1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

  1. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Имам лосион за лице,кармин,руж,сенка,коректор и од овој сегашниов каталог си порачав крема за раце,млеко за чистење лице и течен кармин.

    Лосионот за лице ми ги смири многу акните,карминчето е некоја темно виолетова нијанса и го обожавам,трае вечно,ружот е ПРЕУБАВ(од него сум најзадоволна),трајност,пигментација..се.
    Сенката е онаа nude нијанса,може и како хајлајтер да се користи,преубава е!
    Коректорот е баш камуфлажен,се покрива,а можеше да трае малку повеќе(трае солидно,но не солидност левел Буржуа)..

    Презадоволна сум. :)
     
    На Ligavka и EMoonlight им се допаѓа ова.
  2. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Работи некој со ова :?: сега гледам нешто слично на Авон и Орифлејм е и цените им се тука некаде
    Како сте задоволни од нивните призводи?
    Вреди ли да се работи со ова?
     
  3. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Некоја? :?:
     
  4. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски

    Јас почнав од минатиот месец и сум задоволна да :)
     
    На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Јас сум задоволна од лабелото од камилица, и млекото од лимон за чистење на мрсно лице.
    Другарка ми порача од овие од чајно дрво за чистење на лицето и е презадоволна, исто од производите од чајно дрво задоволни се и многу други девојки кои лично ги познавам и се фалат.
    Од пудрата за природен изглед (незнам точно како се викаше) порача една помлада жена и е многу задоволна, а и мене ми се допаѓа како изгледа!
    Друго ништо немам пробано, само имам слушнато дека сите производи им се на природна база.
    А за цените нема смисла во споредба со бугарскиот фармаси.
     
  6. mila101

    mila101 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    51
    Dali gi imate koristeno proivodite na farmasi? Kolku ste zadovolni?
    Jas posledno vreme imam koristeno nekolku od niv i kako ok se pokazaa, no sepak pomalku prepoznatlivi se na pazarot od oriflame i avon. Do skoro nemav ni cueno za niv.
    Ajde iskustvo so niv ako ima nekoj.

    Se izv za lat. Od mob e.
     
  7. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    И јас за фирмава дознав пред некое време, кај мајка ми на работа дошла некоја жена со каталогов од фармаси и мајка ми и го купила овој крем за виткана коса [​IMG]
    Ми се допаѓа како ми ја обликува косата, досега го имам користено повеќе пати откако ќе ја измијам косата обавезно ставам од кремов. Мириса убаво на чисто, само некако не ми се допаѓа пакувањето сметам дека подобро би било да е со шприц горе, бидејќи кремов е густ и тешко се
     
  8. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    ај некој да ми акже дали има користено серумот од чајно дрво сакам да го порачам.....и која пудра е подобра ПРИРОДНА СЕРУМ ПУДРА или ТЕЧНА ПУДРА СО КОЛАГЕН И ВИТАМИНСКИ КОМПЛЕКС
     
  9. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    ај некој да ми акже дали има користено производи од фармаси... серумот од чајно дрво сакам да го порачам.....и која пудра е подобра ПРИРОДНА СЕРУМ ПУДРА или ТЕЧНА ПУДРА СО КОЛАГЕН И ВИТАМИНСКИ КОМПЛЕКС
     
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Пудрa зa мрснa кoжa,сo aкни дa ми препoрaчaте, и кaкo сте зaдoвoлни дa ми кaжете ;)
     
  11. imfriendswithamons

    imfriendswithamons Активен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Можам да кажам само пофални зборови за Фармаси козметиката!!
    -значи кармините се перфектни, толку ќе кажам за нив, омилени ми се оние мат кармините
    -за пудрите, ја користам хидратантната течна пудра, а камено она хепи фејс и преееезадоволна сум, а мајка ми има многу мрсно лице со акни, ја користи онаа со серум и таа е презадоволна
    -маска за коса, ја користам онаа од јајце, јас сум презадоволна, косата никогаш не ми била поубава, ама мајка ми се жали дека ја чешала главата откако ќе ја стави маската за коса, така да на секој различно
    -коректорот, немам коментар, прекрасен е покрива стварно
    -користам исто така маска за лице со лупење од калинка мислам дека беше и морам да ја пофалам, прекрасна е а само 200 денари е (инаку јас имам комплекси со лицето, немам многу нечисто лице, но сакам да ми биде перфектно, и сум стварно презадоволна)
    -користам и многу други производи, спреј за тело, маскара, сенки, моливчиња, производите од чајно дрво за чистење на лицето и до сега ме немаат разочарано, вреди да се проба
     
  12. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
  13. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Ajde spodelete iskustvo od proizvodite i sto mislite dali dovolno se rasprostranija na pazarot?
     
  14. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    11844187_1623847127881779_1318757147_n.jpg

    За сите што сакате да работите со Фармаси или поблиску да се запознаете со производите пишете ми во лп. Пркрасни се производите само им треба да се пробијат на нашиов пазар. По статистички податоци далеку подобри од другите на кои се врши продажба на овој начин
     
    На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    За сите што сакате да работите со Фармаси или поблиску да се запознаете со производите пишете ми во лп. Пркрасни се производите само им треба да се пробијат на нашиов пазар. По статистички податоци далеку подобри од другите на кои се врши продажба на овој начин
     
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Течна пудра со мат ефект .. за сува кожа и комбинирана има?
     
  17. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Има неколку видови, треба да го погледниш каталогот и да ја одбериш таа која најмногу ти се допаѓа.

    http://www.farmasi.mk/katalog4.html
     
  18. le.soleil

    le.soleil Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.366
    Допаѓања:
    4.891
    Според кои статистики и споредби? Може ли некој релевантен извор да линкуваш?
     
  19. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Најпрво според тоа кој бренд е најмногу „раширен“ низ светот, според тоа е и најбаран нели....

    11844187_1623847127881779_1318757147_n.jpg
     
  20. le.soleil

    le.soleil Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.366
    Допаѓања:
    4.891
    Ти пиша подобри. Не повеќе раширени и не највеќе барани. Инаку и најмногу раширени по број на земји каде што се присутни не значи дека се најбарани. Би биле најбарани ако имаат најмногу продажби.
    Многу сум скептична за производи продавани на овој начин вклучувајќи ги и горенаведените па затоа ти побарав линк од истражувања и тестирање на квалитет.