Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

 1. Bubu111

  Bubu111 Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  Здраво. Дали го имате користено маслото за потемнување од Фармаси и дали сте задоволни. ❤️
   
 2. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  41.102
  Пол:
  Женски
  Има ли добри моливчиња за очи? Сте ги пробале ли ?
  Сакам кафеаво и сивкасто некое
   
 3. Bubu111

  Bubu111 Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  Предобри се овие нема да згрешиш
   

  Прикачени фајлови:

 4. AnaKarenina00

  AnaKarenina00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  20180723_140021.jpg Здраво, да прашам некој што го користел ова како сте задоволни од ова дали навистина помага за акни и лузни?
   
 5. mariiiii

  mariiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2013
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  Јас само што го купив маслото само еднаш имам ставено и искрено сум задоволна.Да си го купиш мислам дека ке си презадоволна
   
  На Bubu111 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  685
  Допаѓања:
  5.349
  Пол:
  Женски
  Зошто во тековниот каталог(на страната гледам) не можам да ги најдам кармините? :?:

  И уште едно прашање. Искуства со цц кремот?
  [​IMG]
   
  Последна измена: 25 јули 2018
 7. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
   
  На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  570
  Пол:
  Женски
  Пудра за тело да ми предложите
   
 9. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  Мислиш на пудра за лице?
   
 10. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  570
  Пол:
  Женски
  Не, за тело.. Јас имам видено дека постои
   
 11. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  Јас немам сретнато во каталогот пудра за тело не од кога работам. Можеби имало порано стави слика ако има да видам за што се работи оозз
   
 12. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  570
  Пол:
  Женски
  Не било пудра само што разбрав тоа е спреј или креми или лосиони за потемнување на тело хехе
   
  На Ctete му/ѝ се допаѓа ова.
 13. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Untitled.png

  Го има користено некој? Добар ли е, има ли ефекти?
   
 14. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  Јас го немам користено но многу често го порачуваат и се задоволни од него. Јас го користам тој од лаванда за мрсна коса и сум презадоволна
   
 15. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  Дали некој е заинтересиран за работа со Фармаси козметика. Многу попусти и прекрасна мотивациона програма за почетни
   
 16. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.733
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има користено CC кремата , јас имам масна Т зона и неколку акни па како стои со покривноста ?
   
 17. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  685
  Допаѓања:
  5.349
  Пол:
  Женски
  И цц и бб ги пробав, повеќе ми се допадна бб за тој тип на кожа.Подобро изгледа на лицето, покривна е и трајна.
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  Мотивациона програма за почетници Станете дел од тимот и на Фармаси и уживајте во привилегиите кои ви ги нуди FB_IMG_1537613876727.jpg MAK_04.jpg MAK_05.jpg
  》Зачленувањето е бесплатно
  》Бесплатни каталози
  》Производи со попуст до 80%
  》Попуст на нарачки и до 33%
  》Подароци
  》Патувања
  》Едукација
  ♡Дружба и забава додека работите. Подетални информации во порака .☺
   
 19. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Имал ли некој искуство со декоративна козметик од фармаси?
  Си порачав кармин и камена пудра.
   
 20. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  830
  Може ли да препорачате, лосион на Фармаси за отстранување на шминка или каков било отстранувач?