1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фаќање сеири, шалење, мајтапење...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 27 август 2010.

  1. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Sense of humor is my middle name bi*ch :P

    Без хумор неможам да живеам...Употребуван во секоја можна прилика, често саркастичен и ироничен, кога другата особа не знае да прими "комплимент", ќе се шалам на моја сметка....Не е проблем да се шали некој на моја сметка, ама кога ќе го фатам после да не се љути ... Сакаш да реметиш, епа ќе трпиш ремет....това ти е братче - чорба ;)
     
    На Strumfeta93 и sesilija им се допаѓа ова.
  2. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Епа често знам да се нашалам на туѓа сметка, ама не се лутам ни кога мене ми фаќаат сеир. Нормално, да не се претера. Личност сум која знае што е шега, која е спремна да се измајтапи сама со себе, така што не се лутам и мразам кога сите се зезаме, а некој се лути ако се нашалиме на негова сметка... :D
     
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    И јас понекогаш сакам да фаќам сеири, да се зафркавам на туѓа сметка ама не за физички недостатоци. Да бидам искрена, имам коментирано и за физички изглед, ама ако е тоа последица на некој начин од нејзиниот/неговиот памет. И женско ко женско, во друшто знаеме да кометираме за нечиј стил, исто за сери ама не сум горда на ова, не ме карајте :)
    Исто и на моја сметка прифаќам, не се лутам и ако некој претереа ама лично за мене (а не фамилија и блиски). Сепак да се има осет и да биде во граници на нормала

    Еднаш еден тип, првамеме муабет за некој италијански град и типов се избацува со реченицата "а јас незнам, не сум бил во франција" :D и тука имаше паѓање во несвест и нормално ремет, признавам дека цел муабет после го реметев и овој се изнервира па почна да враќа со ниски удари од типот на "мајка ти ваква- таква", па да не вреѓа сите околу физички изглед "голема нос има, мала глава, трепките ти се кратки бла бла"....е вакво шалење не признавам. Сепак да биде на некое ниво
    Ако лупаш глупости, прифани критика, ако не- трај си
     
  4. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Епа дечкото може не бил во Франција де... :lol:
    Јас да бев на твое место ќе му речев да го однесам во италијанскиот град во Франција. Аман бе, па што имал тој географија? :D
    И ај не шали се за вакви работи...немал право да се лути... Многу мразам такви, ем се тапи, ем се лутат...
     
  5. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Секогаш си се мајтапам со другите и на моја сметка дури ;) . И не се нервирам толку додека некој врши мајтап на моја сметка,но ако претера и јас елегантно и пристојно враќам со зафарканција која всушност и дупло враќа така не си ги валкам рацеве,а враќам. :D
     
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ја сметам дека ијам смисла за хумор.. Знам да се нашалам и на своја сметка, и на некоја друга сметка. Некоаш дури и малце преминувам, малце се каам, али не ми замеруваат мн. Така да и ме заеб. и ги заеб. :rofl:
     
  7. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Имам смисла за хумор само коа ми е ок денот.Сакам да се смеам да се зафркавам да факам сеири па и некогаш да се насмеам на моја сметка не ми пречи. :)
     
  8. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Мислам дека имам смисла за хумор, и често знам да ги насмеам, да ги расположам оние со кои сум во друштво, едноставно сакам да се чувствуваат пријатно кога се со мене. Секако и јас си имам моменти кога не сум расположена и не ми е дојдено до смеење. Често си фаќам и сеир, иронична сум и дури има и ситуации кога несакајќи го навредувам соговорникот со тоа, па после се каам. Настојувам да не претерам. Инаку не ми е проблем да се нашалам и на моја сметка. :)
     
  9. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    имам смисла за хумор и вакви сме цело друштво и неможеме да го преживееме денот ако не се насмееме :D много ми е интересно кога сум со друштвото значи од ни нешто знаеме да си ја направиме интересна и да се смееме цело време (се смееме и на своја сметка) :)
     
