Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

 1. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  9.627
  Пол:
  Женски
  Го има некоја ова масло да ми го сликне составот? :D
  49521270_320759038534943_2737558065324098474_n.jpg
   
 2. ЖенаМајкаКралица

  ЖенаМајкаКралица Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Последна измена од модератор: 12 февруари 2019
 3. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  2.027
  Пол:
  Женски
  Дали сте ги пробале пастите за заби од FARMASI? Која би ја препорачале?
   
 4. ЖенаМајкаКралица

  ЖенаМајкаКралица Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Детска е најубава таа со јагодка а за возрасни таа што ги избелува забите моментално е 69 ден.
   
 5. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  1.685
  Девојки дали некој сака да се зачлени во Фармаси,има многу убава програма за добредојде во која добивате многу производи од фармаси по намалени цени и многу подароци.Ако сте заинтересирани пишете ми лп за да ви ја пратам програмата
   
 6. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Што ќе има во априлскиот каталог дали го има некоја да сликне попусти?
   
 7. pandelka

  pandelka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.974
  Пол:
  Женски
  Mr.wipes се на пола цена, вв кремата намалена на 250 мислам со купен Др производ во износ од 99 ден , и уште две три работи имаше такви
   
 8. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Супер ионака бб кремот го користам да го почекам значи фала многу
   
 9. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  8.459
  Пол:
  Женски
  IMG_20190320_155228.jpg мислење за четкава за течна пудра? Ефтина е а ми треба четка
   
 10. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  1.685
  Јас ја користам четката и е многу убава
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 11. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.379
  Допаѓања:
  8.459
  Пол:
  Женски
  да знам да не жалам за парите. А ионака е ефтина. Ти благодарам
   
 12. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  Од кои кармини од Фармаси сте задоволни (Не мат, туку обичните, сјајни)? :)
   
 13. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Zdravo pred nekoe vreme ja vidov grupava za ovaa kozmetika i pred dve godini edna koleska mi ponudi da go razgledam katalogot prven ja odbivav poslem go zemav posto mi trebase nekoe pudro da si poracam, se do den deneska mozam da kazam deka skoro mn rab od nivniot asortiman na proizvodi koristam od sminki pase do licna higiena i mozam da kazam deka se vrv za razlika od avon od proizvodi, dali se slozuvate so mene:):)
   
  На Sungold му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Intense jas imam ubavi se
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 15. blessed.an

  blessed.an Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  10.776
  Пол:
  Женски
  Универзалното средство за флеки го има ли користено некој дали е ефикасно
  Ми треба за флеки за алиштата од децата пр од сокче флека од чоколада нешто кое и после перење се познава малку дали би помогнало средството?
   
 16. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  1.685
  универзалното не барем мене не ми помогна,ни она што е специјално за флеки од алишта ми помогна
   
 17. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш на тоа што е пола кило со розово на него за флеки, ние сме презадоволни сок од боровница извадивме од жолто фустанче искрено не ни верував дека ќе помогне со оглед на цената ама скроз ја изваде
   
 18. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  1.685
  да да на тоа мислам
   
 19. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  542
  Се нервирам за ББ кремата 4 нијанса ми е многи темна. 1 е премногу светла, 2 нијанса многу ми го црвено/розово први лицето светла е. Уште 3 нијанса ми остана да ја пробам, ама не знам дали ќе ми се погоди ја користили некој 3тата нијанса да каже коментар?
   
 20. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  4.206
  Добар ли е?

  Screenshot_20190425-071934~2.png