1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемина Списание

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Chocolate.me, 9 октомври 2010.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Убава идеја, доколку се разработат и содржини од форумов. Не она типично списание од типот на Unique или Убавина и здравје. :)
     
  2. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека таа идеја неможе да се реализира, има премногу списанија и немаат голем тираж сега кога на „мода“ е интернетот + за што би се пишувало во списанието ако не исто како и во класичните списанија Јуник и Убавина и здравје и др...
     
  3. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    добра идеја ............. :inlove: :inlove: :inlove:
     
  4. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Мислам дека би било одлично да има Фемина списание.
    Доколку се земе во предвид популарноста на форумов, тогаш може да се заклучи дека и списанието би било исто така читано и популарно!

    Ми се допаѓа идејава! :)
     
  5. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Toкму ова е тоа што сакав да го предложам на форумов..добро би било да има списание во него да пишува корисни совети за девојчина и онака има еден куп да се напишат од форумов ....јас мислам дека ова би била брилијантна идеја и мислам дека ќе биде популарно....и јас сум за ова предложувам како графички дизајнер(тоа ми е струката) ;)
     
  6. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64
    Не сум за..на нет се е по практично! :)
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Идејата е убава, но се согласувам со тоа во него да има содржини од форумот, да не биде како денешниве списанија. Нормално, да има и совети за мода, козметика, убавина, љубов...
    Во секој случај, многу ми се допаѓа идејата. :inlove:
     
  8. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Би било убаво ама јас никогаш нема да купам списание :) Доста ми е од компјутеров
     
    На the.one, Plavusa.17 и Trendafilka им се допаѓа ова.
  9. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Ми лајк ит вери мач.
    Точно е дека на на нет може се да најдеш,ама ипак кога ќе го осетиш под раце тоа книгулето друго е.
    Да не се повторувам со другите,да се црпат идеи и теми од форумот е одлична идеја.Тоа би му дало посебен и уникатен шмек.
    И кога веќе збориме за списание ,нека биде баш СПИСАНИЧИШТЕ бе браат :D
    А не ко тоа Убавина и здравје,ко весник ми е.За пола саат исчитано е. :^)
     
    На the.one му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    6.151
    супер баш би сакала ....
    ама кога веќе некој спомна лилит или лукс за фемина радио повеќе сум за тоа ....дури си замислив како некој убав малку груб (силен) машки глас ми кажува....А сега за сите девојки слушателки на фемина радио следуваат најновите известувања за попустите во нашите продавници низ градовите :lol: :rofl: :rofl:
     
    На lattie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Сум за да има, но мислам дека ако го има тогаш ќе има помалку информации на сајтов!!
    Сепак убава идеја е списанието, онака розовко како и сајтов, со интересни статии, но и теми од форумов. Нешто како на пр: за што зборуваат девојките/жените? И тап, најактивните теми во месецот и најдобрите мислења на таа тема! Мислам дека би било интересно!! А уште подобро би било ако има и поедно постерче од така некое убаво типченце да ни ја краси собата!! :D
    Се на се, идејата е супер, уште да биде реализирана!!
    И да, спиесанието да биде месечно!
     
  12. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Може да успее доколку !!!

    *Има повеќе страници значи подебелко по теркот на светските магазини

    - Да не изоблува со реклами еден куп :x значи 40 % реклами како што е сега во нашиве списанија (каталози) |(

    -Да е месечник

    -Да има интересни содржини како што е форумов а не трач оваа прднала оваа паднала :tmi:

    -Да има колумна :) ги обожавам колумните а тука имаме еден куп таленти за такво нешто .... Форумџивкиве како Лилитот, Пирамидката , Тренадафилката, Виножитката , Мимс и ги има уште .... не се сомневам дека добро би си ја завршиле работата мислам ако се заинтересирани :wasntme: :)
     
  13. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Откако се зачленив тука првиот пат немам купено никакво списание дури и сајтот на Фемина помалку го читам. Форумот е чиста зараза (во позитивна смисла). Не ми треба списание тука ги наогам сите актуелни теми и плус ПРО и КОНТРА за нив. Искрено не ни знаев дека жените во македонија се толку културни, отворени и образовани.
     
  14. Aurelia-Aurita

    Aurelia-Aurita Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    40
    И јас сум за, но да се разликува од сајтот како што беше наведено погоре :). Прекрасно би било да имаме Фемина во печатена форма, но мислам дека е рано :)
     
  15. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    626
    Допаѓања:
    598
    Мислам дека е одлична идејата! И така недостасуваат добри списанија во државава,а ова ќе се прави сигурно по терк на она што го сакаат членовите,она што најмногу им се допаѓа да го читаат тие а и сите жени воопшто..секако тука би биле сигурно застапени и интересите на мажите кои се неизбеќен дел од нашиот живот! :D
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Добра идеја е ова.
    И предлагам на Пирамитка да и‘ се даде колумна да пишува :)
     
  17. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    супер идеја :)
     
  18. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Идејава е супер.
    Интересно би било списанието, онака розево со логото цветно 8) .
    Внатре секако многу артикли, за мода, здравје, убавина, шоу-биз, па чуден свет како што си има на странава.
    Исто и да се каже каде има попуст, каде може да се најдат најубави парчиња ово-оно.
    Исто и форумов да се вклучи, која тема е најактивна, совети да се дадат на кој му треба (онака ко писма да праќат и ние да одговориме, и да пишеме на крај од кој е советот :D )
    Исто интересно би било да се пишуваат статии, има навистина многу талентирани форумџики :)
    И секако, постери да има :!:
    Само да се реализира :)
     
  19. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Супер идеја секако дека да :)
     
  20. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Добра идеја но сепак не! Сите имаме интернет и некој ретко ке го купи списанието!