1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемина инстаграм за диетални јадења

Дискусија во 'Диети' започната од Dream-Girl, 17 јули 2017.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.805
  Допаѓања:
  188.164
  Пол:
  Женски
  Ајде диеталки и диеталци да покажеме што се јадеме. Понекогаш ми снемува идеја за што да зготвам за доручек, ручек и мислам дека во темава ќе има одлични идеи. :)
  Значи, може и готвена и купечка храна. Се што е диетално и здраво. Нема потреба да сте на диета, може и да се храните здраво, па да постирате слики :)

  Еве јас ќе постирам еден доручек кој ми е често најомилен, не само откако сум на диета туку и претходно. Брзо и едноставно. Ја имам сликава објавено во темата фемина инстаграм, но нека биде и тука еве за да стартуваме со слики :D
  Идејата ми е од групата хроно на фб, во која често си споделуваат храна. Да бидат само слики и доколку ве интересира некој рецепт, може слободно да прашате :D

  20170704_150109.jpg
   
  Последна измена: 27 јули 2017
  На tiggyboy, Juicy, kuc и 20 други им се допаѓа ова.
 2. BlackMistery

  BlackMistery Популарен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2013
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  1.341
  Пол:
  Женски
  Мусли со ленено семе :D
  1500407411713.jpg
   
  На CarrieBradshow, piksooki, kuc и 12 други им се допаѓа ова.
 3. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.155
  Допаѓања:
  13.810
  Пол:
  Женски
  Ех, не ја видов темава а веќе.го изедов појадокот. :)
  Ќе знам за нареден оброк. Инаку, доручкував чиа пудинг од вчера нели во фрижидер и денес само му ставив плус банана.
   
  На kuc, Momichka, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.428
  Пол:
  Женски
  WP_20170719_015.jpg WP_20170719_029.jpg Мојот појадок атомска бомба ... Путер од кикиритки , црно чоколадо , житарки , чиа , и му додавам микс семиња од сусам,лен,сончоглед и тиква го посипувам со топло млеко и сечкам банана ... :)
   
  На kuc, fallenangel, cresa-jagoda и 10 други им се допаѓа ова.
 5. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  465
  20226595_1552212418157391_1157918292_o.jpg
  Мојот појадок - зелено смуди
  состојки - чиа семе, банана, една рака шумско овошје,вода и најважното спирулина во прав :)
   
  На Natural91, joy1, kuc и 13 други им се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.805
  Допаѓања:
  188.164
  Пол:
  Женски
  IMG_20170719_161236_415.jpg
   
  На kuc, Ctete, cresa-jagoda и 11 други им се допаѓа ова.
 7. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.428
  Пол:
  Женски
  WP_20170720_001.jpg WP_20170720_002.jpg лимонада со мед и куркума,црни пржени лепчиња со јајца и кари и урда ... WP_20170720_004.jpg
   
  На kuc, fallenangel, Ctete и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.315
  Салата од туна во масло, еден патлиџан, краставица и павлака. IMG_20170720_124717.jpg
   
  На kuc, cresa-jagoda, Acka22 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  868
  Доручек
  Овесна каша, вода, кокосово масло,путер од кикирики, банана , цимет и ванила.
  Околу 350 калории
  IMG_1837.JPG
   
  Последна измена: 20 јули 2017
  На iloveyou29, joy1, kuc и 16 други им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.715
  Допаѓања:
  148.732
  Пол:
  Женски
  Дај ако можи чекор по чекор за овесната каша.
  Тука ќе се пишуваат рецепти или во темата што е за рецепти? :lol:
  Јас овесната каша на 100 различни начини ја правам колку да можам да ја јадам, ептен грозна ми е, а твојата изгледа совршено, мазна па си викам можеби и ќе има доволно маскиран вкус да не го осетам овесот.
   
