1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фасади, надворшен декор на домот

Дискусија во 'Дом' започната од pink4ever, 5 декември 2010.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.013
  Тема за надворешниот изглед на домот
  - градини
  - фонтани
  - фасади
  - детали


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Најмногу од се сакам фасадата на куќата да е бела, друга боја ич не ми се допаѓа незнам зошто, иако денес има многу кои им ставаат фасади во боја :).
  Во врска со градините, сакам да има убавка градина пред куќата со зелена тревичка убаво уредена, секогаш добро искосена :D , различни видови на цветови и неколку зимзелени дрвца, кои во текот на целата година ќе прават да изгледа убаво.
  Е сега фонтаните ми се допаѓаат, иако кај нас не се многу чести, сепак мислам дека интересно уредени со поситни деталчиња околу нив на пример камења, тревиче, и со средна големина, знаат да го разубават надворешниот изглед на еден дом :)
   
  На sonce777 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.013
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sonce777 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  Многу сакам куќа со убаво уреден двор, не мора тоа да биде којзнае што, доволно е малку трева, цвеќе, маса и столици. Мислам дека дворот го остава првиот впечаток и секогаш треба да биде среден. А за фасада секако бела, најубаво ми изгледа
   
  На broken099 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 7. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  [​IMG]
  [​IMG]
  :wasntme:
   
  На gossip-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На SimonaTino и Nannaa им се допаѓа ова.
 9. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Еве и од мене нешто :)
   

  Прикачени фајлови:

 10. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
 11. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.013
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Куќа спремна за халовин
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] :inlove: [​IMG] :inlove: [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :inlove:

  [​IMG]
   
  На gossip-girl и BoaVista им се допаѓа ова.
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Девојки ај да ставиме слики од нормални куќи кои ни се јани какви се во македонија не живеем во холивуд,па да правиме куќеите да ни изгледаат во вид на чизма и сл......нешто по нормално да може вистински да ни дојде идеа!!!!!! :)
   
  На kikkki, CoCoGiiiRL и Glasna им се допаѓа ова.
 14. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  2.949
  :)
  :D :D
   

  Прикачени фајлови:

 15. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Да имам ваква куќа,најпозната ќе ми биде поради впечатливите бои :$
   

  Прикачени фајлови:

 16. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Фасади најубави ми се белите дефинитивно. Не сакам некој луди бои, комшии едни имаат портокалова фасада бре..ПОРТОКАЛОВА.. :lol: Не може да поминеш а да не ти го привлече вниманието, ко огромен портокал на среде пат. :D
   

  Прикачени фајлови:

  • AinsleyHouseAndGarden1.jpg
   AinsleyHouseAndGarden1.jpg
   Големина на фајлот:
   46,8 KB
   Прегледи:
   1.170
  • arbor.jpg
   arbor.jpg
   Големина на фајлот:
   43,1 KB
   Прегледи:
   1.169
  • garden-planner.jpg
   garden-planner.jpg
   Големина на фајлот:
   105,6 KB
   Прегледи:
   1.169
  • jardin.jpg
   jardin.jpg
   Големина на фајлот:
   350,6 KB
   Прегледи:
   1.169
 17. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.451
  И јас сакав ова да го кажам, отварам да видам фасади, да се просветлам, затоа што ми требаат идеи, и кога што ќе видам ... шеќерни куќички....си викам темава беше фасади, или чудни фасади, или најчудни од бајките фасади....
   
  На kikkki и Glasna им се допаѓа ова.
 18. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.761
  Допаѓања:
  253.514
  Пол:
  Женски
  Еве една македонска куќа ;) Да не речам моја и на мажулето!
  Сликано е кога сеуште фасадата не е готова па го гледате и скелето.
   

  Прикачени фајлови:

  На kikkki, Glasna и Ema.Sk им се допаѓа ова.
 19. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
 20. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278