1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фармерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lux, 4 јули 2010.

 1. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  На повеќето омилено парче облека кое може да се комбинира со различни видови облека.
  Секси, елегантни, заводливи , може да се носат на секакви пригоди .
  Тесни , широки, долги, кратки, со низок или висок струк, три четврти или шорт џинс , цефки ,сеедно кому како одговара и како најубаво му стојат.

  Можете да го изразите своето мислење за нив ,дали ги сакате, колку често ги носите и со што ги комбинирате?Кои се ваши омилени фармерки и колку пара имате?

  -Фармерките ги обожавам , се моето омилено парче облека и ги комбинирам најчесто со маички, блузи и џемпери па и со дуксерки.Со оглед на тоа што ми се омиелни имам 12 пара повеќето се со низок струк и цевки.Омилена боја ми е стандард џинс , може и светло сина и сива.
  Може и слики
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]и
  [​IMG]
   
 2. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Супер се за секоја пригода и ако не знаеш што да облечеш за излагање-фармерки и некоја маичка сето тоа искомбинирано со штикли се совршена комбинација во која нема утка :D Имам некои 15 пара ама некои 6 кои ми се омилени и најчесто се цевка :)
   
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Како и секоја девојка и јас поседувам фармерки. Во огромен број, во разни бои, различен материјал. Ги комбинирам со разни блузички, џемперчиња, туники.
   
 5. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Многу сакам фармерки. Удобни ми се, убаво се чувствувам во нив, ми ги истакнуваат нозете и задникот :lol: Ги носам во сите можни комбинации. Ги комбинирам како спортска или елегантна варијанта зависно од моделот, со соодветен топ и обувки. Буквално за секоја прилика. На патики, на штикли (чизми, сандали, кондури), ниски кондурчиња, балетанки... На се! :D
   

  Прикачени фајлови:

 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Сега за сега имам само еден пар фармерки, класична сина боја, и малце се подискинати (така намерно се купени :lol: ) и се цефка.
   
  На emilyemily му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Милион пара фармерки..шорц,цевка,ово оно... :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :rofl:
   
 8. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.326
  Допаѓања:
  5.841
  Имам повеќе пара и ги носам со се:маички,рамбовки,џемпери..ма со се :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  А бе фармерките мене ми се секојдневна гардероба :lol:
  Ги сакам, од нив никогаш доста, имам петнаесетина парчиња, сите ми се омилени, црни, сиви, светло сини, ама најмногу ги сакам оние оригинал боја :lol: И повеќето ми се цевка. Исто ги сакам и кратките тексасни шорцеви, имам едни со везано пеперутче, многу си ги сакам, и уште едни темни. Најпаметна, најубава, и најчесто секси комбинација :)
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Па не верувам дека некој не ги сака и за секого (ама баш за секого) може да се најдат соодветни.
  Имам... :?: (чек да избројам точно) ... 7-8 пара фармерки (4 од нив се црни) и ги комбинирам со СЕ.
  И се носат на се!
  [​IMG]
   
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Фармерките ми се омилени,најчесто ги комбинирам со маички,кошулки,блузички :) еве неколку слики :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 13. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  8.122
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На macence85 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
 17. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Еве ви една [​IMG] убаво тело морам да признаам :)
   
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
 19. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
 20. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904