  На CarrieBradshow и ladyySi им се допаѓа ова.
 11. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  868
  Пола шолја овесна каша и 1ипол шолја вода ги ставам да варат околу 5-10 минути во зависност од која фирма користиш и дали се цели или мелени. На мелените им треба повеќе време. Откако ќе се згусне ја тргам од на оган и ја претурам во длабоко чинивче, во неа додавам четвртина лајче цимет, четвртина лајче екстракт од ванила или прашак од ванила, 1лажица незасладен чист путер од кикирики, половина банана и една лажичка кокосово масло:D
   
  На CarrieBradshow, cresa-jagoda, sorbet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.715
  Допаѓања:
  148.732
  Пол:
  Женски
  Оф, јас имам целосен овес, дали мелениот помалку се осеќа вкусот? :|
  Фала ти многу. :l: Дефинитивно утре ќе пробам вака, и онака баш се имам што треба. :hug:
  Ич неќам овесна каша, а морам да ја јадам зошто ако не го почнам денот со неа, ми се дуе стомакот. ;(
   
 13. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  868
  Мелениот не е многу здрав и е повеќе процесиран, ако не сакаш да го осеќаш откако ќе го свариш пред да го сервирааш изблендирај го, така како пудинг се прави. Или замаскирај го со незасладена какао пудра и мед.
  И јас само со овес го почнувам денот, најзаситена се осеќам и до ручек немам потреба ништо да јадам.
  Ке пишам повеќе рецепти секој ден дека многу ги правам па пробај можеби ќе то се допадне некој :hug:
   
  На cresa-jagoda и theowndemon им се допаѓа ова.
 14. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  868
  IMG_1840.JPG Ручек
  Никско мастен кашкавал и пилешки гради со ориз и печен патлиџан и компир.
  Околу 380 калории
   
  На Antebellum, BabyStyle, iloveyou29 и 14 други им се допаѓа ова.
 15. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.499
  Допаѓања:
  13.622
  Пол:
  Женски
  lele lugje da ste zivi za temava :rofl::rofl: jas ne sum bas na dieta ama se trudam da sum na zdrav rezim na ishrana pa ovie idei se dobredojdeni
   
  На Ketchup и theowndemon им се допаѓа ова.
 16. sorbet

  sorbet Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  5.268
  Вечера: овесни снегулки, брусница, чиа семе, нискомаслен јогурт. Keep it simple.

  Немам слика - кога изедов ми текна на темава :(
   
  На kuc, Victorian, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.715
  Допаѓања:
  148.732
  Пол:
  Женски
  C30F7F3A-A209-41CE-85BC-4BC7B8A3F478.jpg
  Овесов без овошје никако неможам да го јадам, едвај поттурнувам. Горе целосното ленено семе е за укрсс, внатре е меленото, со горко какао, лажица јаворов сируп и малку кокосово масло.
  За ужинка, или десерт, чиа пудинг украсен со две- три јаготки (толку даде градината), а зачинет со јаворов сируп (од толку мед дома, ни планински, ни ридски најдов).
  F4210599-4EC5-4BFE-AD29-58E55AA0D0BE.jpg
   
  На sweet-cherry, iloveyou29, Juicy и 15 други им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.805
  Допаѓања:
  188.164
  Пол:
  Женски
  Денеска за појадок моите "диетални тостови". Всушност не може да се нарече тост, бидејќи е само црн леб напраен ко двопек со многу растопен кашкавал. Многу најадува и ме држи со саати, а бидејќи е покалоричен од други работи шо ги внесувам за појадок го јадам ова само еднаш неделно. :rofl:
  20170721_112250.jpg
   
  На Juccy, Juicy, joy1 и 12 други им се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.715
  Допаѓања:
  148.732
  Пол:
  Женски
  06C7B929-D604-4F7E-A6AA-AFB3BF49A9C5.jpg 31мин откако постирав, штета.
  Во меѓувреме тато донесе банани, па изблендирав до пола банана. Веднаш вкусот ми се смена на подобро.
  Мајка ми се смееше само колку многу сум се радувала на банани.
   
  На sweet-cherry, iloveyou29, Juicy и 13 други им се допаѓа ова.
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.805
  Допаѓања:
  188.164
  Пол:
  Женски
  20170721_163830.jpg И ужината за денес, банана смути :)
   
  На Juccy, kuc, fallenangel и 9 други им се допаѓа ова.