Фемина готвач - Тема: Лесни/брзи летни јадења?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од CrazyOne, 4 декември 2015.

 1. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.210
  Некој мене барала :D.
  Работава излезе некако како за инат на @Bridget :P.
  Мала шала, простете!


  Сарми во улога на лампиони.
  Да внесеме малку од духот на новогодишната еуфорија.

  Picture 768.jpg

  п.с. Ако мислите дека фотографијава не би влегла во рамките на темата, зашто не се гледа оризот, тогаш бришете го постот.
  Слободно :!:.
   
  На LaBella, mira.mira, zabec и 64 други им се допаѓа ова.
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.570
  Допаѓања:
  17.873
  Пол:
  Женски
  ^^ Занемена останав колку е ПРЕУБО декорирано :o
   
  На Serafima, tessie, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.936
  Допаѓања:
  45.343
  Pak jas so posledniot voz :D :D
  Iako vekje go znaeme pobednikot, ali ajde da se obideme :P
  20151219_195440.jpg
   
  На Meyremce, toogood, t-sweet и 22 други им се допаѓа ова.
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.605
  Допаѓања:
  49.062
  Пол:
  Женски
  :D
  Серафимаааа!
  Навистина ќе треба да се откажуваме од темава.
  Немам зборови.
   
  На Mama25, Serafima, kjukli и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  ориз со кари и копанчиња+салата од краставица 1903006_1081163885250106_2852008359073340651_n.jpg (подготовка на оризот:1филџан ориз,4филџани вода, малку кари и зачини по вкус)
   
  На Serafima, Elaria, kristina.k и 8 други им се допаѓа ова.
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.773
  Допаѓања:
  46.506
  Пол:
  Женски
  Анкетата е поставена, три дена може да се гласа. :)
   
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.495
  Допаѓања:
  245.018
  Пол:
  Женски
  Ке се прогласува ли денес победник?
   
 8. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.319
  Пол:
  Женски
  Кај и да е, за околу еден час официјално веројатно ќе се прогласи. Иако мислам дека нема нешто многу да се смени до тогаш, па што е до мене, би можело и веднаш. :)
   
  На Kukla994, Ketchup и joy1 им се допаѓа ова.
 9. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.047
  Пол:
  Женски
  Кога видов дека Серафина се вратила со готварскиве нејзини чудеса, си го спакував оривчето уште не објавено на слика тука :rofl: ...нешто вака

  kalimero.gif

  :rofl:
   
  На mira.mira, zabec, iloveyou29 и 33 други им се допаѓа ова.
 10. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.319
  Пол:
  Женски
  @RainBow може ли да ја прогласиме @Serafima за победник? Јас мислам дека е веќе време. :)

  Да не губиме повеќе време, Серафима, предложи ни нова тема. Честитки за победата. :party:
   
  На Annath, Abrakadabra, galapce и 7 други им се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.773
  Допаѓања:
  46.506
  Пол:
  Женски
  Па јас сакав да ви речам одма да ја прогласиме, без анкета.:D
  Честитки @Serafima. :)
   
  На Gosh, Annath, Abrakadabra и 14 други им се допаѓа ова.
 12. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.880
  Од сад па надаље, Серафима ќе ви ги задава темите :D
   
  На LivingGlam, galapce, Bozica1980 и 6 други им се допаѓа ова.
 13. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.762
  Допаѓања:
  17.360
  Пол:
  Женски
  Сама теми ке бира, ке си победува, ич да не се мачиме ние :D
  П.с честитки до Серафима
   
  На Annath, galapce, Serafima и 3 други им се допаѓа ова.
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.495
  Допаѓања:
  245.018
  Пол:
  Женски
  Серафима не забушавај сеа дај тема и сеи си настрана ти :D
   
  На Annath, Serafima, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.210
  Ви благодарам за честитките:$!
  Особено ви благодарам за тоа што ме насмеавте и тоа од срце. Заради убавата смеа сега ќе ви дадам една ептен слатка темичка.
  Чоколадо....

  п.с. Предлогот... и самата тоа го мислев, па затоа ќе ви бидам гостинка преку неколку теми :wasntme:.
   
  На Annath, toogood, Abrakadabra и 6 други им се допаѓа ова.
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.773
  Допаѓања:
  46.506
  Пол:
  Женски
  Многу ти е општа темава, малку поконкретно треба, а може и рецепт за водич. :)
   
 17. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  30.922
  Пол:
  Женски
  @Serafima , Чоколадни колачи? Чоколадна торта? Или било што, само да е чоколадно ?
   
  На joy1 и Ketchup им се допаѓа ова.
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.605
  Допаѓања:
  49.062
  Пол:
  Женски
  Убава си е поширока темата, инспиративна. Љељеееј! Ќе биде лигавење низ наредните страници. :D

  Мислам дека ако се ограничиме на рецепт водич, нема да има толкава активност низ темава.
   
  На Abrakadabra, Lady Phoenix, galapce и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.035
  Пол:
  Женски
  Нека биде само со готвено чоколадо Реин, не ми кршете атер сега :doh:
  Да не земам прва 10 -те чоколади да ги постирам што ги купив за тортата на @vitamina :rofl:
  Не некој топло чоколадо да постира од ресторан.
   
  На Annath, galapce и vitamina им се допаѓа ова.
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.773
  Допаѓања:
  46.506
  Пол:
  Женски
  Нели беше работава да се зготви одредено јадење, рецепт се пишува за доколку на некој не му е познато јадењето, ама сите прават според свој рецепт.
  А чоколадото е само состојка, нема да биде чие јадење од истиот тип поубаво изгледа, се различно ќе биде. Ме сфаќате или колку што не знам да готвам толку и не можам да се објаснам? :D
  Мислам, на вас останува како сакате, само да биде се јасно. :)
   
  На Annath, Abrakadabra, Viktorijaaa5 и 6 други им се допаѓа ова.