1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фармаси и нивната козметика

Дискусија во 'Канта' започната од kikin, 9 ноември 2015.

?

Дали би ги пробале производите на Фармаси?

 1. Да

  2 глас(а)
  100,0%
 2. Не

  0 глас(а)
  0,0%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  13.812
  Пол:
  Женски
  Би сакала да ве прашам дали и колку често користите козметика декоративна и обична на турскиот бренд Фармаси и дали сте запознаени со истата? Дали има производи од кои сте задоволни и дали би пробале со оглед да моментално зеде голем замав кај нас и земјите околу нас? Јас ги користам некои од производите и сум задоволна од нив, за лице, раце, коса, декоративна козметика парфеми и сл, па би сакала да споделите ваше искуство дали ги имате пробано производите и дали сте задоволни. За тие што не знаат Фармаси располага со разновидни производи чија бројка достигнува до околу 2000, и тоа:

  Производи за целата фамилија:
  • Жени и Мажи
  • Тинејџери, деца и бебиња.
  Парфеми:
  • Мини, за Тинејџери, за Жени, за Мажи
  Шминка:
  • за Лице: Основа, Пудра, Руменило, Коректор
  • за Очи: Сенка, Маскара, Туш, Креон
  • за Усни: Кармин, Сјај, Молив за усни
  • за Нокти: Лак, Нега, Француски Маникир, Ацетон
  Лична хигиена:
  • за Коса: Шампон, Кондиционер, Крем за Коса, Гел
  • за Раце и Тело: Крем за Тело, Течен сапун, Лосион за Тело, Гел за Туширање, Спреј за Тело, Пилинг за Тело, Антибактериски гел, Гел за интима, Производи за сончање, Производи за депилирање
  • за Кожа: Тоник и Млеко за чистење на лице, Маска со олупување и Пилинг за лице, Балсам за усни, Паста за заби
  Грижа за Бебе:
  • Шампон, Лосион, Уље, Пудра, Колонска вода, Влажни марамици
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.084
  Допаѓања:
  61.936
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.