Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

 1. hristinss

  hristinss Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Некоја што го има кремот ако може да слика назад кај составот? сегде го барам неможам да го најдам:(
   

  Прикачени фајлови:

 2. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  11.478
  Пол:
  Женски
  Девојки искуство со фармаси кармините?
   
 3. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.458
  Допаѓања:
  16.499
  Пол:
  Женски
  Јас имам од мат карминчињата еден и од Интенс Колор. Задоволна сум, според мене се баш солидни. Матот не ги суши усните, тој другиот изгледа преубаво со суптилен сјај. :)
   
 4. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  11.478
  Пол:
  Женски
  20190914_000124.jpg дали овие се баш вакви како на сликава?
  Дали се мат?
  Која им е цена?
   
  На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.458
  Допаѓања:
  16.499
  Пол:
  Женски
  Искрено не знам точно која беше мојата нијанса, а во странство сум моментално, па не можам ни да проверам.
  Се надевам некоја девојка која има повеќе искуство со Фармаси ќе ти помогне. :)
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  845
  Допаѓања:
  14.738
  Пол:
  Женски
  Ако се работи за MATTE LIQUID LIPSTICK кармините ,сега се 219 во овој каталог и ги фалат доста
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 7. blessed.an

  blessed.an Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  10.828
  Пол:
  Женски
  Сакам да се зачленам ви Фармаси, како и што одат работите некој да ме посочи како се прави порачката што добивам јас?
   
  На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  1.535
  Пол:
  Женски
  249 ден
  Мат се
  Се суши на усните и трае многу.долго..
  Иначе нијансите се баш тие мпже малку да се разликуваат ради.боја на уста. На секоја жена еден ист кармин различно стои.
  Кој сака Farmasi производи, совети,информации нарачки за се тука сум.
  За Скопје бесплатна достава до дома.
  Убава вечер женски
   
 9. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  11.478
  Пол:
  Женски
  Баш купив и многу сум задоволна :inlove: сега ќе ги купам и другите :inlove: над 100% подобри од голден роуз и од авон мат кармините

  Би сакала да се споделуваат и за другите козметички производи инфо , на пример гелот за проширени вени дали е добар?
   
  На poppie и Independiente им се допаѓа ова.
 10. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  1.535
  Пол:
  Женски
  Епа одлично баш ме радува.. гелот од костен и гелот од пиперка може да се користи за проширени вени.искуство од купувачи е дека пиперката е подобра за таа намена ама доста гори онака јака е .
  Ако некоја девојка сака да работи побарајте ме јас барам соработници ќе ви објаснам детално се.
  Убава вечер
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.038
  Допаѓања:
  21.730
  Пол:
  Женски
  Mene sredstvovo za cistenje kamenec mnogu mi pomogna. so niedno drugo ne mi uspea so ova se mi se iscisti :). Site drugi gi poracav :) 6DE9EBD4-7920-4E9A-ACCB-3DA2F617FF48.jpeg
   
  На kala21, @Jaci99, Sexybaby86 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  1.535
  Пол:
  Женски
  Ти пишав лп
   
 13. MeckaCia

  MeckaCia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2016
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Женски
  Женски да не има некој користено коректорот течен од Фармаси да ми каже како е задоволен?
   
 14. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  413
  Убав е,покривен и лесен, но биди внимателна при избор на нијанста!
   
  На MeckaCia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. blessed.an

  blessed.an Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  10.828
  Пол:
  Женски
  Каталогот за Ноември го има некој да прашам нешто?
   
  На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  2.053
  Пол:
  Женски
  Мислење за гелот за масажа со див костен и за течните мат кармини?
  image;s=644x461.jpg
  Конкретно ме интересира за овие бои.
   
 17. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  10.403
  Пол:
  Женски
  Ги имам 205 и 206. Нијансите се исти како на сликата. Не ја сушат устата, супер се.
   
  На Кена Рис му/ѝ се допаѓа ова.
 18. pandelka

  pandelka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.415
  Допаѓања:
  6.998
  Пол:
  Женски
  Гелот е феноменален, стварно помага мн ама сака и редовно мачкање. Тие што ми го порачале еднаш сега редовно ми го земаат. А и е премногу премногу ефтин :)
   
  На Кена Рис му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Skylar

  Skylar Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  228
  Пол:
  Женски
  Сакам да се зачленам во фармаси може некој да ми каже како оди сето тоа?
   
  На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
 20. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  1.718
  Пол:
  Женски
  Од фармаси завчера почнав да ги користам овие 2 производи, од кои не сум баш потполно задоволна.
  51104075.jpg
  51104077.jpg
  Гелот малку ја суши кожата, а кремот не е доволно мат, малку е мрсен.
  Но сепак колку толку помагаат за смирување на црвенилата, нели чајно дрво е у питање. За 480ден. добри се, ќе ги потрошам секако. :D