1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

  1. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    На M2_Farmasi и ѕвездичка им се допаѓа ова.
  2. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Како Член на ФАРМАСИ вие работите за себе. Добивате заработка од вашата продажба, и колку ќе продадете зависи од Вас.

    Во зависност од висината на порачката може да добиете фантастичен процент на рабат од продажната цена кој достигнува до 30% од секоја порачка

    Зачленувањето во ФАРМАСИ е БЕСПЛАТНО и нема минимална порачка затоа станете член на ФАРМАСИ и купувајте ги производите за вас и вашата фамилија како и продавајте ги на вашите блиски пријатели и познаници,добивајте гратис производи и заработувајте истовремено

    Во моментот штом се приклучите, ФАРМАСИ ви нуди тренинг и бонуси за поддршка на брз и добар старт од страна на лидерот што ве зачленил и од националниот менаџер за продажба

    Напредувајте со формирање на свој тим на луѓе кои ги обучувате,советувате и кажувате како да остварат поголем профит со продавањето на производите на ФАРМАСИ и станете лидер каде освен личната продажба заработувајте и од продажбата на својата група

    Ке имате пристап до веб-страната на ФАРМАСИ специјално дизајнирана да ви помогне за ваша целосна поддршка, ќе добиете корисничко име и лозинка, каде ќе можете електронски да водите контрола на својата продажба, клиенти, заработувачка односно комплетен увид на целиот бизнис – од дома !!

    Изразете го својот интерес и веднаш ке добиете повеке упатства за да започнете со работа.

    Инфо во ЛП
     
  3. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    здраво, сакам да ве прашам дали има некој шампон против опагање на косата, како и шампон за раст на косата, и колку има ефект од сето тоа. На брат ми почнува многу да му опага косата во предниот дел, можда е и генетски тоа, зашто и татко ми дедо чичковци... ми се така, ама мислевме покасно ке му почне да му опага хаха демек рано му е уште. :))
     
  4. M2_Farmasi

    M2_Farmasi Нов член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Се разбира дека има шампонот од лук е за спречување на паѓањето на косата,доколку сте заинтересирани за подетални информации пишете ми лична порака
     
  5. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Ги има ли некоја пробано? Ме интересира дали се меки и лесни при нанесување? :)
     
    На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lore**dana

    lore**dana Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    Se zacleniv vo farmasi.mi go utnale katalogot pa sega cekam da mi pratat drug.go prasav devojceto sto me zacleni kako ke poracuvam,mi rece deka preku nea ke poracuvam na pocetokot dodeka da s naucam.aj prosvetlete me kako odi ova so poracuvaneto
     
  7. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Имаш фактура на нет, каде си внесуваш прво податоци лични, после шифри од нарачките и колку каталози сакаш (ти излегуваат и цени) т.е имаш табела у ексел . Откако ќе завршиш со нарачката фајлот им го пушташ на меил , за потврда ти се јавуваат на моб.
     
  8. A11

    A11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Совети околу кремава ако може? Не знам колку е за млада кожа оти во составот има хијалурон и колаген а тоа е за возрасни жени колку што знам, но сепак ако има некој искуство нека пише каква е ;)
     

    Прикачени фајлови:

  9. ivanz

    ivanz Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Здраво, јас имам многу убаво искуство со оваа крема, ја користам скоро 5 месеци. Претходно ја користев ВВ кремата што исто е прекрасна, меѓутоа решив да сменам. Јас имам комбинирана кожа, и на места црвенила, со кремава се осеќам многу пријатно лицето не ми бара дополнителна хидратација и не ми свети. Секој ден ја користам и особено преку ден не ставам пудра бидејќи се изедначува црвенилото, си редам само маскара и кармин. Моја препорака. Поздрав :)
     
    На A11 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.884
    Допаѓања:
    14.236
    Пол:
    Женски
    vcera edna drugarka mi kaza deka naracala od farmasi maslo za sonca so pregolemo namalenie na cena slucajno razgleduvav katalogna internet i vidov dosta ubavi raboti a i eftini.oko mi padna na proivodite so arganovo maslo. gel za tusiranje 159 den a kolicinski nesto povekje od 300ml
     
  11. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.884
    Допаѓања:
    14.236
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    za zal mnogu slabo aktivna tema :( da se pofalam so losionov,go zedov pred okolu edna nedela. prv pat naracuvam od farmasi i kako za prv pat dobro se pokaza
     
  12. Cherish33

    Cherish33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    81
    Јас ја коростам оваа крема и задоволна сум многу
     
  13. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Има некој нарачано нешто од оваа козметика и дали е задоволен ?
     
  14. Ctete

    Ctete Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    5.152
    Пол:
    Женски
    Jas Sega me ja pustam prvata naracka Sega se zacleniv
    Pa koga me stignat proizvodite me pisam prvi vpecatoci
     
  15. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    23795666_110093809771859_6262756438116272754_n.jpg


    24176999_123862918394948_1021450043003243576_n.jpg




    Овие некој го има користено ?
     
    На Ctete му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Deadhalf

    Deadhalf Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
  17. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.884
    Допаѓања:
    14.236
    Пол:
    Женски
    i jas go imam naracano pred nekoj mesec isto prv pat naracuvav od farmasi. ne e loso soliden proizod,sum vo plan sleden pat da si naracam od lavanda
     
  18. ivanchos

    ivanchos Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    17.440
    Пол:
    Женски
    vfx pro пудрата ја има некој користено?
     
  19. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.388
    Допаѓања:
    32.796
    Пол:
    Женски
    И пастата и кармините ги користам моментално.
    Во однос на избелување не можам сеуште да коментирам зашто секој ден со различни пасти си мијам заби и не знам која каков ефект има.. :D
    Освежува многу важно,и после саат време осеќаш ментол во уста.

    Кармините се предобри, се сушат и матираат моментално и траат многу, јади,пиј, нема да се избрише.


    Јас (fingers)
    И прајмерот и пудрата ги земав заедно. Многу добра пудра, добра покривност и смалени пори веднаш по нанесувањето. Мала количина е доволна за цело лице,и со тоа се трпши многу споро.

    И hydravitte е исто многу добра и е за тие што имаат посува кожа.
     
    Последна измена од модератор: 8 декември 2017
    На buba4e89 и ivanchos им се допаѓа ова.
  20. lore**dana

    lore**dana Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    jas sum iznenadena od toa kolku ima pobaruvacka za Farmasi,barem vo gradot kade sto ziveam jas.i iznenadena sum od kvalitetot na proizvodite
     
    На LadyInTheDark и Ctete им се допаѓа ова.