1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

  1. ivanchos

    ivanchos Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    17.554
    Пол:
    Женски
    Мицеларната од зелен чај, во овој каталог е 120 ден :)
     
  2. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Дали е добра и доколку ја имаш користено дали си задоволна, имам чуствително лице и во последно време многу сум исфрлана со акни?
     
    На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ivanchos

    ivanchos Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    17.554
    Пол:
    Женски
    Да ја користам и задоволна сум. Имам масна т зона со суви образи и не ми ја суши кожата на образите а и супер ја одстранува шминката :)
     
  4. Lily92

    Lily92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Amelia dokolku imas masno lice bi ti preporacala tonik za cistenje na lice od cajno drvo isto od farmasi.
    Mozes da si go zemes i kremot za lice od cajno drvo.. imam mnogu zadovolni klienti od kolekcijata na cajno drvo. :)
     
  5. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Не, лицето ми е суво.


    Дали се добри пудрите на Фармаси препорачајте покривна и хидратантна да не го суши лицето? Конкретно ме интересира за BB и ЦЦ кремот, дали се покривни и дали го хидрираат лицето, бидејќи ми е суво? Јас како што знам ББ кремата не е покривна но гледав туторијал кај што ставаа од ББ кремата на Фармаси и баш се изненадив од резултатот лицето блескаше беше многу добро покриено како и со обична пудра не се познаваше дека е ББ изгледаше прекрасно?
     
    Последна измена од модератор: 15 октомври 2018
  6. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Od prajmerot na farmasi kako ste zadovolni?
     
    На M.B. му/ѝ се допаѓа ова.
  7. M.B.

    M.B. Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2018
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    193
    Пол:
    Женски
    Лично, сум презадоволна од ББ кремата. Не е тешка на лицето, покрива солидно, и навистина дава убав сјај на кожата. Во последниот каталог цената беше ептен намалена, и си земав дури три. Го имам пробано и ЦЦ, но повеќе ми одговара ББ.

    Јас денес како промотер на Фармаси се чувствувам :D Исто и за прајмерот имам само позитивни коментари. Искрено, не го користам често, можеби два-три пати месечно, но ми го прави лицето совршено.
     
    Последна измена од модератор: 2 ноември 2018
    На talentirana му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Бидејќи знам другите BB креми не се покривни, како што се на Авон, Гарниер, значи на Фармаси покриваат барем малку би сакала да ја пробам, ама знаете ли дали имат тестери, бидејќи сакам да видам која нијанса ми одговара они се 2 нијанси така медиум и лајт?
     
  9. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Lajtot e prebela.. jas ja imav tester ama ko rozeva bev od so bese bela hahah... ako si plava ama stvarno plava i bel ten togas zemi ja... ami mislis deka ima i pobeli od tebe definitivno Medium.
    Lajtot e za luge beli prozirni duri haha
     
    На M.B. му/ѝ се допаѓа ова.
  10. M.B.

    M.B. Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2018
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    193
    Пол:
    Женски
    Не знам дали има тестер,јас ја користам лајт нијансата, но како што кажа членката Leo-Nora, таа е погодна за навистина бел тен.
     
  11. Mecence <3

    Mecence <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2017
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2018-10-30-17-00-06.png Devojki go ima li koristeno nekoj serumot za trepki. Kako ste zadovolni
     
  12. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Povelete stanete del od mojot tim,besplatno clenstvo,mnogu zarabotka,mnogu popusti.I pred se mnogu novi poznanstva.Priklucete se vo timot na Farmasi,iskoristete gi akciite za novi clenovi od ovaj mesec.Pisete vo inbox za podetalni informacii!!
     
  13. Ctete

    Ctete Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    5.152
    Пол:
    Женски
    БЕСПЛАТНО ЧЛЕНСТВО ВО НОЕМВРИ
    Бесплатни каталози за старт !
    Време е за многу новости и попусти во ФАРМАСИ !
    ПОДАРОЦИ И ИЗНЕНАДУВАЊА !!!
    Специјално одбрани сетови од 39 ден само за новите членови! За подетални информации пишете во порака FB_IMG_1541275383753.jpg пополнете го вашето слободно време со нешто корисно Зачленете се и уживајте во попустите. Сите заинтересирани пишете ми порака
     
  14. Medical girl

    Medical girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2016
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Дали некоја ја користел кремата за исправување на коса и како сте задоволни?
    Јас сум многу разочарана од шампонот со лук за малку ќе останев без коса од него. Го земав за побрз раст и од него косата почна нагло да ми опаѓа дури се исплашив дека од нешто друго е среќа ми текна да го прекинам и се спасив на време....
     
  15. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Немам време да листам на претходните страни, ме интересира дали некој има ја пробано кремата за локни и дали е добра?
     
  16. Anastasija08

    Anastasija08 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Јас ја пробав кремата за исправување коса,супер е, пак ја пеглаш или поминуваш со четка и фен ама многу брзо се исправа,и косата е свиленкаста. Инаку имам брановидна коса која не е ни права ни нешто којзнае како виткана, па сакам да ја пробам и онаа за локни,баш ме интересира дали некој ја пробал. Првпат се зачленив овој месец и само кремата и пудрата ВФХ про ја пробав,прекрасна е, и тоа најсветлата 00 нијанса, а досега сите пудри ми беа потемни,првпат најдов идеална нијанса за мојата светла кожа.[/QUOTE]
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  17. niaholly

    niaholly Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2017
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    Користел ли некој Lip Plumper?
    Дали го зголемува волуменот на устата?
     
  18. MonikaM113

    MonikaM113 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    Дали го имате користени и како сте задоволни? За каков тип коса е наменет?
    [​IMG]
     
  19. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Zdravo, najprvin se izvinuvam sto pisuvam latinica , no nemam mk podrzka na telefonot.
    Za site zadovolni od proizvodite na Farmasi I site koi sakaat da se zaclenat moze da me kontaktiraat vo poraka, so zadovolstvo kje im objasnam.
    Pozdrav ☺️
     
  20. P.S.love

    P.S.love Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    8.173
    Пол:
    Женски
    Да не има некоја каталог за февруари?