Форумџика на годината 2020

Фемина Списание

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Chocolate.me, 9 октомври 2010.

 1. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  3.857
  Пол:
  Женски
  Супер би било да има Фемина Списание. Јас би го купувала редовно :)
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  567
  Не би било лошо да постои списание кое ќе биде направене чисто од животни искуства, совети. Да не биде како и сите останати каде што се следи светскиот тренд. Ако е за мода, да критикува обичниот народ, а не таму некој стилист кој ќе ми каже дека жолта и дреч зелена боја одговараат совршено. Да пишуваат членките на форумот а и читателите животни приказни, да има совети, но да не излегуваат во јавност глупите прашања од типот имав секс со перницата се плашам дека сум трудна, да не се посветуваат 20 од 35 страна само на мода. Совети за шминка, фризура, за здравје......информации за професии, факултети, средни училишта....ЕЕ еден куп работи би набројала сега. Ама ако веќе се работи тоа стварно нека се работа ако треба.
   
 3. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  ехеееееее би го купувала :inlove: :inlove: :inlove:
   
 4. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
  супер би било да има :) :inlove:
  би го купувала
   
 5. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Би го купувала. :D
   
 6. Queen-K

  Queen-K Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  8
  Би било прво на списокот секоја недела/месец, без разлика на цената дефинитивно би го купувала :D
   
 7. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  314
  Супер идеја! Би го купувала, нормално :)
   
 8. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.928
  Допаѓања:
  39.174
  Пол:
  Женски
  Сигурно дека ќе биди популарно, јас мислам дека сите ќе го купуваат. :) Добра идеја! ;)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.854
  Допаѓања:
  7.640
  Пол:
  Женски
  Да и ја сби го купувала, сигурно би били интересно.
  Оф само да постоеше фемина списание :l::l::l:
   
 10. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Женски
  Ее супер би било. Сигурно нема да пропуштам ни еден број од списанието.
   
 11. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  55.607
  Идејава за Фемина списание гледам дека е од поодамна, повеќе од четири години... А и има голема подршка (y)... Сигурно би имало многу читатели... Кога не ни се седи на компјутер да ја читаме Фемина, можеме да читаме списание Фемина :clap:...
   
 12. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.713
  Пол:
  Женски
  фан сум на списанија и сл. сигурно би го купувала, мислам сериозно фали квалитетно списание во мк, претпоставувам дека би било неделно списание како теа модерна само што во теа слабо интересни содржини има..Unique гледам ја намалиле цената и пообемно е, но повеќе со слики од модни парчиња ништо посебно.. сигурна сум дека фемина би било одлично освежување! :)
   
  Последна измена: 15 февруари 2015
 13. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Би било одлично, редовно ќе го читам :)
   
 14. H.O.P.E.

  H.O.P.E. Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Би било супер да има Фемина списание. Редовно би го читала. :D
   
 15. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  15.782
  Пол:
  Женски
  На сите 3 форуми (без овој де, нормално) кај што сум (била) активна, има(ло) форумски списанија т.е. весници.
  За принтање би се трошела голема пара бе луѓе, не е тоа ај ќе си правиме списание (не па дека некој сериозно ја зафатил идејата де, just saying), али онлајн весниците се популарни и одлична алтернатива.

  Не знам кој колку е запознаен, али еве, во еден таков весник има прашалник т.е. некаков вид интервју со 2-3 члена по договор, па модни/фитнес/здравствени совети, па некој ќе напише колумна, некој нешто хумористично, трет DIY проекти, катче за миленичиња, филм, музика, тимот што ќе работи ќе избере најдобри форумски мислења за месецот, итн. Само ако се има интерес...:?:
   
  На sweet-cherry и Oxymoron им се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.852
  Допаѓања:
  51.724
  Пол:
  Женски
  Не, не, доволен ни е сајтов.
   
  На LadyLollypop му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.614
  Пол:
  Женски
  Мислам дека би било ок, но и сајтов е доволен.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 18. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  1.945
  Пол:
  Женски
  Се согласувам :)
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.970
  Допаѓања:
  131.100
  Пол:
  Женски
  Доволно е само сајт. :?: