:
  Женски
  Знаев дека погрешив во името на болеста (facepalm) . Фала на корекција (fingers) . Да , на тоа мислев , можеби пати од клептоманија :?: . Сепак , треба да биде објавена со име и презиме , да знаат луѓето за која личност се работи , за да внимаваат и да се заштитат себеси . И не само жената , туку сите на неа слични .

  @MitMax не би рекла будали , можеби жената била многу убедлива , или наоѓала лековерни луѓе за својата конечна цел .
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  10.441
  Пол:
  Женски
  И сеа фантомов во бегство е?