Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

 1. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.845
  Допаѓања:
  12.769
  Пол:
  Женски
  a ne e najdobro prvo da probas dali se dobri, pa da diskutirame..?..Nastrana od skep[ticizmot...:)
   
 2. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.845
  Допаѓања:
  12.769
  Пол:
  Женски
  На stevemila и gumicka им се допаѓа ова.
 3. ѕвездичка

  ѕвездичка Нов член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  6
  Јас случајно почнав да користам некои од производите и задоволна сум, посебно од CC кремата за лице која ептен ми се погоди и ви ја препорачувам да ја пробате. Исто така за кармините немам зборови значи траат ептен долго и кога пиеш и пушиш цигари не се брише...Пробајте ги....Ги порачав случајно преку една познаничка но истата прекина со работа па ме интересира дали некој врши членство зашто сакам да пробам и со работење, викаат дека се исплатело
   
  На stevemila и kikin им се допаѓа ова.
 4. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  4.750
  Пол:
  Женски
  Јас порано работев со Фармаси и имам пробано доста производи.
  Сеј мат пудрата им е совршена ,како и шампонот од лук .
  Коректор ,крем за акни, сапун од козјо млеко и бадем , маските за коса и др .
  Имаат ств. доста добри производи (вреди да се пробаат)
  Мене единствено парфемите не ми се свиѓаа .
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.845
  Допаѓања:
  12.769
  Пол:
  Женски
  Производите од козјо млеко се предобри и сите кои досега пробале се задоволни од истите...
   
  На ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ѕвездичка

  ѕвездичка Нов член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  6
  Ме интересира дали некој ги пробал од шампонот и маската со кератин за сува коса и како сте задоволни? Исто и од маскарата за волумен дали има ефект, сакам да порачам а барам некој искуство да ми пренесе....:)
   
 7. ѕвездичка

  ѕвездичка Нов член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  6
 8. M2_Farmasi

  M2_Farmasi Нов член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Од неодамна почнав да работам со Фармаси,фирмава е супер,иако кај нас луѓево се малце скептици затоа штоа не им е познат брендот.Сега за сега ја имам маскарата ALL IN ONE,и сум презадоволна.Мегутоа имам доста тестери од пудрите и од кармините,и нормално прво јас ги пробав за да знам што ке продавам,и сум презадоволна од сите кармини,доста се трајни.Од пудрите би ви ги препорачала NATURAL SERUM FOUNDATION.За останатите производи ке споделам мислење за некое време,кога ке стасам се да пробам :).Инаку доколку има некој од Куманово заинтересиран за производи до Фармаси може слободно да ме исконтактира.Најновиот каталог од Фармаси за јануари-фебруари
  http://www.farmasi.mk/FP-Farmasi-1-2/index.html
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LanA..ana

  LanA..ana Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  32
  Ме интересира дали некој има искуство со шампонот со лук што е против опаѓање?
  дали е добар како што пишува во каталогот?
  Позз :))
   
 10. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  4.750
  Пол:
  Женски
  Да , за раст на косата е добар и ја обновува косата . Мене ми пораснаа мн бебешки влакненца :)
   
  На LanA..ana му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.845
  Допаѓања:
  12.769
  Пол:
  Женски
  Добар е, го забрзува растот во секој случај, меѓутоа не можеш да очекуваш дека не знам колку брзо ќе ти нарасне косата. :) Во секој случај има влијание за побрзо ратсење од нормално.
   
  На LanA..ana му/ѝ се допаѓа ова.
 12. any_xx

  any_xx Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Девојки,хитно ми треба да најдам некој кој е зачленет во фармаси,моментално немам буквално од каде да ја порачам мојата пудра што неможам да живеам без неа хаха..така да ако има некој нека ми пише па ќе се договориме за детали
   
 13. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.845
  Допаѓања:
  12.769
  Пол:
  Женски
  Кој е заинтересиран за зачленување и работа со фармаси пишете ми во лп, ќе ви ги објааснам условите и придобивките. Вторите се поголеми во секој случај. Позз девојки :) :) :)
   
 14. any_xx

  any_xx Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2016
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Јас сумзаинтерсирана,може ли во инбокс да ми обаснеш како одат работите..всушност јас нексам да сае зачленувам туку барам екој кој е зачленет за да ми исптаи некои прооизводи по карго..немам познати во мојот град од каде ќе можам да порачам
   
 15. M2_Farmasi

  M2_Farmasi Нов член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  any_xx за во кој град ви треба дистрибутер,јас сум од Куманово,доколку можам да помогнам некако слободно пишете ми порака
   
 16. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  2.198
  Ima li online katalog da mi pratis?
   
 17. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.845
  Допаѓања:
  12.769
  Пол:
  Женски
  Пиши ми инбокс се што те интересира
   
 18. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4.975
  Допаѓања:
  37.112
  Пол:
  Женски
  1456435004385-1377402601.jpg preubava.So argan,macadamia,colagen I mnogu vitamini.Ne se oseka deka imas pudra nq liceto.Prikriva I go pravi liceto preubavo
   
 19. M2_Farmasi

  M2_Farmasi Нов член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Се разбира дека има,меѓутоа овој каталог завршува за неколку денови,најдобро би било да го почекате мартовското издание
  http://www.farmasi.mk/FP-Farmasi-01-02-2016/index.html
   
  На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ѕвездичка

  ѕвездичка Нов член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  6
  Ti pisav LP. Procitaj I odgovori mi. Sakam da se zaclenam. Tnx
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.