Форумџика на годината 2020

Фемина Списание

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Chocolate.me, 9 октомври 2010.

 1. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  Навистина одлична идеа според мене,само дали ќе може да се реализира? :)
   
 2. samomarija

  samomarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  46
  Па секако дека да :D
   
  На niina16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.491
  Ако некогаш се реализира, би било убаво да има колумни, совети, инфо за културните случувања; и да има мааааалку реклами за да не се изгуби смислата на списанието. ;)
   
 4. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  15.782
  Пол:
  Женски
  Зашто да не може да успее?
  Не мора по трафики да се продава.
  Има форуми што си имаат свои електронски списанија. Си има дизајнери и новинари од форумот што си составуваат колумни поврзани со најактуелните теми, интервјуа со некои членови од форумот, спортски страници (во случајов може за мода), за игри, хороскоп, ово оно и секој месец си објавуваат е-магазин. Не е воопшто реализацијата тешка, само да се најдат луѓе што би учевствувале во креирање на истото.
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
  Епа тоа е прашањето Индигрл дали навистина може да се реализира или само напразно си правиме планови. :)
   
  На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Вреди да се проба ! Кога би имало Фемина списание ке можат да прочитаат и оние кои немаат интернет ...
   
 7. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  колку би било добро да има и списание фемина,супер би било :)
   
 8. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Супер идеја :clap: , уште да се реализира.. :?:
   
 9. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  леле баш би сакала едно списание..нема да трошам време на нет !! И тоа да излегува еднаш неделно а да има 120-130 страни :lol:
  СКРОМНО ЗАР НЕ?? :rofl:
   
 10. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Незнам која ќе биде целта покрај сите денешни феминистички списанија, а и сето погоре наведено веќе го има тука.
  Мислам дека Фемина треба да си остане бренд и и да ја задржи препознатливоста како сајт.
  Е сега ако има толкави амбиции...
  Би успеало евентуално со некоја многу пониска цена од денешниве, да не речам на почеток - за џабе.
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.192
  Па ако туриме во него сите по една слика од нас, мислам дека ќе се сруши рекордот на продадено списание во РМ :D :D
   
  На Foreveryoungiwannabe, CIA, ines.h и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Ellena07

  Ellena07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  12
  Баш би сакала да има,мислам дека би било најпродавано :rofl:
   
 13. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Мислам дека ќе биде популарно :lol:
   
 14. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Одлична идеа мислам дека ќе биде популарно.
   
 15. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Јас би го купувала ....секако ако ми привлече внимание...и ако има во него нешто интересно........
   
 16. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Ако има и ако е интересно,би го купувала.Ама покрај сите овие убавина и здравје и јуник мислам дека нема да се продава многу (освен ако не е поинтересно од другите) :)
   
 17. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  Сакам да има, мислам дека популарно ќе биде :)
   
 18. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  Постерите не се забораваат!
  посебно да има (one direction) :$ :inlove: :D
   
 19. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Фемина списани па мислам дека супер би било, но прочитав некаде мислам дека од Lux беше за фемина радио досата примамливо има цела тема за музика можат од таму да се вадат доста песни па тогаш има нашите феминки да си ги слушнат нивните омилени хитчиња, а за програма во живо ухх немам зборови ќе го достигнеме врвот еднаш неделно да има некој програма во живо на пр некоја тема од форумов и да се посветиме повеќе на неа да се вклучуваме во живо мислам дека идеата за фемина радио би била многу по креативна
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 20. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  Супер би било Фемина списание :) читам списанија, ама и така по цел ден сум на Фемина :?: па... :?: исто ми е списание или веб сајт :rofl: читам убавина и здравје и уник |-) ама Фемина ми е најинтересно :rofl: :rofl: :inlove: