1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фаќање сеири, шалење, мајтапење...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 27 август 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  ... но на чија сметка? :D

  Обично сте оние кои ги зафркаваат или вие зафркавате ? :)
  Прифаќате ли шега на ваша сметка, и како реагирате ?
  Имате ли смисла за хумор?
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Јас сметам дека имам смисла за хумор ... ми го имаат и кажано тоа ... прифаќам зафркавање на моја сметка додека е во границите на нормалата ... а ианку ретко кога некого заебавам ... онака понекогаш знам да си гледам сеир од страна сепак како што кажав додека е нормално па после ке се вмешам за да се престане . :rofl: :rofl: :rofl:
   
 3. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Ехеее со другарките само една со друга си се боцкаме , се закачуваме и не се лутиме оти се знаеме какви сме :) :)
  Се шалам постојано и на моја сметка и на сметка на другите ама со тие што знам дека ќе ме сватат правилно . Не сум таква да заебавам некој ,само ако тој некој сака мене да ме заебава тогаш и јас ќе вратам :)
   
 4. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  прифаќам смеи на моја сметка само до одредена граница а повеќе од тоа сум веднаш лута и го прекинувам муабетот.....сакам да се шалам и смеам и зафркавам и најмногу сум слободна со анннни за таа тема.и со дечко ми исто така а обично се шалиме кога сме заедно парови јас и дечко ми заедно со негов другар и женска му.....
   
 5. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Најчесто со другарките...но некогаш умеам и да претерам си признавам!Мразам кога некоја се прави паметна па морам да и реплицирам и одма главата во земја...демек на шала,а јас озбилна :lol:
  Прифаќам шали и на моја сметка
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Сакам да си фаќам СЕИР. :) А кој не сака? Тоа ни е во генот, македончето е сеирџиче, си гледа од страна додека двајца очи ќе си ископаат. :D
  Знам да се шегувам и на туѓа и на своја сметка. До граница на убавиот вкус.
   
 7. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Мајтапење и шалење ми се омилено хоби. :lol: Без разлика дали на моја или на туѓа сметка. Интересно ми е кога ќе се пошалам со некого, а тој некој ќе знае да ми врати. Се нервирам кога некој се лути или си премолчува на моето фаќање сеир. Секако се во граници на добриот вкус. :)
   
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  ај бе луто ни едно мое..... :*
   
 9. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  mnogu sakam da se smejam,da se salam i na svoja i na tuga smetka no se vo granici na normala neli,ima razlika megu seguvanje i zaebavanje potcenuvanje nekogo.opustena sum vo konverzacijata,pa i da go zapoznavam prvpat covek ne mi e problem da se salam,naprotiv so toa mislam deka pobrgu ke ja opustam drugata osoba.e sega pak ke napomenam treba da se vnimava do koja granica neli,za da ne te zeme nekoj na majtap,da ne te svatat pogresno,ne dozvoluvam nekoj da se majtapi so mene :D samo nekoi luge pak ic neznaat da svatat sala,ama ic.eve vo edna tema na forumov se nasaliv so eden decko i on ripna da vrega pravo :o takvite licnosti so ne razbiraat od sala ili se premnogu smotani :D ili pak imaat pregolemo ego,edno od dvete e mislam.
   
 10. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Имам смисла за хумор, само треба да сум добро расположена и сите ќе ги боли стомак од смеење.
  Инаку примам зафрканции и на моја сметка, и кога правам, правам и на своја и на туѓа сметка. Особено задоволство ми е да правам шеги на сметка на некој подуенко. :devil:
   
 11. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Обожавам да се смеам...Имам смисла за хумор..Често се мајтапам на моја сметка,не ми е тоа никаков проблем..Убаво е кога некој ги разбира мајтапите и возвраќа...Кога некој се лути ми се смешно и уште повеќе фаќам сеир :rofl: :rofl: Секако дека имам граница..но некогаш знам и да претерам :x
   
 12. Trikson

  Trikson Нов член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  35
 13. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Имам смисла за хумор .. Не ми пречи некој да се мсе на моја сметка се разбира ако не ја премине границата на нормалата. Иначе и зафркавам и ме зафркаваат :) .. Исто така си се боцкаме другарките мегусебно но не се лути ме затоа што знаеме дека е шала. =)
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  најубаво ми е кога се смеам и цело време сум си насмеанка :$
  сакам да се шегувам, прифаќам шеги (ама во граници на нормачата) :!: ... и се газам од смеење [​IMG]
   
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  сакам да се шегувам на своја сметка,се шалам со другарки,со мажот ми,но со граници :) имаме едни пријатели од страна на мажот ми кој кажува невкусни шеги за жена му,па и со сите,не велам дека сум лутка,ама во границите :$
   
 16. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Се смеам мнооогу!!! Се шалам на моја сметка секогаш, бидејќи не можам некој друг да зафркавам, од каде да знам, можеби ќе ми се налути. :^) |( Но, понекогаш, на шала на смеа, како што велат, си кажам што си мислам. Имам една колешка, позитивна личност, и кога сум со неа, значи нон-стоп се смеам. Ние имаме навика од една мала ситница да направиме цел филм, ама знаете од тие смешните (како на цртаните филмови) :lol: :lol: и само кикикики цело време.... :D :D Интересно! :P
   
 17. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Секогаш сум насмеана... :D се смеам многу ама многу.... :rofl: се смеам на моја сметка ама се додека е нормално...имам смисла за хумор секаков...позитивна сум и ми имаат кажано дека ширам позитивна енергија :$

  А плус сакам да фаќам СЕИР!!! :tmi: посебно на некои лица кои се знам те пушко кад си пиштољ била и сега ми се прави не знам што еее тогаш е интересно.....знам да спуштам муабет ептен сум саркастична и провоцирам многу...ама само ако засллужат... :!:
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Си имам моменти кога сум посебно расположена за смеење,за шегување, кога ќе ми се уклучи сијаличката. Ама некогаш ни на мртво плачам, ни на живо се смеам. Како ќе ме прифатат така. А за сеир ехеееее, тоа во крвта ни е :)
   
 19. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Правам шеги на туѓа сметка, исто и на моја. Мислам дека сум прилично забавна :D
   
 20. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Сакам да се смеам на туѓи сметки, но не се лутам и кога некој ќе се пошегува и на моја сметка... Па што би било кога би го немало смеењето??? :)