Форумџика на годината 2020

Фемина Списание

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Chocolate.me, 9 октомври 2010.

 1. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Убава идеја, доколку се разработат и содржини од форумов. Не она типично списание од типот на Unique или Убавина и здравје. :)
   
 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека таа идеја неможе да се реализира, има премногу списанија и немаат голем тираж сега кога на „мода“ е интернетот + за што би се пишувало во списанието ако не исто како и во класичните списанија Јуник и Убавина и здравје и др...
   
 3. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  820
  добра идеја ............. :inlove: :inlove: :inlove:
   
 4. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Мислам дека би било одлично да има Фемина списание.
  Доколку се земе во предвид популарноста на форумов, тогаш може да се заклучи дека и списанието би било исто така читано и популарно!

  Ми се допаѓа идејава! :)
   
 5. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Toкму ова е тоа што сакав да го предложам на форумов..добро би било да има списание во него да пишува корисни совети за девојчина и онака има еден куп да се напишат од форумов ....јас мислам дека ова би била брилијантна идеја и мислам дека ќе биде популарно....и јас сум за ова предложувам како графички дизајнер(тоа ми е струката) ;)
   
 6. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Не сум за..на нет се е по практично! :)
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Идејата е убава, но се согласувам со тоа во него да има содржини од форумот, да не биде како денешниве списанија. Нормално, да има и совети за мода, козметика, убавина, љубов...
  Во секој случај, многу ми се допаѓа идејата. :inlove:
   
 8. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.418
  Допаѓања:
  9.130
  Би било убаво ама јас никогаш нема да купам списание :) Доста ми е од компјутеров
   
  На the.one, Plavusa.17 и Trendafilka им се допаѓа ова.
 9. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Ми лајк ит вери мач.
  Точно е дека на на нет може се да најдеш,ама ипак кога ќе го осетиш под раце тоа книгулето друго е.
  Да не се повторувам со другите,да се црпат идеи и теми од форумот е одлична идеја.Тоа би му дало посебен и уникатен шмек.
  И кога веќе збориме за списание ,нека биде баш СПИСАНИЧИШТЕ бе браат :D
  А не ко тоа Убавина и здравје,ко весник ми е.За пола саат исчитано е. :^)
   
  На the.one му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  3.695
  супер баш би сакала ....
  ама кога веќе некој спомна лилит или лукс за фемина радио повеќе сум за тоа ....дури си замислив како некој убав малку груб (силен) машки глас ми кажува....А сега за сите девојки слушателки на фемина радио следуваат најновите известувања за попустите во нашите продавници низ градовите :lol: :rofl: :rofl:
   
  На lattie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Сум за да има, но мислам дека ако го има тогаш ќе има помалку информации на сајтов!!
  Сепак убава идеја е списанието, онака розовко како и сајтов, со интересни статии, но и теми од форумов. Нешто како на пр: за што зборуваат девојките/жените? И тап, најактивните теми во месецот и најдобрите мислења на таа тема! Мислам дека би било интересно!! А уште подобро би било ако има и поедно постерче од така некое убаво типченце да ни ја краси собата!! :D
  Се на се, идејата е супер, уште да биде реализирана!!
  И да, спиесанието да биде месечно!
   
 12. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Може да успее доколку !!!

  *Има повеќе страници значи подебелко по теркот на светските магазини

  - Да не изоблува со реклами еден куп :x значи 40 % реклами како што е сега во нашиве списанија (каталози) |(

  -Да е месечник

  -Да има интересни содржини како што е форумов а не трач оваа прднала оваа паднала :tmi:

  -Да има колумна :) ги обожавам колумните а тука имаме еден куп таленти за такво нешто .... Форумџивкиве како Лилитот, Пирамидката , Тренадафилката, Виножитката , Мимс и ги има уште .... не се сомневам дека добро би си ја завршиле работата мислам ако се заинтересирани :wasntme: :)
   
 13. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  2.849
  Пол:
  Женски
  Откако се зачленив тука првиот пат немам купено никакво списание дури и сајтот на Фемина помалку го читам. Форумот е чиста зараза (во позитивна смисла). Не ми треба списание тука ги наогам сите актуелни теми и плус ПРО и КОНТРА за нив. Искрено не ни знаев дека жените во македонија се толку културни, отворени и образовани.
   
 14. Aurelia-Aurita

  Aurelia-Aurita Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  40
  И јас сум за, но да се разликува од сајтот како што беше наведено погоре :). Прекрасно би било да имаме Фемина во печатена форма, но мислам дека е рано :)
   
 15. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Мислам дека е одлична идејата! И така недостасуваат добри списанија во државава,а ова ќе се прави сигурно по терк на она што го сакаат членовите,она што најмногу им се допаѓа да го читаат тие а и сите жени воопшто..секако тука би биле сигурно застапени и интересите на мажите кои се неизбеќен дел од нашиот живот! :D
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.774
  Добра идеја е ова.
  И предлагам на Пирамитка да и‘ се даде колумна да пишува :)
   
 17. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  супер идеја :)
   
 18. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.512
  Допаѓања:
  7.961
  Пол:
  Женски
  Идејава е супер.
  Интересно би било списанието, онака розево со логото цветно 8) .
  Внатре секако многу артикли, за мода, здравје, убавина, шоу-биз, па чуден свет како што си има на странава.
  Исто и да се каже каде има попуст, каде може да се најдат најубави парчиња ово-оно.
  Исто и форумов да се вклучи, која тема е најактивна, совети да се дадат на кој му треба (онака ко писма да праќат и ние да одговориме, и да пишеме на крај од кој е советот :D )
  Исто интересно би било да се пишуваат статии, има навистина многу талентирани форумџики :)
  И секако, постери да има :!:
  Само да се реализира :)
   
 19. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Супер идеја секако дека да :)
   
 20. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Добра идеја но сепак не! Сите имаме интернет и некој ретко ке го купи списанието!