Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

 1. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  1.685
 2. Ginger^

  Ginger^ Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.350
  Допаѓања:
  38.107
  Пол:
  Женски
  Сината ли ?
   
  На Jelenica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  542
  Да, веќе ја порачав не е лоша, но пак е темна малку. И не покрива многу, но за разлика од другите е добра.
   
 4. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  3.346
  Би сакала да порачам некогаш нешто но немам баш некоја претставничка што ја познавам. Ако има некоја од Скопје што порачува нека пише.
   
 5. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  Побарај на инста farmasii.mina. Мислам дека и вршат достава.
   
  На sofija014 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. glamurozna

  glamurozna Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ако сеуште не си нарачала пиши ми
   
 7. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  1.685
  Нудам бесплатно членство со многу поволности и заработка.Заинтересираните контактирајтеме преку лп за подетални информации.
   
 8. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  3.346
  Мислења за овие креми ? Која е подобра за комбинирана кожа, флеки од акни и црвенило? Исто така ако може збор два за бб кремот, дали одговара на ваква кожа?
  51109204.jpg 61jj5rIWa0L._SY550_.jpg
   
  Последна измена: 3 јуни 2019
  На IamSexyAndIKnowIt и Roxy1991 им се допаѓа ова.
 9. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае во наредниот каталог колку ке чини маската за коса од лук или дали натаму ке биде намалена? :D
   
  На Roxy1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  Go imam fiksatorot za shminka od Farmasi ok mi e.
   
  На Bubu111 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Za maskata na kosa nz ama samponot od luk e namalen mesecov 99 den za dzabe e :)
   
  На Cvekence789 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Ne se dvoumi preubavi se jas gi koristam ;) A koa sme kaj bb kremot poarno ti e cc kremot mn poubavo e spored mene ali ti si znaes :)
   
 13. Lily92

  Lily92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
   
  На Roxy1991 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  413
  Генерално кое е Вашето мислење за оваа козметика и што имате користено?
   
 15. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.120
  средството за бигор и рѓа-ЗАКОН
  закон бре закон нема потреба од рибање изтураш и самото врие пушташ вода и свете
   
  На Squirrel му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Jelenica

  Jelenica Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 17. Jelenica

  Jelenica Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Kremot od neven e za suva koza a kremot od cajno drvo za mrsna isto BB kremot e pomladeshka koza i mrsna a C kremot e za povozrasna koza i suva koza
   
 18. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Soima.vrska i cc i bb kremata se super jas ja koristam cc nema vrska postari ili pomladi :D
   
 19. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  413
  FB_IMG_1566745277990.jpg IMG_20190825_134831_779.jpg Screenshot_20190806-182917_Chrome.jpg Screenshot_20190806-182826_Chrome.jpg Screenshot_20190806-182811_Chrome.jpg Screenshot_20190806-182838_Chrome.jpg Screenshot_20190806-182836_Chrome.jpg Screenshot_20190806-182733_Chrome.jpg АКЦИИ АВГУСТ
   
 20. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  413