  10. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Најчесто се мајтапам на сопствена сметка :lol: ! Искористувам мои грешки, недостатоци, интересни случки за да се насмееме со друштвото! Е сега, најчесто бирам пред кое друштво ќе правам шеги на моја сметка, секако дека не се опуштам дотолку пред било кој! Пред колешките од работа и пред другарките можам да направам било каква шега и секогаш кога сум во нивно друштво паѓа голем сеир!
    Поретко се мајтапам со други луѓе! Треба ептен да ми е блисок и да го познавам како карактер за да се позафркавам на негова сметка! Но затоа имам една колешка која многу добро прифаќа мајтап па денот ми мине брзо кога малце на нејзина па малце и на моја сметка тераме сеир! :P
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ја само чекам некој да згреши нешто, да каже некој кикс и да му се фрлам одма со смеење :lol:
    Добро во граница на нормалата и до граница кога на сите ни е смешно па дури и на дотичната особа :)
    Знам да прифатам шега и смеење на моја сметка, не се лутам за такви работи. Признавам ако сум згрешила и е за смеење работата и самата си фаќам сеири и шали :lol:
    Мислам дека не треба толку трагично и сериозно да се сфаќаат овие шали и мајтапења, ама ај не се сите несериозни како мене :)
     
  12. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Не памтам кога последена пат сме биле сериозни во друштво, и не знам дали воопшто некогаш сме биле. Толку сме си поврзани сите еден со друг, што веќе ни е и нормално да се шалиме мајтапиме и се со ред. Место чао, кај нас има мрш, сиктер, ајт.....Значи буквално се си кажува, и се разбира никој не е навреден....И бидејќи целото друштво ни е испреплетено....има за што да се зезаме...До сега ги зезав и јас..е сега тие мене...бидејки дечко ми е од друштвото...па сме главна тема овие денови...
     
  13. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Оо да фаќам сеир (а кој не), се мајтапам ама се со граница. Сакам да се мајтапам на туѓа сметка ама затоа и мнооооогу често се мајтапам и на моја. Ги мразам вечните сеирџии, што ништо не им бега и одма се тресе зелени заради тоа и луѓе што се мајтапат на туѓа сметка премногу а на своја никогаш, па и се лутат ако некој ги зафркава. Ама па и оние кои никогаш не се зафркаваат и се прават дека не фаќаат сеир не ги сакам во друштво :)
     
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Смисол за хумор имам.
    Прифаќам шала меѓутоа не одам надвор од граници на нормала.
    Сепак имам обзир, и исто како што јас пазам до каде навлегувам сакам истото и кон мене да е.

    Се мајтапам и фаќам сеир од време на време, така...кога има за што. :$
    А секогаш се наоѓа нешто. :wasntme:
     
  15. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Фаќам сеир и се мајтапам но при тоа пазам да не навредам некого туку само да си остане така...на шала.
     
  16. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Обично сте оние кои ги зафркаваат или вие зафркавате ?
    Не сакам да се зафркавам, да се смеам на некого, ама кога сме со другарки има фаќање сеир на велико. Не сум истакната со измејување, вака групно може.

    Прифаќате ли шега на ваша сметка, и како реагирате ?
    Прифаќам шала во одредена граница, како со мене некој се шали, така и јас со него.
     
  17. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Прифаќам шеги на моја сметка.
    И јас понекогаш правам шеги на туѓа сметка (но секако тоа се шеги со кои никого не навредувам)
    Се во границите на нормалата,од двете страни :angel:
     
  18. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    јас не мн ретко знам да се нашалам на туѓа сметка (а и не сакам да се да се шалат на моја ) :tmi: :tmi: :tmi: :tmi:
     
  19. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Знам да се шегувам, и прифаќам шега на моја сметка! :)
    Имам смисла за хумор, и честопати сум иронична. Битно е да се насмееме, но не треба да се заборави дека се си има своја граница, па така и шегата! :!: :)
     
  20. Martinez

    Martinez Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    Фаќање сеири, шалење, мајтапење... нешта што стварно ме нервираат. Ај ако не совршени ќе си играме и кој ќе згреши ќе му фаќаме сеир. Сељачка работа.