Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

 1. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.985
  Пол:
  Женски
  Имам лосион за лице,кармин,руж,сенка,коректор и од овој сегашниов каталог си порачав крема за раце,млеко за чистење лице и течен кармин.

  Лосионот за лице ми ги смири многу акните,карминчето е некоја темно виолетова нијанса и го обожавам,трае вечно,ружот е ПРЕУБАВ(од него сум најзадоволна),трајност,пигментација..се.
  Сенката е онаа nude нијанса,може и како хајлајтер да се користи,преубава е!
  Коректорот е баш камуфлажен,се покрива,а можеше да трае малку повеќе(трае солидно,но не солидност левел Буржуа)..

  Презадоволна сум. :)
   
  На Ligavka и EMoonlight им се допаѓа ова.
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.888
  Пол:
  Женски
  Работи некој со ова :?: сега гледам нешто слично на Авон и Орифлејм е и цените им се тука некаде
  Како сте задоволни од нивните призводи?
  Вреди ли да се работи со ова?
   
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.888
  Пол:
  Женски
  Некоја? :?:
   
 4. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.279
  Допаѓања:
  56.932
  Пол:
  Женски

  Јас почнав од минатиот месец и сум задоволна да :)
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Женски
  Јас сум задоволна од лабелото од камилица, и млекото од лимон за чистење на мрсно лице.
  Другарка ми порача од овие од чајно дрво за чистење на лицето и е презадоволна, исто од производите од чајно дрво задоволни се и многу други девојки кои лично ги познавам и се фалат.
  Од пудрата за природен изглед (незнам точно како се викаше) порача една помлада жена и е многу задоволна, а и мене ми се допаѓа како изгледа!
  Друго ништо немам пробано, само имам слушнато дека сите производи им се на природна база.
  А за цените нема смисла во споредба со бугарскиот фармаси.
   
 6. mila101

  mila101 Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  51
  Dali gi imate koristeno proivodite na farmasi? Kolku ste zadovolni?
  Jas posledno vreme imam koristeno nekolku od niv i kako ok se pokazaa, no sepak pomalku prepoznatlivi se na pazarot od oriflame i avon. Do skoro nemav ni cueno za niv.
  Ajde iskustvo so niv ako ima nekoj.

  Se izv za lat. Od mob e.
   
 7. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.545
  Пол:
  Женски
  И јас за фирмава дознав пред некое време, кај мајка ми на работа дошла некоја жена со каталогов од фармаси и мајка ми и го купила овој крем за виткана коса [​IMG]
  Ми се допаѓа како ми ја обликува косата, досега го имам користено повеќе пати откако ќе ја измијам косата обавезно ставам од кремов. Мириса убаво на чисто, само некако не ми се допаѓа пакувањето сметам дека подобро би било да е со шприц горе, бидејќи кремов е густ и тешко се
   
 8. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  2.199
  ај некој да ми акже дали има користено серумот од чајно дрво сакам да го порачам.....и која пудра е подобра ПРИРОДНА СЕРУМ ПУДРА или ТЕЧНА ПУДРА СО КОЛАГЕН И ВИТАМИНСКИ КОМПЛЕКС
   
 9. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  2.199
  ај некој да ми акже дали има користено производи од фармаси... серумот од чајно дрво сакам да го порачам.....и која пудра е подобра ПРИРОДНА СЕРУМ ПУДРА или ТЕЧНА ПУДРА СО КОЛАГЕН И ВИТАМИНСКИ КОМПЛЕКС
   
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.604
  Допаѓања:
  5.304
  Пудрa зa мрснa кoжa,сo aкни дa ми препoрaчaте, и кaкo сте зaдoвoлни дa ми кaжете ;)
   
 11. imfriendswithamons

  imfriendswithamons Активен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Можам да кажам само пофални зборови за Фармаси козметиката!!
  -значи кармините се перфектни, толку ќе кажам за нив, омилени ми се оние мат кармините
  -за пудрите, ја користам хидратантната течна пудра, а камено она хепи фејс и преееезадоволна сум, а мајка ми има многу мрсно лице со акни, ја користи онаа со серум и таа е презадоволна
  -маска за коса, ја користам онаа од јајце, јас сум презадоволна, косата никогаш не ми била поубава, ама мајка ми се жали дека ја чешала главата откако ќе ја стави маската за коса, така да на секој различно
  -коректорот, немам коментар, прекрасен е покрива стварно
  -користам исто така маска за лице со лупење од калинка мислам дека беше и морам да ја пофалам, прекрасна е а само 200 денари е (инаку јас имам комплекси со лицето, немам многу нечисто лице, но сакам да ми биде перфектно, и сум стварно презадоволна)
  -користам и многу други производи, спреј за тело, маскара, сенки, моливчиња, производите од чајно дрво за чистење на лицето и до сега ме немаат разочарано, вреди да се проба
   
 12. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  41.102
  Пол:
  Женски
 13. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.932
  Допаѓања:
  13.080
  Пол:
  Женски
  Ajde spodelete iskustvo od proizvodite i sto mislite dali dovolno se rasprostranija na pazarot?
   
 14. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.932
  Допаѓања:
  13.080
  Пол:
  Женски
  11844187_1623847127881779_1318757147_n.jpg

  За сите што сакате да работите со Фармаси или поблиску да се запознаете со производите пишете ми во лп. Пркрасни се производите само им треба да се пробијат на нашиов пазар. По статистички податоци далеку подобри од другите на кои се врши продажба на овој начин
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.932
  Допаѓања:
  13.080
  Пол:
  Женски
  За сите што сакате да работите со Фармаси или поблиску да се запознаете со производите пишете ми во лп. Пркрасни се производите само им треба да се пробијат на нашиов пазар. По статистички податоци далеку подобри од другите на кои се врши продажба на овој начин
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.604
  Допаѓања:
  5.304
  Течна пудра со мат ефект .. за сува кожа и комбинирана има?
   
 17. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.932
  Допаѓања:
  13.080
  Пол:
  Женски
  Има неколку видови, треба да го погледниш каталогот и да ја одбериш таа која најмногу ти се допаѓа.

  http://www.farmasi.mk/katalog4.html
   
 18. le.soleil

  le.soleil Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  30
  Според кои статистики и споредби? Може ли некој релевантен извор да линкуваш?
   
 19. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.932
  Допаѓања:
  13.080
  Пол:
  Женски
  Најпрво според тоа кој бренд е најмногу „раширен“ низ светот, според тоа е и најбаран нели....

  11844187_1623847127881779_1318757147_n.jpg
   
 20. le.soleil

  le.soleil Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  30
  Ти пиша подобри. Не повеќе раширени и не највеќе барани. Инаку и најмногу раширени по број на земји каде што се присутни не значи дека се најбарани. Би биле најбарани ако имаат најмногу продажби.
  Многу сум скептична за производи продавани на овој начин вклучувајќи ги и горенаведените па затоа ти побарав линк од истражувања и тестирање на квалитет.