1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Фаќање" очи

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Sweet Justice, 1 април 2016.

  1. martovsko cveke

    martovsko cveke Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2017
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    не се мисли налуге кои не цицале или малку цицале ,ами кои го доеле детето престанало да цица па по некој ден п.ак продолжило да цица.
    Кој не искусил ке се смее за сметка на уроците ,и да постојат луге кои зарекуваат.Сестра ми кога беше мала беше многу слатка и убава и често ја факаа уроци.На почеток ни мајка ми не верувала дека детево коа плаче не се смируваа не е ништо друго освен инат.Но еден ден доаѓа тетка ми братучеда на мама,којаима црни очи и за неа велат дека урекува,и на сестра ми и стави една црвена машна и почна да викаколку е убава поубава ни Лепа Брена не била(во тоа време она беше репер за убавина),за пола час сестра ми крена температура 39,5 одење на доктор инекции цела недела температурата не се симнува,докторот и вели на мајка ми дека изгледа не бива ништо со детето, .Моите се вракаат дома и за среќа доаќа една тетка на мајка ми ,мама и се зали вика детето ке ни отиде нема лек ,баба ми одма да ја носиме кај бабата Румена таму ја носат со 30 ја вракаат насмеана со 37 степени.Е сега објаснете ми како е ова можно доколку не постојат уроци .И после тоа а заплаче нервозна е бабата Румена ни беше ко матичен за неа,и побае и се престанува.За жал жената е мртва одамна,.Друго моите деца коа беа мали идеме кај мајка ми и одма плачат кемкаат креваат температура и мама со капчето ке отиде кај комшивка што баеше и верувате дека престануваа и одма заспиваа.
    Исто така татко то на тетка ми( иначе и е тетин на мајка ми)и тој беше со црни очи и за него кај идеше лугето ги криеја децата ,го носиме на гости кај мојот роден дедо во друг град .И дедо ми да се пофали му ги покажува свињите ,и овој абе свате да го е,.. колкави свињи имаш,вечерта иде дедо да ги затвори да им даде храна едниот крмак превртен збревта со пења на устата.Оди го буди другиов дедо ,свате дојди да го помочаш крмаков.Овој видел не видел го помочал утрето крмакот како ништо да небило.
    иначе урокливи очи постојат ,значи може некој да се зарече и со восхит не сакајки ,но може и со љубомора ,лоши мисли,се е тоа енергија ,па има луге со јака и слаба ѕвезда ,некои се поподложни некои се отпорни на зарек.
     
    На Гладиоли му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Коа прочитав Факање очи си реков побизерно не сум чула нешто :/
    Одма ми се напрај филмот како некој со прстите им го фака окото а тоа дА ти било зарек некој со црни очи ?! Алооо 10 век да те потсетам дека сме 21 век :D
     
    На GirlLove, Istata od vcera и WildMk им се допаѓа ова.
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Паметам како малечка баба ми ме носеше на бајачки, ама кој ги знае . Може и навистина постојат вакви работи .
     
  4. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Како успешните луѓе некои не ги урочил?:rofl:
    Јас мислам дека е се до псхихата, зашто кога бев во длабока депресија се ми збореа дека ми е. Зли очи, незнам што. Некакви си симптоми на депресија. Едноставно не ти е периодот и потребна ти е промена. А, кога нешто ќе ти тгне си правиш филмови во главата веќе не ме урочуваат се откажале од мене нашле друга мета:rofl:
    Ова за човекот ми личи повеќе на карма, господова желба одколку на урок. Повеќе верувам во карма.
     
    На MakeDamnSure, GirlLove и RainbowButterfly им се допаѓа ова.
  5. Istata od vcera

    Istata od vcera Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    97
    Toa moderno se vikaat energetski vampiri do samata negativna aura na covekot e so te pie energetski i ti stvara glavobolki nesvesno a na selo gi vikaat uroklivi oci
     
    На GirlLove и Wideperpetual им се допаѓа ова.
  6. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    клајте си вакво против зло :rofl:
    [​IMG]
     
  7. Aнонимус_

    Aнонимус_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2022
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    1.455
    Пол:
    Машки
    Ne veruvam vo ova. Covekot nema takva mokj.
     
  8. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Урочливи очи има
    мене кога ме фатат лагнувам в кревет.
    Но една жена познавам ми бае и минува во минута ,фала и. Господ да ми прости ако правам грев.
     
  9. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.114
    Пол:
    Женски
    Јас кога сум била бебе ме урочиле...На првите прегледи бабичка му рекла на татко ми ,,Таткото убав, бебето уште поубаво'' ...Доктори не знаеле што ми е, и во тоа време пред 30 год самите доктори советувале по баби носете го и ме носеле...
     
  10. Гладиоли

    Гладиоли Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2021
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    585
    Можеби немаше да верувам ама многу блиска личност бае за уроци и од таму знам дека се можни а и мене лично многу ме урочувале па ко ќе ме фати глава не гледам. А исто сум приметила одредена личност ако ме пофали гласно ништо ако не каже ништо само ме гледа кога ќе замине глава ме кине.
     
    На Cvekarka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.123
    Допаѓања:
    14.361
    Пол:
    Женски
    Верувам во тоа дека постои енергија која другите ни ја пренесуваат и валјда зависно од нашата, ако пример ни е слаба, ја примаме и добивме главоболка.
     
    На Cvekarka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    мојата баба вели имаш слаба ѕвезда
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Cvekarka

    Cvekarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2023
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    670
    Пол:
    Женски
    Јас имав баба со изразито зелено око.И она самата си знаеше дека очите и урочуваат и никогаш не гледаше бебиња,мислам ги гледаше ги фаќаше за раце ама не коментираше во стилот убаво бебе,златно детенце на баба и такви работи.Дека постојат да ги има урочливи очи и викаат дека обично тоа се плави или зелени.
     
  14. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.472
    Допаѓања:
    39.695
    Пол:
    Женски
    Леле луѓе, во што се не верувате :rofl:
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.